Manipulator sa nemoze zmenit?

Príspevok v téme: Manipulator sa nemoze zmenit?
simisd

dobry den, chcela by som sa opytat,ze ci manipulator sa moze zmenit? Prislo to az po rokoch, ked sme mali urcite problemi. Najprv ma manzel len urazal a ponizoval. Izoloval ma od rodiny, priatelov a dokonca aj prace. Neskor zacal okrem psychickych natlakov uz ma aj fyzicky napadat.prezila som si peklo,no aj tak neviem zit bez neho, som na nom zavisla. Aj som od neho usla, ale vratila som sa spat. Uz ma sice fyzicky nenapadal, lebo som sa radsej vzdy ked sa k tomu schylovalo,tak som odisla, vratila som sa az ked ma opat prosil,ze mu to je luto. No psychicky tyrat ma este kolko razi neobislo. Myslite , ze sa takyto clovek moze zmenit a byt zas normalny ako predtym?

martina0222

nechcem hovoriť, že zmeniť sa nemôže, ale dala by som väčšiu šancu, že sa vylieči ťažký schyzofrenik, ako to, že manipulátor prestane manipulovať. Je to totiž správanie pre neho prirodzené a nevedomé. Aj keď sa trebárs bude snažiť vedome potlačiť veci, ktoré mu priamo vyčítaš (vyhrážky, vydieranie, krik), neprestane manipulovať vo všetkých ostatných formách. Niekde som čítala prirovnanie, že manipulátor je ako topiaci sa človek. Nato, aby ostal na hladine a neutopil sa, zatláča hlavy okolitých ľudí pod hladinu. Takto prežíva celý život. Keby prestal, musel by zmeniť nadobro svoju osobnosť, musel by klesnúť pod tú hladinu a čeliť svojmu utopenému sebavedomiu, hrdosti, v depresiách a učiť sa správaniu a cíteniu od základov ako malé batoľa.
Ale ak človek naozaj chce, všetko sa dá. Pochopiteľne na to bude potrebný asi fakt dobrý psychológ...

natusa42

simisd
citala si ano ?? perfektna kniha ..aspon vidis,ze sa nezmeni ...
detstvo nechce rozoberat ???a ty nevies nic o jeho detstve ?co jeho rodicia aki su ?cim si presiel v rodine ?tam je problem,ver mi ..
moj priatel je tiez taky ako tvoj muz ale jemu to prameni samozrejme z traum z detstva ...preto ja to chapem...
takze chces sa s nim rozisť ?nabeton ?
inak ..taketo nieco,ze sa vieme porozpravat o vsetkom,ze sa mame v skutocnosti radi a tak -to aj ja s mojim priatelom...je mi najlepsim priatelom,vzdy mi dokaze pomoct,ked mam problemy,lenže ja som pochopila,ze rozist sa pri nom neda v klude ..a ostat kamosmi ..vies :(

simisd

natusa knihu som citala,ved prave ta kniha ajej podobne mi pomohli a priznala som si konecne ,ze ano moj manzel je manipulator a tyral ma.ja viem,ze to prameny z detstva a nikdy o tom nechcel rozpravat.ja s nim nechcem uz byt,len este to musim dotiahnut dokonca.neviem mozno aj to ma pri nom drzi,ze - my uz vlastne dlhsiu dobu spolu nespavame, sex s nim msi ani neviem predstavit,ale inac si rozumieme,vieme sa o vsetkom rozpravat,az na to ,ked zacnem temu ohladom manipulovania a ublizovania.inac sme si boli vzdy velkou oporou.chcela by som sa s nim rozist v dobrom a ostat kamaratmi,lebo viem ,ze by som sa mohla na neho spolahnut,ze by mi pomohol s problemami,tak ako vzdy diteraz az na ten nas problem.dakujem a ty sa tiez drz.a moja otazka je vlastne preto,lebo chcela by som mu nejak pomoct a hlavne preto ,aby uz neublizil dalsiej,tak ako mne. kristinecka dakujem a ver ,ze nechcem,lebo uz som aj tak dost rokov stratila,ticho trpela a dufala ,ze sa zmeni. anjelik dakujem ,tvoja odpoved ma potesila.kvoli mne sa zmenit nezmenil,ale dufam,ze sa zmeni a chcem mu v tom pomoct

anjelik

Simi, čím je človek vnútorne neusporiadanejší, myslím tým vlastné myšlienky, názory a postoje, tým viac navonok manipuluje s druhými, v snahe ich " usporiadať " To robí tvoj manžel tebe.Na tvoju otázku je odpoveď- áno, je to možné. Ak by sa tvoj manžel zmenil a obrátil svoju pozornosť od teba k sebe. Pochopil, čo robí zle, čo chce zmeniť...atď. Či sa to stane?...odpoveď nechám už na teba.:o)

kristinecka5

dievca, nebud hlupe a nestracaj cas, nezmeni sa, bude ti nicit zivot a neskor budes lutovat tie roky co si s nim stratila, nik ta nemoze vlastnit, obmedzovat, manipulovat, je to tvoj zivot, drzim palce:D

natusa42

som síce mladá,ale ja som chodila a ešte aj chodím už druhý rok s manipulátorom,s psychicky chorým človekom,lebo sa neviem od neho oslobodiť ako ty,tiež si myslím,že som na nom závislá,ako si to ty myslíš,ale nie je to tak -nemýľ sa v tomto !!! proste musíme to vydržať ..ja som sa rozhodla opustiť ho natrvalo ,a už nepomáha ani že vyplakúva mi ,ani nič ..proste mám ho u riti,a musíš to urobiť aj ty ...nehnusí sa ti pohľad na neho ??? a mna dokonca on ani nikdy neudrel a nie že teba fyzicky týra,preboha ved maj nejakú tú hrdosť,

manipulátor sa nikdy nezmení ,chcem ísť študovať psychologiu,vyznám sa v tejto oblasti ...nikdy sa nezmení,lebo on si NEUVEDOMUJE ,čo robí,že to robí zlke,prenho je to prirodzené niečo ,má to zakódované v sebe,že tpo je správne,čo on robí,a ked aj prejavuje ľútosť,tak je to len navonok,ale v skutočnostio ho to vôbec nemrzí,okrem toho má to pôvod v jeho detstve ,tam hľadaj odpoved ....a to že taký nebol na začiatku,tak to nie je pravda,vždy to v nom bolo,len sa neprejavoval ...

inak,odporúčam ti prečítať si veľmi dobrú knihu,ktorá ti veľmi (snád) pomôže ...
bolá sa " milovala som manipulátora " ,dostaneš ju všade,nechcem robiť reklamu,len som ju čítala a otvorila mi oči trošku ...a uvedomila som si veľa vecí ...

držím ti palce,aby si sa od neho oslobodila a nebola len dalšou týranou ženou po celý život

simisd

a ked bude chciet,tak sa to da? pytam sa cisto teoreticky, ci to je vobec realne. nevravim ,ze to bude moj pripad.