vystupovanie pred ludmi

Yong

mne sa stalo to,že sme mali imatrikulácie a nemali sme program, keďže všetci ako vždy sa spoliehali na predsedu - na mňa , v ten deň sme ešte museli vymyslieť program na ten deň , pretože by boli "tresty" , tak som sa rozhodol, že spravím korejsky pol minútový tanec, ktorý som nacvičoval cez nemčinu a cez prestávky na dievčenských hajzloch, upratovačky sa tam na mňa pozerali, nemal som na to veľa času , a predsa som pozabudol vyše polku choreografie + video :
www.youtube.com

Loveme

Mne dýchanie nepomáha. Vôbec. Ale prechádzanie áno, a podľa mňa to zas až tak zle nepôsobí. Aspoň mne sa to páči,ked sa rečník pohne z miesta a nestojí tam celý čas. Tak neviem čo je na tom nevhodné

sulawesi

ked doma je to v pohode ale ked sa postavim pred cca 30 ludi vtedy to pride...cervenanie, trasenie hlasu a som v...

Hlavičkár

Stres má každý, len ide o to naučiť sa ho ovládať, potlačiť ho. Vystupovanie pred publikom môžme nazvať aj prezentácia. Odporúčam skvelú knihu od Emila Hierholda - Rétorika a prezentace (www.martinus.sk). Fakt skvelá kniha, v ktorej sú funkčné návody. Stres pred vystúpením môžeš čiastočne stlmiť tak, že sa sústredíš na svoj pokojný dych. Pri nádychu počítaš do 3, pri výdychu počítaš do 6. Stres pri samotnom vystúpení odventiluješ napr. prechádzaním (nepôsobí to dobre), alebo rozprávaním riadne nahlas pričom mínaš nahromadenú energiu vplyvom stresu. Ale je toho omnoho viac napr, postoj, gestikulácia, atď...čítaj, skúšaj, trénuj.

Loveme

neznasam hovorit pred cudzimi ludmi, aj doma mam obcas medzi priatelmi problem, ale ked viem ze ma nieco taketo caka tak sa postavim pred zrkadlo a hovorim si to pre seba a navodzujem si tu "stresujucu" chvilu a potom ked ovladam rec,tak pridavam gesta a usmev atak

Loveme

vies co mne pomohlo a poriadne? len dobre naspamat nauceny text. ak sa nedokazes takto ucit alebo sa bojis ze sa zaseknes,tak aspon by si mal vediet svoju rec v osnove, podla bodov. Teda netusim o com hovoris pred publikom,ale ja pri obhajobe hovorim pred komisiou.to je take moje male publikum teraz a tam ma ta trema obcas zaskoci,ked si nepripravim dopredu rec. A cervenam sa vtedy ked neviem pohotovo zareagovat.
A dychanie si ani neuvedomujem, mne to teda nepomaha

sulawesi

loveme. ty mas nejake skusenosti? vies, ze vsetci hovoria o dychani, ale proste ked mas stres dychanie voooobec nepomaha!