Parazit v creve - škvrkavka

Príspevok v téme: Parazit v creve - škvrkavka
Domco9

Ahojte
Je mi to velmi neprijemne.
A trochu slabsie zaludky radsej necitajte.

.
Po tom ako som bol na zachode na velkej potrebe bol v myse maly cervik. Farbou, tvarom ako dazdovka, ale tenky (do 1mm) a asi 6cm dlhy.
Mama vravi, ze je to asi skvrkavka.
Z neto to vizera, ze by to mohla byt pravda.
Su tam ale nepekne veci popisane, co vsetko moze sposobit.
Mate skusenosti? poculi ste o niecom takom?

arman

Este priklad z prirody... medved zaspi na celu zimu, nic neje... a co ide prve zrat ked sa po mesiacoch zobudi? Medvedi cesnak a ine bylinky. Preco? Paraziti si na nom cely cas pochutnavaju a vobec im nevadi, ze cely cas nic neje.

arman

Nene, paraziti sa hladovke len zasmeju. Maju lepsi trening z divokej prirody, pravidelne obdobia hladu, ovela dlhsie, nez 10 alebo 20 dni, su v divokej prirode ich pravidelnym treningom. Proste sa zapuzdria, docasne zredukuju populaciu, spomalia metabolizmus, vytvoria cysty. Ked si mozes dat hladovku ty, mozu si ju dat aj oni. :-)
Mozno 40dnova by uz mala nejaky ucinok, ale urcite nie na vsetky, niektore sa potom domnozia naspat. Ale 10 alebo 20 dnova, s nimi nic nespravi. Navyse, hladovanie s parazitmi, je totalne peklo. Uz bez parazitov telo bojuje s prekyselenim a splodinami metabolizmu. Ked su tam paraziti, tak prekyselenie narasta ovela rychlejsie, ako aj toxicita v organizme, cize s parazitmi ani nevydrzis hladovat tak dlho, ako bez nich.

watermelon

Arman a myslíš že post by nepomohol? Nejaký dlhšíco ja viem viac ako 10 dni možno 20? Nevyhladovalo by ich to?

Danielle24

Inak, to dalsie video pozerat radsej ani nejdem. Bohate stacilo to z youtubka... Minule som citala "super clanok" o tom, ako sa na cinskom trhu daju kupit taketo vajicko zo skvrkavky - pre modelky... :))

arman

Inak tie velke skrkavky, co vidis na videu, to si zase tak nepredstavuj, to ked sa nahodou tak premnozia, to uz zarucene skoncis velmi rychlo v nemocnici. Vacsinou si paraziti cloveka "podchytia", cize nepremnozia sa prilis. Kontroluju populaciu, aby ich hostitel "prezival". Nechcu ho predsa hned zabit. Ale za stastny zivot, sa take spolunazivanie s parazitmi urcite neda nazvat.

No a na zaver este chutnejsie video. Myslim, ze toto uz nic len tak neprekona:
www.zvraceny.cz

:-)

arman

Danielle, v zdanlivo zdravych ludoch casto su zacystovane, alebo rozsirene len velmi mierne rozsirene. Urobia si z nich prenasacov, ktori potom casto infikuju menej slabsich jedincov.

Keby si sa venovala parazitologii, padala by ti sanka, aki su paraziti prefikani. Vedci kazdym rokom pri novych objavoch len zasnu, cize "slovenska lekarska diagnostika" je vzdy tak 50 rokov za svetovou vedou, cize vacsinou nic nenajdu. A navyse, lekar to casto ani neriesi, a neposle ta s podozrenim na parazity na vysetrenie. Cize, v ludoch sa len kumuluju, a koncentracia parazitov sa zvysuje.
Problem zacal byt vaznejsi, kedze ludom klesla imunita z neustaleho stresu, nezdraveho zivota, a hlavne sa otvorili hranice, cim sa rozsirili exoticke druhy parazitov po celom svete. U nas teda rapidne zacalo klesat zdravie po otvoreni hranic po pade komunizmu, dosledok vidis kazdy den ked, ked vyjdes v meste na ulicu. Takisto sa prestali robit rozne preventivne ocisty, co si pamatali este stare mamy. Pouzivali sa rozne bylinky a koreniny, ale dnesni ludia jedia same nezdrave veci, bez akychkolvek korenin a byliniek, ziadne ocisty.

Infikujes sa, nech robis cokolvek, zo psa, z domacich zvierat, z oblecenia, na ktore napadali vajicka, na verejnych miestach... za tie roky sa to nazbiera, neboj. Zivot sa snazi vyrast v zivote, este aj samotne parazity, maju mensie parazity, ktore parazituju na nich. A dnes dostavas aj tie exoticke druhy parazitov, niektore su absolutne nepreskumane. Z toho su velmi casto tie "nevysvetlitelne celozivotne zdravotne problemy a psychicke problemy".
V dnesnej dobe je jedina zaruka dost drsna prevencia, cize vsetky antiparazitalne kury od vymyslu sveta, a cely rok dodrzovat prevenciu.
Niektori liecitelia liecia ludia za tazke prachy, s velmi dobrymi vysledkami, a nerobia nic ine, len im daju protiparazitalne veci zamaskovane v roznych flastickach, takze vyzeraju aki su uzasni. Vsimli si totiz, ze takmer kazdy, kto za nimi prijde so zdravotnymi problemami, ma parazity, tak preco to nezneuzit?

Danielle24

Fuu. Tak toto je, teda, dost "husta" tema..ale som rada, ze sa tu o tom pise. Mozno sa aj raz odhodlam na podobnu kuru. Bolo by dobre.
Myslite si, ze aj ked sa mi "navonok" zda, ze som celkom zdravy clovek, mozem mat v sebe nejakeho takehoto parazita ?? Ako sa to moze dostat do tela? Tepelne neupravenym jedlom (zelenina, ovocie, ryby)? Vodou? Alebo cez kozu ??