Ako znova naštartovať metabolizmus

Príspevok v téme: Ako znova naštartovať metabolizmus
lubochna

Ahojte,
schudla som 38 kíl za rok, z toho 28 za pol roka. Viem, že "proces" nebol dobrý a chudnutie prirýchle. Ale stalo sa. Teraz neviem, ako znova naštartovať metabolizmus, aby sa nedostavil jojo efekt. Môj jedálniček je stále veľmi úbohý, bojím sa začať viac jesť. Akonáhle niečo pridám, priberiem. A to nechcem, nemôžem dopustiť, že opätovne naberiem množstvo kilogramov. Prosím poraďte, bez jedla sa žiť nedá, ale nechcem sa vzdať terajšej figúry, keď som ju už dosiahla. Momentálne mám 61 kg a výšku 160 cm, čo mi vyhovuje. Môžte ma kritizovať (ja sa aj sama), teraz viem, že spôsob, akým som túto vysnívanú váhu dosiahla bol poriadna hlúposť, ale ocením každú dobrú radu ako "rozumne" z tohoto problému vybŕdnuť. Čítala som tu viaceré témy, ktoré radia ako zdravo schudnúť a teóriu "úspechu" ovládam. Prax však išla inou cestou a teraz sa mi nedá zo dňa na deň začať jesť - bojím sa, že sa mi všetko vráti späť...

rybicka

lubochna,
mas obdivuhodnu sebadisciplinu.
Ja som mala rovnaku vahu od strednej skoly asi az do 4o-tky: plus minus 60.00kg pri vyske 172 cm. Po styridsiatke som ale zacala priberat v oblasti brucha. Citala som, ze to suvisi s hormonalnymi zmenami - zvyseny estrogen a estrogen mimikujuce chemikalie, ktorymi sme obklopeni. Clanok odporucal kurkumu. Ja nerada beriem kapsule, ked nemusim, tak si kavovu lyzicku tejto kereniny zalejem horucou vodou a pridam cierne korenie (na lepsiu absorbciu) a himalajsku sol, aby to lepsie chutilo. Naozaj mi to pomaha. Ked na dlhsie prestanem, zase mi zacne brucho vycnievat. Hned sa k tomu zase rychlo vratim.

lubochna

raňajky: jogurt (alebo kúsok syra alebo vajce alebo vločky)
desiata: zelenina (mrkva alebo kalerab) alebo ovocie
obed: mäso alebo syr a zeleninový šalát
olovrant: tvaroh alebo jogurtový nápoj

vylúčila som múku, zemiaky a ryzu, samozrejme sladkosti.
a namiesto večere som behala.

333*

Metabolizmus naštatuješ jogurtami a kyslomliečnymi výrobkami. Tie ti podporia zdravú flóru v črevách. Prosím ťa ako si si upravila stravu keď sa ti toľko podarilo zhodiť?

lubochna

veď ja sa hýbem, denne behám 45-60 minút plus fitness (podľa plánu). Už sa mi zdá, že viac sa ani nedá (časovo a ani na viac pohybu nemám energiu).
Napriek tomu, že jem málo a veľa športujem, už nechudnem. To je OK. OK nie je, že keď si pridám trocha jedla, kilá mi idú hore. Tak zase uberiem. A som stále v začarovanom kruhu... :( Akoby rovnica výdaj = príjem (váha stojí) nefungovala.
Myslím, že som si poriadne pokazila metabolizmus.

JahO_Odka

Pohybom! :) Odkedy som sa ja začala hýbať, tak sa môžem aj schuti najesť. Proste metabolizmus mám fajne zabehnutý a každodenným pohybom to aj tak spálim. Predtým cca rokom mi bola fyzická aktivita úplne cudzia, ale teraz som proste už nabehla na ten rytmus.

mate59

ak budeš mat energetický príjem jednaký ako ener. výdaj,váha ti ostane stát.Ak bude vyšší, tak priberieš.Takisto,ak sa vrátiš k starým stravov. návykom.Ak si chceš figuru udržať, stravuj sa zdravo, hlavne nevynechaj ranajky /ak ich vynecháš, spomalíš si metabolizmus až o 40 %/.Musíš sa neustále "hlídat".