Chemia vz. Rozum

Príspevok v téme: Chemia vz. Rozum
Zuzanica

Mam trosku zvlastnu otazku. Ako mam brat jednu vec, ktoru mi dnes priatel povedal? Vraj byvalu partnerku mal rad, no neskor sa mu prestala pacit ako zena. Vraj sa mu nepacilo kopec veci na nej, od zubov, vlasov, ramien, celkovo postava...do toho este jej nedospele nazory a odlisne videnie sveta. No na moju otazku, ako s nou dokazal prezit skoro 3 roky povedal, ze v tom bola velka chemia. Na otazku, ci ho aj ja tak pritahujem, povedal, ze u mne je to skor o laske z rozumu, ze si je vedomy mojich kvalit a podobne. Ale mne to vrta v hlave, ci k tomu rozumu nie je potrebna aj ta chemia...predsa len...Co si myslite vy?

natusa42

zuzanica snazim sa rozumiet ..ale ..ale ..neviem,mala by som velmi zvlastny pocit,kebyze mi toto povie priatel akože ..by som si pomyslela,že " chce ma len pre to ?a prečo neocenuje na mne to a to ?" ..chapes...no nič..taram asi

Zuzanica

natusa, ja ti to vysvetlim. Toto, co som napisala bolo len v ramci toho, ze porovnaval nas a minuly vztah. Ze tu pred tym mal rad, ale ako zena sa mu az tak vyrazne nepacila, prosto vzdy tuzil po takej vzhladovo, ako som ja. Ale co ich drzalo pokope bola chemia. Naopak so mnou je to vraj ine, pacim sa mu velmi ako zena, ale nie je do mna bezhlavo zalubeny. Prosto vie si uvedomit moje plusy, aj minusy, nic sa mu rozumovo "neprieci". Uz rozumies? :)

natusa42

hm..láska z rozumu ????????preboha ..no ja by som sa zľakla,kebyže mi toto povie frajer ...že z rozumu .....:O:O:O uf,ako toto silné café ....

Zuzanica

anjelik, velmi sa snazim o to, co pises...nechat minulost tak. A celkom sa mi to uz dari, ale keby si poznala cely pribeh, tak pochopis, ze otazkami minulosti sa obcas "musim" zaoberat. Je to v podstate aj moja terapia, ako sa so vsetkym vyrovnat :)

anjelik

Hej, môže byť, že sa bál byť sám. Ale ak sa môžem ešte vyjadriť, nerieš už, čo bolo. Rieš iba to, čo je aktuálne pre teba teraz. :o) Minulosť treba nechať minulosťou, netreba sa stále vracať k tomu istému. Treba budovať nové a ja ti prajem, aby vám to vyšlo..:o))

Zuzanica

sweater*, anjelik, odpadla som!!! Myslela som, ze ma tu vysmejete, ale to co ste napisali preckalo vsetky moje ocakavania :) Dakujem vam krasne za odpovede :) O dokonalost vo vztahu sa snazim, pretoze ako napisala Anjelik, som clovek, ktory si plne uvedomuje, ze na vztahu treba makat a neuspokojit sa s priemerom. Chcela som vsak vediet vase nazory na chemiu, lebo myslim si, ze v nasom vztahu je tej chemie a pritazlivosti dost. Samozrejme moze to pominut, len som chcela zdoraznit, ze chemia tam nechyba. Len mi vrtalo v hlave, ako tak inteligentny clovek ako je moj partner mohol byt s niekym 3 roky len skrz chemiu. Podla mna sa bal byt sam, len si to nechce priznat a preto to tak dlho zivil..

anjelik

Dosiahnuť dokonalosti vo vzťahu sa dá, pokiaľ pôjde o vzťah dvoch dokonalých bytostí, ktoré plne pochopia, o čom láska a skutočný vzťah je. Ale či to aj existuje??? Asi nie, keď sa ľudia uspokoja aj s priemerom, keď nepracujú na sebe, ťažko sú potom z nich dokonalí partneri. Poprípade to iba vyžadujú od toho druhého. A na tvoju otázku, či je k rozumu potrebná aj tá chémia??? Ak chceš počuť pravdu, tak áno. Pokiaľ sme sexuálne bytosti, tak je sex pre nás záležitosťou viac ako príjemnou. Jasné, že sa môžme tváriť, že ho nepotrebujeme. Nepotrebujeme, ale rozhodne uvítame. ;o))
Pokiaľ si ale s partnerom rozumieš, tak popracovať trochu na tom, aby si bola pre neho aj chemicky príťažlivá...tak na to je x príručiek, x návodov. Nepodcenila by som to na tvojom mieste. Plus osobná skúsenosť, čím bližší ti partner je, tým väčšia súhra a tým väčšia a hlbšia vášeň...:o)

sweater*

podla mna, nesnaz sa dosiahnut dokonalosti vo vztahu, pretoze sa to nikdy nestane, aj ked sa ti bude zdat ze ano, je to len fikcia a docasna, raz vsetci zistia, ze perfektny vztah je len otravna rozpravka. ak vam vztah klape a vyhovuje ti, vykasli sa nato, ci snad si myslis ze zamilovanost a chemia pretrvava v pare po zvysok zivota? vsetko sa to vytrati a zostanu spolu len preto ze to tak chcu, boja sa samoty, ci su na toho druheho tak zvyknuty ze si nevedia predstavit byt bez neho, uz je proste sucast ich zivota