kortikoidy - potrebujem pribrat

Príspevok v téme: kortikoidy - potrebujem pribrat
nazdravicko

Prosim vas pekne, mam problem, potrebujem pribrat 8 kil. Snazim sa ako mozem, jem kolko len vladzem. 1500 kalorii mam kazdy den, ale viac nezjem. Citala som, ze po kortkoidoch sa pribera, mate s tym niekto skusenost? Po antikoncepcii sa tiez pribera, ale tu nemozem kvoli riedkej krvi.
Zaujimaju ma kortikoidy, staci mi nabrat tych 8 kil, aby som vaazila 52 kg.

Poradite mi prosim niekto, aku mast kortikoidov si mam zohnat. Nemam problem zohnat hocico z lekarne, tak ma prosim niekto nasmerujte, budem vdacna... DAKUJEM.

sydney

hak posobi na kazdeho inak, ja som nic nepribrala,ani nemam zvysenu chut do jedla a citim sa fajn.kamoska naproti tomu pribrala snad 15kil z antiky,tak to vysadila a snazi sa to zhodit. co sa tyka kortikoidov,ja vravim velke nie. brala som ich koli pobytu v nemocnici,dokopy som ich jedla asi mesiac a postupne som znizovala davky,a otrasne nieco. na zapal nervu to pomohlo,ale poskodilo mi to crevnu mikrofloru a neviem to vratit spat,mala som taku vyzratu tvar doslova.jedine co som si mohla vydychnut bolo,ze som nic nepribrala,praveze mi nechutilo jest.takze chod za doktorkou a nezhanaj si take vazne lieky sama,fakt :)

nazdravicko

Maruska, kvôli takej veci ako je tehotenstvo by každá žena riskla veľa vecí

Danka, jasné tie kortikoidy som vypustila na základe toho co tu už padlo. Objednala som sa k doktorke budúci tyzden, budem si pýtať kontakt na dietologa. Mam 44 kíl cvičiť mi asi netreba, nie?

Či sa z antikon priberie menej či viac čítam, je úplne individuálne, pojmem to na seba a budem veriť, že áno, ale zvazim to teda až po rade u Dr.

maruska123

nazdravicko ci zacnes viac jest alebo nie, to nie je take iste moja...to ti nikto nezaruci..taktiez sa ti moze stat, ze z nej schudnes

nechapem, ako moze niekto takto rozmyslat a kvoli takej veci riskovat vlastne zdravie, este ked chce aj otehotniet..nemam slov

dana660xz

no to ci sa z antikoncepcie pribera alebo nie sa neda povedat vo vseobecnosti, ze je to tak a tak. ja som brala antikoncepciu 7 alebo 8 rokov, ani deko som kvoli nej nepribrala, za to sestra po pol roku mala na sebe 5 kil a nie vody ale tuku. je to kazdopadne zasah do organizmu, dodavame telu hormony a ko na to zareaguje nase telo, tak to nikto netusi. bud ti to neublizi, alebo zascnes jest viac alebo sladkosti, hocičoho.
nazdravicko kazdopadne ti neodporucam prijimat antikoncepciu alebo kortikoidy kvôli priberaniu.nemas to ani zarucene, ze začneš viac jesť :) predpokladam, ze nechces pribrat len tuk, ale svaly radšej. no nie? je to zdravsie a aj krajsie. ja by som ti odporucila navstivit alebo dietologicku ambulanciu alebo si najst trenera, ktory ti zostavi jedalnicek na priberanie a bude s tebou aj cvicit.

nazdravicko

Už som sa bála, že sa tu pohadate...
Z vašej debaty mi plynie, že z antikon predsa len trošku priberiem respektíve začnem viac \"zrat\"
Risknem teda redsiu krv, veď nie na dlho.
Ďakujem.

Laurina22

Kiki mne povedalo zase x gynekologov(a ver mi,ja s nimi pracujem) to,co som ti napisala nizsie

Ja ti to nehovorim v zlom,mozno si to zle pochopila

Ono skusim to napisat laicky,je to asi takto nejak:My zeny sme omnoho hormonalnejsie ako muzi a vplyvom HAK sa nam zvykne znizit,resp.spomalit funkcia hormonalnych zliaz.To zacne viest k spomaleniu metabolizmu a to vedie k ukladaniu tuku AJ VTEDY ak jeme tak,ako sme jedli aj predtym nez sme HAK zacali uzivat

Laurina22

Kiki pises hluposti

HAK ako taka nesposobuje nahle priberanie,avsak zvysuje chut do jedla.

Cize ak nevie niekto krotit svoj apetit je jasne,ze priberie 10 kil

Ano,priberie sa z nej,ale cca 2-3 kg - nakolko sposobuje zadrziavanie vody v tele