Medicína v Prahe

Príspevok v téme: Medicína v Prahe
ATIDE/ESMERA

Ľudia, počujte, dnes som sa z netu dozvedela, že v Prahe do ručitého priemeru berú na medinu ľudí aj bez prijmačiek...Študujete tam niekto? ak hej, tak ej to rpavda? A myslíte, že to tam je potom o to ťažšie? Asi by som za to neplatila...neviete niekto, aké sú tam poplatky....alebo či je betónovo isté, že sa v čechách to školné zavedie tiež...? Dúfam, že nei :D Osobne by som bola nerada, Čechy si totiž enchávam ako zadné dvierka. Myslíte, že to tam bdue ťažké? Dali by ste sa na to, keby ste mali skoro 30 rokov, rodinu zatiaľ nie, a neboli by ste maturovali z chémie ani bioly? a finančne ako? Mám tam síce rodinu, no neviem, ak by sa neplatiloš kolné,t ak by som si hádam na ubytko a cesty domov nejako našetrila...keby som pracovala tam, ale popri medine by sa to dalo zvládať? dikis za vaše názory a skúsenosti

ATIDE/ESMERA

KE sú Košice? :D tak ja viem, ale keď už človek z toho vypadol, tak je dobre, že koluje takéto neičo...:D

gbstw

no tak ti poviem v KE aj v BA sa stačí tie testové otázky nabifliť a si tam,
v Prahe to bolo spolu (CHE + BIO +FYZ) okolo 3700 otázok, ktoré sa vraj zhodovali na vyše 90% s prijmacimi testami
no a jedine v Brne pochopili, že z cvičených opíc sa dobrí lekári nestanú (sorry ak som niekoho urazil, nemyslel som tým nikoho osobne :)

ATIDE/ESMERA

tak ale v čechách je len nejaký symbolický poplatok tuším...nie školné, tam to berú, akoby som mala prvú školu na ich území

gbstw

no nepoznám ho, poznám len tak z videnia nejakých prvákov starších moc nie,
a k tomu školnému, myslím že to platíš všade po prekročení štandardnej dĺžky štúdia a ak hovoríš, že už jednu VS máš tak ja si myslím že budeš...

ATIDE/ESMERA

Tak čo mi teda pomôže? :D ja už neviem, ja som z toho vyšla...musia kolovať nejaké otázky, napr. som počula, vže v Blave je to tak, že robíš rpijmačky, ale vraj ak si kúpiš knižku, v ktorej sú správne odpovede, tak sa to treba už len nabifliť

gbstw

hop sorry som si to refreshol a hodilo mi to znova prispevok ^^

vies co nemam, ale do Prahy som si kupoval tie tri tenke knizky, s dopravou to bolo okolo 35€ a do Brna biflovacky zase nepomozu lebo tam je to skor o tom zakladnom logickom mysleni a s podkladmi sa to zhoduje iba tak na 20% približne :)

ATIDE/ESMERA

Takže si nešiel do Prahy nakoniec? V Brne mám na medine kamoša, možno ho poznáš, volá sa Matúš Bašovský...je tiež Slovák
a tam nemáš podklady? inak, neplatím školné v Brne, ak som Slovenka a tu u nás už jednu výšku mám?

ATIDE/ESMERA

a ty si v ktorom ročníku? a nemáš nejaké otázky, ktoré boli na skúškach, ktoré sa už treba len naučiť, tzv. nabifliť? Lebo zo školy som vonku už dlhšie, a nematurovala osm z chemie ani z bioly, tak by sa mi to clekom zišlo...