Pomôže mi niekto s prekladom?

Príspevok v téme: Pomôže mi niekto s prekladom?
dada

Ahoj, nenašla by sa tady dobrá duša,ktorá by mi veľmi pomohla s prekladom pár viet ohľadne odstúpenia od zmluvy do angličtiny? Ja nepoznám nikoho a súrne to potrebujem. Naletela som podvodníkom a zajtra je posledný deň, kedy môžem odstúpiť od zmluvy,o ktorej som ani nevedela, že som telefonicky uzavrela. A musím to poslať do Holandska. Vďaka.

Brinčo

Stalo sa vám tiež, že potom ako ste si objednali tovar, zaplatili za prvú faktúru ( to poštovné a balné ), potom tam volali, zrušili zmluvu a mali pocit, že je to vybavené ? Tak mne napríklad dnes, mi na ráno hneď zdvihla tlak potom ako som otvoril obálku s upomienkou, že som prvú faktúru nezaplatil pričom ústrižok o zaplatení z predchadzajúcej pošt. poukážky mám v ruke...môže mi vôbec niečo, keď mám doklad o tom, že som zaplatil tú faktúru a že je to zrejme chyba pošty a nie moja ?

Veronika_27

Toto čo má znamenať? Človek má platiť za niečo čo si ani neobjednal? Vraj zaplatím poštovné a balné a dovidenia? A to z akého dôvodu? Nemajú právo žiadať zaplatiť ani toľko...

VER

Som na nich nahnevaná, takto ma nachytali na ich žiletky, po tel som súhlasila, ale som si to rozmyslela dobierku som neprevzala. Poslali mi ju poštou, prišla do schránky. Vôbec som to nepoužila, žiletky nemali rúčku. Po troch mesiacoch mi prišiel šek na 16€. Za poštovné, produkt, úroky. Čo by ste mi odporučili urobiť?

Ďakujem.

Michalx

Vie niekto povedat co je to za trik (?), ze vam Goodshave posle list \\\"s objednanym tovarom\\\" pricom ziadny tovar ste nedostali. Ako tu citam, ze sa to uz niekomu stalo, tak to asi nebude nahoda. ... a mate zaplatit za balne a postovne. Coho? Toho objednaneho tovaru co ste nedostali? Alebo vas chcu vyprovokovat aby ste zavolali na zverejnene tel.c.? Preco? Aby ste sa \\\"prezradili\\\", ze ste dostali list? A namiesto podpisu maju hlasove potvrdenie prevzatia? Alebo, alebo, alebo, ...
Netusim, pomozte ak mate s niecim takym skusenost.

Jarre

Pozdravujem všetkých, dostal som sa do tej istej situácie ako vy, predchvíľou som to odhlásil na uvedenom čísle, len mi je to podozrivé, že som volal z mobilu a nepotreboval som predvoľbu Čiech (+420)., a mimochodom toto tu už bolo pred niekoľkými rokmi a volalo sa to Flexi Front, porovnal som a žiletky sú úplne rovnaké, len drahšie, vtedy stálo poštovné 90.- Sk !

pan d.

Ked davaju, ber a ked su to podvodnici, tak co sa bojis, nahlas ich policii a budes mat aj tovar a oni pojdu sediet:D

Matew

Zavolal som na 02/20812590. Uviedol som ze som obdrzal prazdny obal s fakturou. Zrusili mi dalsie zasielanie vratane uz vystavenej faktury.

ne-goodshave

dnes som rušil objednávku ďalších holiacich strojčekov cez t.č. 02/20812590 a podarilo sa mi to na 1. krát. Číslo je zrejme prepojené do Čiech, lebo mi to zdvihla operátorka hovoriaca česky. Nadiktoval som jej "zákaznícke číslo" (uvedené na faktúre kde je priložený šek pod dátumom splatnosti) a ona "s poľutovaním" zrušila ďalšie zasielanie "najlacnejších holiacich strojčekov v Európe".
Držím palce aj ostatným.

gabo555555

ahojte.mam podobny problem. prisli mi ziletky do schranky.cez tel ma oslovila ceska ktora mi povedala prve balenie je zadarmo uhradit si musim len postovne a balne a potom ze to mozem zrusit. Nikde sa nemozem dopracovat k webovej stranke.je tu len servisne cislo no ked tam volam cislo neexistuje.poradte mi prosim ako tieto zasielky zrusit ak s tym mate niekto skusenosti. vopred dakujem

indy

Zmluvný vzťah s firmou Good Shave sa bez ohľadu na to čo tvrdia bude podľa článku 6 nariadenia č.593/2008 ES o rozhodnom práve pre zmluvné záväzky (Rím I) riadiť právnym poriadkom SR a teda je naň možné uplatniť ustanovenia slovenského zákona 108/2000 Z.z. o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji.
Zákon 108/2000 z.z. o ochrane spotrebiteľa pri podomovom a zásielkovom predaji v § 12 ods. 1 ustanovuje: Spotrebiteľ je oprávnený bez uvedenia dôvodu odstúpiť od zmluvy do siedmich pracovných dní odo dňa prevzatia tovaru ... , ak predávajúci včas a riadne splnil informačné povinnosti podľa § 10.
§ 10 ods 4. toho istého ustanovuje:
Predávajúci je povinný poskytnúť spotrebiteľovi najneskôr v deň dodania tOvaru alebo začatia poskytovania služby

a) písomné informácie o podmienkach a postupoch pri uplatňovaní práva na odstúpenie od zmluvy vrátane lehoty na odstúpenie od zmluvy alebo o nemožnosti odstúpenia od zmluvy podľa § 12 ods. 5,
b) adresu predávajúceho, na ktorej môže spotrebiteľ uplatniť reklamáciu alebo sťažnosť,
c) informáciu o záruke a o servisných službách,
d) informáciu o možnosti zrušenia zmluvy uzavretej na dobu neurčitú alebo na čas dlhší ako jeden rok.

V prípade, že predávajúci nesplní informačné povinnosti uvedené v § 10 zákona 108/2000 Z.z. ani dodatočne, ako spotrebiteľovi Vám vzniká právo na odstúpenie od zmluvy do troch mesiacov od prevzatia tovaru.

Podľa § 12 ods. 4 zákona 108/2000 z.z. odstúpením spotrebiteľa od zmluvy sa zmluva od začiatku zrušuje. Predávajúci je povinný

a) prevziať tovar späť ....,

Ako postupovať pri odstúpení od zmluvy
1. Pošlite tovar spolu s odstúpením od zmluvy doporučene poštou na adresu na to určenú. Ak nie je špeciálne určená, pošlite ho na adresu uvedenú na faktúre, alebo na web stránke predajcu. Ak sa líšia, spýtajte sa kam máte tovar poslať. Avšak každá verejne uvedená adresa je správna.

Ako postupovať ak Vám firma Good Shave zašle plnenie opakovane
Firmy ako Good Shave zvyknú zasielať ďalšie opakované zásielky obvykle nie doporučene ale len do schránky a teda nevedia preukázať, že bol tovar doručený.
„Ak dodávateľ poskytne plnenie a spotrebiteľ si ho neobjednal, nie je spotrebiteľ povinný plnenie vrátiť ani ho uschovať; vylúčené sú aj ďalšie nároky dodávateľa voči spotrebiteľovi.“ Tým, že odstúpite od zmluvy je vylúčené aj akékoľvek ďalšie plnenie.

Druhá časť ustanovenia § 53 ods. 8 Občianskeho zákonníka hovorí o opakovanom plnení – opakované zásielky žiletiek. „Nevyžiadaným plnením je aj ďalšie opakujúce sa plnenie poskytnuté spotrebiteľovi na základe zmluvy uzavretej prostriedkami diaľkovej komunikácie, ak spotrebiteľ výslovne o takéto plnenie nepožiadal. Ak dodávateľ nepreukáže opak, považuje sa opakujúce sa plnenie vždy za nevyžiadané.“
Aby mohla firma Good Shave opakovane plniť v súlade so zákonom, musela by mať od udelený výslovný súhlas aj na opakované plnenie. V prípade, že ešte odstúpenie nebolo doručené odneste všetky zásielky, ktoré prídu do schránky treba odniesť na poštu a poprosiť ich aby ich vrátili predávajúcemu ako nedoručené.