Korytnačka

Deria

Korytnacka je narocne zvieratko, preto treba o nej vsetko vediet prv, nez si ju zadovazite. Jedna moja znama mala tiez korytnacku: terarium male a este don dala piesok, pricom to bol druh korytnacky, ktory normalne v piesku nezije. O.i. nemal sa kto o nu starat. Ked som s jej suhlasom korytnacku vzala k veterinarovi, krutil hlavou. Bola plna piesku. Trvalo par tyzdnov, kym boli oci a hlavne vykaly ciste. Dnes je uz v dobrych rukach. Dalsiu som nahodou videla u jednej babky, vraj jej ju doniesli vnucence, ze ju uz nechcu. No super, babka nemala ani ponatia, co s tym. Akvarko pravdaze male, iba raz tolke ako korytnacka sama, takze sa tam mohla akurat tak otacat a nie plavat! Ti ani nevedeli, ako casto menit vodu, ktora bola pravdaze spinava. Vraj ma nieco s pancierom, na ktorom boli take cudne flaky. Nastastie som ju presvedcila, aby sa jej vzdala. Co k tomu treba dodat? Treba si velmi dobre rozmysliet, ci si zadovazit prave korytnacku. Ziadne zviera nie je rado uväznene v malom akvariu, ci terariu, velke stoja viac a nie kazdy si to moze dovolit. Kto na to nema alebo nema dostatocne znalosti o tomto zvierati, radsej si ho odpustite. Usetrite mu tak vela utrpenia.

mate59

ak jej necháš dostatočné teplo, tak sa nezačne ukladat na zimný spánok.Po letnení ide do bytu a tu sa hreje pri ustr. urení.Máme kor.zelenkastú.Nezimovat možeš každú such. korytnačku.

mate59

such. korytnačku chováme 15 rokov,pozná nás,je zvedavá,nevýhoda je, že sa nenaučila chodiť sa vyprázdňovať na jedno miesto,nezimuje,stále je čulá.

ethel

:-)) to je milé...rybyčky sú lepšie! Mám korytnačku a nenormálne si ciká a kaká do vody,takže čistenie akvárka tak raz za dva dni....filter nestačí...inak rastie krásne,ohromne sa jej páči:-) ale mám aj rybyčky a keby sa dal čas vrátiť,tak si korytnačku nekúpim..

lolka25

deria ja studujem na nete o korytnačkach tu na fore som chcela vediet o skusenostiach iných, možno si ešte rozmyslím a kúpim dačo iné.

Deria

lolka, prv nez si zaobstaras nejake zvieratko, by si si mala o nom vsetko dobre nastudovat. to nestaci, ked ti niekto na fore povie svoj nazor. je dostupna literatura alebo tiez na internete dostanes odborne rady, treba len hladat. dokonca maloktory veterinar sa vyzna dobre v exotickych zvieratach. mysli aj nato, ked ti ochorie. treba si to dobre zvazit.