0vecka otazka na telo...

0vecka

tak ale to nieje ziaden argument... ze ste sa to takto ucili ja nehovorim ze sa jedna o funkciu okrem toho vyraz : funkcia 2 mi nedava moc zmysel... skus si to precitat 2(x) ma podla mna vzdy prednost ale nehovorim ze to tak je len to ze si to myslim a kym mi niekto nedokaze opak tak budem preferovat tuto moznost...

jankaaaaaaaaa

0vecka: (2+1) nieje ziadna funkcia tej 2 !!! ved (2+1) mozes presunut aj za 6tku. tak ako som v inej teme posielala obrazok. a vysledok je stale 9 ! prednost ma nasobenie a delenie. preto najprv vydelis a az potom spocitas . preto je 6v citateli a 2 v menovateli. a (2+1) ostava v citateli

wéwéwérička

obe ponatia su spravne, akurat ked sa pise priklad do riadku, tak ako napisal zakladatel temy, treba davat zatvorky, takto sa to neda urcit, kedze nasobenie a delenie je rovnocenne... zle zadany priklad, nema jednoznacne riesenie :D

0vecka

2 jankaaa podla ktoreho pravidla to urcujes mi sme sa ucili na zakladke ze delenie a nasobenie ma prednost inak ides zlava doprava... teda by som asi suhlasil s veverickou kedze ma ku mne blizsie :) ... podla mna sa fakt pri 2(2+1)= 2(x)= 2x a to sa podl amna moc rozdelit neda kedze sa nejedna o nasobenie ale mozem sa mylit daj nejaky link kde sa o tom pise,...

lost

a ako by sa zapisalo toto v zlomkovom tvare? :)

3*3/3*3*3/3/3/3*3*3

to som len tak NAHODNE napisal a co mi nevyjde? :D 9!! :D