Boj s vlastnou povahou

Príspevok v téme: Boj s vlastnou povahou
Fero M.

Zdravím, pred paru týždnami som tu riešil zopár vecí a viac menej som dal na vaše rady, čo sa týka vzťahových vecí a vecí okolo toho že ked mám pocit, že raz niečo nie je v poriadku tak to tak je, čo sa mi aj potvrdilo.. Mám dobrý inštinkt na ludí a problémy, ale absolutne sa ním neriadim...

Problem, je v tom, že vkuse dávam druhe, tretie, štvrte šance a nechcem si pripustiť, že niečo môže aj zlyhať a že povahy a deje v živote sa niekedy nedajú ovplyvniť. Snažim sa zmeni svoju povahu a niektoré veci brať s nadhľadom a iné riešiť ináč, ale ide to fakt pomaly.

Bojovali ste niekedy sami zo sebou, aj ked nie ste zlý človek, ale museli ste pretvoriť určité črty samých seba, aby ste sa mali lepšie po všetkých stránkach?

Maoam

praveze keby si to sklbil, tak je to ovela produktivnejsie a efektivnejsie vsetko

a co sa stazujes, vsak chces rady a ked ta ludia riesia, mas hned problem :-DDD

Fero M.

winki

Priatelku neriešim, ta ma už má v paži. To s citlivosťou platí a prispôsobovaním tiež. Ja nechápem čo ludom furt vadí, riešim niečo iné tu a tam. Ak všetko čo ma trápi napíšem do jednej temy, tak neporiešim nič...

winki

Presne v jednej téme riešiš, že si veľmi citlivý a dobrý, v druhej téme riešiš podľa teba jeden výbuch tvojej žiarlivosti a v tretej téme riešiš to, že sa prispôsobuješ druhým,,,,tak kde je vlastne tvoj problém?

Maoam

vies Fero, bud aspon taky fer, uz ked chces rady od ludi a bud konkretnejsi, viaceri sa ta pytaju, ako to dopadlo s priatelkou, ked budes konkretny a napises priamo otvorene s CIM mas najväcsi problem, bude sa ti dat aj lepsie a hlavne konkretnejsie poradit

do hlavy ti nikto nevidi, ty citis a vnimas svoj problem, ale pre ludi na nete je tazke lustit a vestit z gule, chapes

nic v zlom, len je to take nepriehladne a zahmlene a vseobecne, o nicom tema potom

Fero M.

No zásadový asi nie som, a vôbec nie voči sebe. Ked sa mám dobre, som uplne iný človek a všetko ide ináč.

Ak sa mám zle, tak nemám chuť ani svetlo zapnuť. Snažim sa prerobiť v istých veciach, ale tak je to asi ťažšie. Neviem. Ked som mal pritaeľku, bol som šťastný, kludný, veselý, vrucny všetko. Teraz ked som sam, tak smo uplne vymenený, asi som závislý na láske a pocite mať nieokho pri sebe..

Ale tak snažim sa fakt, dik za radu, dufam, že mi to vydrží aspon na dneska heh, teda v dobrom myslene :)

Magy

mne osobne najviac pomahal system. stanovit si nejake kriteria, pravidla, urcite ritualy a vobec zoradit a zotriedit vsetko to, co robis inak ked ti je fajn a inak, ked sa citis pod psa.
konkretne? nikdy nekricat. je uplne fuk, ci ta niekto vytoci do nemoty schvalne, alebo mas proste blby den a pride malickost a vsetko to nahromadene musi von a ty by si najradsej vrazdil vsetko, co sa okolo hybe.
vzdy podakovat. casto na to zabudame, ak sme v zlej nalade, alebo si myslime, ze nie je dovod. VZDY je dovod.
vzdy sa usmiat. je fuk ze mas prave dnes mozno najhorsi den vo svojom zivote. tych ludi okolo to nezaujima a aj ty by si to pocitoval ako velku neuctu a zle mravy, ak by na teba prenasali svoje depresie, frustracie, hnev.
a tak mozem pokracovat donekonecna.
ak sa dokazes prinutit robit niektore veci bez ohladu na tvoj vnutorny dusevny stav, zacinas sa ucit sebadiscipline. zacni jednou vecou, dvoma... a pridavaj. ale rozhodne NIKDY nepolavuj! neexistuje vynimka, neexistuje vyhovorka. v tomto musis byt zasadovy.