problem s vyprazdnovanim

Príspevok v téme: problem s vyprazdnovanim
dfg

zdravom. mam taky problem, uz odmalicka mam problemy s crevami. ked som bol maly zadrziaval som stolicu a po case som prestal citit ten reflex. teraz mam 18 a hoci chodim na stolicu kazdy den dost sa musim namahat, aby so mna volaco vyslo. obcas sa stava, ze pociti taky slaby reflex. asi mam ochabnute creva, neviem. alebo mam dlhodobu zapchu. na tvari sa mi spravil ekzem , mal som aj ochabnutie mocoveho mechura, lebo som dlhodobo zadrziaval moc, ale to je uz skoro vyriesene, a mam aj uzkosti a celkovo som nespokojny bez zivotnej energie. neviem co mam robit. dajte mi nejake rady prosim. dakujem asi toto vsetko suvisi jedno s druhym.

elina

Ja maturujem tento rok z angliny a tiez len tak tak z nej prechadzam ja nwm ako vobec zmaturujem. Ale ked sme na hodine pisali sloh a temu sme sa tiez dozvedeli na hodine tak to som napisala prekvapujuco dobre. Ale tiez mam z toho stresy, furt som nervozna

elina

Inak dost pomaha pit vela tekutin a vela polievok. Ja ked som mala mensi problem s vyprazdnovanim som dost jedla chocapic tie cerealie. Sice ono to skor vyzera ze by mali skor zapekat ako uvolnovat, ale mne to pomohlo

RNG

Odporucam viac mikrovlaknin, vody(mikrovlakniny potrebuje 50 nasobok vahy vody, inac ta zapecie), pripadne lyzica olivoveho oleja a Triphala(2 x 1 gram), ktora posobi hojivo na creva a pomoze cisteniu a udrzbe spravnej probiotickej flory.
Extra enzymi a kyseliny s jedlom pomozu zrychlit traviaci proces a tym aj motilitu.
Prilis pomaly posuv v crevach vysusi stolicu prilisne, naviac sa v nej premnozia rozne kultuty, a dokonca aj uzitocne probiotika prilisne premnozene mozu skodit

J111

Kasli na myslienky, treba sa ti daco naucit. To si musis dat za prioritu, to ostatne odsun nabok. Uvidis, ako ta vysledky potesia. Zmotivuj sa. Svoj zdravotny stav prenechaj do ruk odbornikom a nemusis to stale riesit jak blby. Keby som mal ja rozoberat svoje zdravie, tak sa z miesta nepohnem.
Skoncis strednu bez angliny? To bude o nicom. Aj treba vsade, everywhere.

J111

Ja som sa naucil tridsat lekcii za jeden mesiac, nemusis mi verit. Ucil som sa kazdy den cirka sest lekcii len slovicka a gramatiku. Vyuzi to, kym si mlady, lebo potom ti to tak palit uz v tej kotrbe nebude - vlastna skusenost a to nie som kto vie ako stary:D Mam len po tridsiadke.

ja40

Tymto trpela cely zivot aj moja mama,ale nastastie uz asi rok a pol je z toho vonku. Konecne pochopila co je to pitny rezim. Pochopila,ze voda je pre nu liek. POchopila,ze to mala velmi aj psychickeho charakteru. Ze nema lipnut na minulosti,ze ma brat zivot s lahkostou. Lebo ked ho brala prilis vazne a tazko,tak sa tak aj tazko zbavovala stolice. Teraz uz vie,ze creva su symbolom schopnosti zbavovat sa niecoho,co nam moze "otravit" zivot,ze creva maju schopnost zbavit nas vsetkeho nepotrebneho. Na druhej strane su symbolom osvojenia si novych napadov a myslienok.
Zadrziavanie vykalov v tele - rovna sa ponechat si stare myslienky na krivdy a bolest z minulosti.
Na crevach sa odrazi aj strach a nepokoj. Zatazuju ta neprijemne emocie a preto sa nemozes vyprazdnit s lahkostou.
Zvykni si na myslienku,ze z tvojho tela odchadza len to,co ti brani v tvojom rozvoji. Oslobod sa a bude ti lahsie :-)

dfg

s tym prospechom v skole je to fakt zle zo vsetkych predmetov, napr z anglictiny. som tretiak za rok maturujem a ja s toho skoro nic neviem.