Otazka pre muzov

Príspevok v téme: Otazka pre muzov
ulpiqa

Predstavte si, ze mate niekolkorocny vztah. Dobry vztah. Milujete sa cely ten cas. A teraz po rokoch vam priatelka povie, ze bola v detstve zneuzivana. Ako by ste to vzali, ze vam o tom povedala az po niekolkych rokoch (4-5)? Vycitali by ste jej to, ze vam nedoverovala, hnevalo by vas, ze sa s tym trapila cele tie roky sama? Alebo by ste to prosto pochopili? Ako by ste reagovali?

sureves

Ja by som čakal že žena sa s niečím takým zverí možno po niekoľkých desaťročiach života a aj to len nejakej vernej najlepšej priateľke...takže jediné čo jej môžeš vyčítať je, že by v tebe nemala mať takú dôveru keď už o tom vypisuješ sem a pochybuješ o tom ako sa zachovať!

Milky

ulpiqa
Bud rad, ze sa ti otvorila a prezradila to, co ma v najspodnejsich suplikoch svojej duse. Bud si isty, ze keby mohla, urcite by to najradsej vymazala zo svojej duse..

Teraz

Pomyslel by som si, že tým, že mi to povedala, našla u mňa tú najväčšiu dôveru. Možno jej to trvalo, ale vzhľadom na tak háklivú vec je to aj pochopiteľné. Zároveň ti tým neskorím povedaním dala výzvu aby si ju neodkopol pre prípadné následky, ktorými po tej nepríjemnosti môže trpieť. Je na tebe aký postoj zaujmeš.

lost

system, niektore teorie hovoria, ze by sa spravanie absolutne nemalo menit (tusim to tu na zdravi davno niekto pisal), aby jej prave ta zmena nepripominala :)
I ked tazko povedat :D co robit.. brutalne unikatny pripad, kazdy je brutalne unikatny.. a rieseni je viac :)

lost

Co ine ako pochopit by sa dalo robit? :)
Neexistuje asi ziadna ina moznost..

Neda sa vycitat, ze nepovedala ihned, pretoze da sa uznat, ze to vobec povedala teraz..

Pointa je v tom, ze dana osoba nemala na vyber - neopytal sa jej nikto, ze "Chces byt zneuzita?" - ale proste niekto rozhodol za nu a teda tym padom by bolo neferove vycitat cokolvek..

Isteze toto neudeluje cloveku pravo na nekonecne "schovavanie" sa za tymto problemom, ALE tym nemyslim ziadny (ani tento!) konkretny pripad, len tak vseobecne (kedze v tomto konkretnom pripade nebolo spomenute nic taketo, cize este raz nic s tym nemyslim, len tak vseobecne, ze je dobre ak sa clovek cez to prenesie, tj. bud sam so sebou, alebo ropzravanim sa s inym clovekom)..

resp. aspon takto to vidim ja :)

system

urcite by som sa zato nanu nehneval, ona zato nemohla. keby to povedala mne, bolo by mi to nesmierne luto co sa jej stalo a zacal by som si ju viac vazit a spravat sa k nej milo aby nato nemyslela.
ked sa ludia maju naozaj radi, tak taka vec to medzi nimi nezmeni len posilni si myslim. Podla mna skor dotycny znenavidi cloveka ktorim zneuzivana bola.