Ako sa zbavit tuku na brucho a mat tak tehlicky?

Príspevok v téme: Ako sa zbavit tuku na brucho a mat tak tehlicky?
majkaxxxyy

tak pre upresnenie mam 18 chodim do skoly cizens vyberom stravy bude asi problemm...nemam ziadnu pneumatiku na bruchu ale chcela by som sa zbavit tuku aby som mala trochu tehlicky(nemyslimmako muz alemiba mierne ) .. poradte mi prosim akou stravou ktora ma aj zasiti a neobsahuje vela tuku..nemusi to byt chutne ide o to aby som v skole nebola hladna a nevyzierala skolsky bufet .. dalej ci by bolo dobre ak by som nechodila na obedy v tie dni ked mame v jednalni obed nad 1300kj...a samozrejme k tomu cviky zatail robimlen brusaky ale nie tie klasicke ale take namahavejsie kde sa namaha brusny sval pomohlo by mi teda ak by som ich robila a dala si napiklad cinku 2kg na brucho ??viem ze je to blba otazka ale mohlo by som si teoreticky dat na brucho aj napriklad knihy?lebo mam iba 2kg cinky dakujem :)

alenka_maxova

Uplne jednoduche. Papat 5 krat denne mensie porcie. Rano si dat nieco zdravuckee, pokracovat desiatou, obedom, ktory by nemal obsahovat vyprazane jedla, potom niecim malym a veceru si daj napriklad salat s tuniakom (bez oleja), alebo lahsie cestoviny. Ja nie som odbornik, ale uz od 15 rokov zijem sama mimo rodicov, stravujem sa takto dako a nemam problem s vahou. Obcas si dam cosi sladke, ale vtedy si aj kvalitne zasportujem. Mam vela, vela, pohybu, plavam, tancujem, chodievam co najviac peso, v bytovke nepouzivam vytah :) Ked cvicite brusko, stiahnite vsetky brusne svaly, akoby ste chceli "pritlacit" brucho ku chrbtici. Je to narocnejsie, ale efekt vidno po mesiaci...

kapor omega

Majka,

praveze chapem, ze tehlicky na bruchu su pre teba velmi dolezite a pocitas preto kalorie a velmi sa namahas pre ne. Je to teda tvoj zivotny ciel.

Magy

majka, vyradit tuk z jedalnicka nie je mudre a vyraz "nebudem prijimat tuky v strave, takze sa mi nebude mat co ukladat na bruchu a schudnem" je kravina ako hrom. telo si vytvori tukove bunky a dalsie tkaniva z cukrov a uklada sa najme VODA! taktiez vyradovat sladkosti nejak brutalne nema vyznam. strava by mala by t za normalnych okolnosti zlozena z 55% sacharidov a o zvysok sa delia proteiny a tuky.
pokial som pochopil, nepotrebujes schudnut (a rozhodne nie z prs), ale pretvorit tukove tkanivo na svalove. mimochodom - aby si nebola prekvapena, ze budes cvicit do umoru, stravovat sa zdravo a menit tukove tkaniva na svalove, ale na vahe to bude prirastok! to je normalne, lebo svalove tkanivo je tazsie ako tukove vankusiky, takze sa nezlakni.
pitny rezim nemusis riesit takto do detailov, rano je dobre cokolvek teple (mudrost starych mam: rano treba do piecky zakurit), dostat nieco teple do zaludka. pit hned rano nalacno nejake studene napoje je pre zaludok pohroma.
po rokoch ti to zrata.

majkaxxxyy

kapor asi tym ze studium to moj zivotny ciel nieje ja len chcem aby sa mi konecne vratila moja namaha co som doteraz vlozila do cvicenia..ak si to nikdy nerobil nevies to pochopit a sa neozyvaj

kapor omega

majka,

mas choru hlavu. Jednak tu takych tem uz bolo belmi vela a druha vec je, ze si asi v zivote nic poriadne niekdy nerobila. Lebo mat za zivotny ciel vypracovanie tehliciek na bruchu moze mat len skutocne tupy clovek. A to si zrejme prave ty.

majkaxxyy

a este uplne vyradit sladke ( sladkosti nie cukor )ten by som mala z ovocia alebo tych cerealii ..no neviem ako dlho by to vydrzalo ked mi velmi chutia fit a corny tycinky :D o inych sladkostiach ani nehovorim ..a co sa tyka tekutin tak na ranajky pohar mlieka ptm cely den cista voda alebo mineralka a este vecer alebo pred spanim pohar mlieka(neviem ci je to dobre alebo zle)

majkaxxyy

magy dik za radu .. cize to s tym stravovanim som pochopila tak ze mam jest co chcem ale neprehanat to ..no na chudnutieako.sk som si precitala ze a najskor treba zbavit tuku prave tak ze ho nebudem prijmat lenze predpokladam ze to by sa mi ptm zmenisili prsia(neviem iba uvazujem ) takze ak by som jedla napriklad ranajky ovocie a neake cerealie desiata 2x mrkva nizkotucny jogurt normal obed (pokial to niesu napriklad buchty alebo nieco co mi nechuti ) olovrat nizkotucny jogurt a banan vecera cerealie tak do 18:00..bol by to teda spravny jedalnicek?myslim ze s takym prisunom energie by som vydrzala cely den aj cvicit

majkaxxyy

omg ved sa normalne pytam ako si vypracovat brucho bez tuku :D zrejme si to ty nikdy nerobil ale tie veci co som napisala vyssie ze treba jest co najmenej tuku ( ja sa pytam ako ) a ze zataz na brucho a cviky su dost dolezite :D a nechcem byt neaka kulturistka chcem sa normalne zbavit tuku(uz ma nebavi sa opakovat) a chcela by som aby ste mi poradili a nie aby tu pisali neaky zakysnuty ludia (mozno ty co by chceli cvicit so mnou )ale inak kapor preto ze chce mat niekto pekne telo sa nemusi ist liecit vies ? to skor naopak