Ako sa začleniť

Príspevok v téme: Ako sa začleniť
Lea

Ahojte, mám 17 rokov a môj problém spočíva v tom, že neviem ako by som sa mohla začleniť do kolektívu resp. si nájsť nejakých kamarátov / priateľov. Totiž v našej triede nepatrím medzi tých najobľúbenejších (iba pár ľudí sa so mnou rozpráva) a všetci ostatní akoby tvorili 'partiu', len ja som vonku, niekedy si idú sadnúť niekde do kaviarne alebo na lyžovačku; mňa nikdy nevolajú a ja sama sa im nechcem vnucovať.
Tiež mám pocit, že mi chýba taký sociálny život; že proste každý deň prídem zo školy o 3 a potom sedím len doma (väčšinou čítam alebo som na počítači, pozerám telku atď.) Chcela by som mať nejaký okruh kamarátov s ktorými by som si mohla niekam vyraziť. Ale v škole ich asi nenájdem a keďže bývam v malom meste, nie je tu ani veľa miest kam by som sa mohla ísť 'socializovať' :) a nájsť si nejaké spriaznené duše.
Teraz sa to snažím vydržať len sama a dúfam, že na výške to bude iné...Teda ak nie je chyba vo mne.
4o by ste mi poradili?

Magy

hruska118 uz alkoholu zjavne prepadla :))
Lea, treba skusat. tie kruzky su asi najjednoduchsia vec - nejaky sport, tanecna... za skusku nic nedas. Cisto typologicky je problem samotarov v tom, ze su pre zvysok nezaujimavi, preto su prehliadani. Niektori sa s tym po case zmieruju a ziju si svoj zivot, ako to pose grotesqa, ini sa na seba za kazdu cenu snazia uputat pozornost. casto to vsak nedopada dobre, skoncia na drogach, alkohole... ak clovek zacne sportovat, alebo zamera svoju energiu niekam, ma to niekolko pozitiv. jednak si vyplni svoj volny cas, ktoreho mal doteraz prilis vela a len nim plytval, jednak nema cas mysliet na hluposti a trapit sa "boze, som sama, to je otrasne", a nakoniec a to najhlavnejsie - dava zmysel svojmu zivotu, zlepsuje si zdravie, rozvija sa, dosahuje podstatne vyssie ciele ako bezny "socializovany" clovek, co ma okolo seba partiu a travi cas klebetami a pod. Jednoducho musis zacat nieco robit, investovat cas a energiu do niecoho, co by ta bavilo a uvidis, kam to pojde. Rozhodne ale nevysedavaj doma za kompom, nelutuj sa a netrap. To nevedie k nicomu, len prehlbujes svoj stav.

lucky222

ako keby som sa medzi vami našla, som presne ten istý typ:)
nikoho nemám, ani v škole ani mimo nej, a aj ked mam nejake "kamaratky" tak nič iné okrem "ahoj" si nepovieme...tak o čom to je? a dokonca som ani nikdy chlapca nemala a to mam uz takmer 19 rokov..
všetko je o ničom, uz ma prestáva bavit celý život :(

grotesqa

dopadlo to tak, ze som stale sama. obcas mi to vadi ale staci aby som vysla von a zistila, ze vlastne o nic neprichadzam. proste mi to asi nie je sudene. taketo pocity su coraz zriedkavejsie.
ono v tvojom veku som skapinala za to, este aj ked za oknom som pocula ako ide partia ludi a ja nemam s kym tak som preplakala den. zacala som chodit von, vyskusala snad vsetky kruzky, sla na vysoku (ano kvoli tomu hlavne)a proste som nikoho nenasla. mozno osud, mozno hlupa nahoda. teraz mi to uz nevadi a ludia ma skor obtazuju:)resp. uz ani neviem o com by som sa s niekym rozpravala.
ty hlavne skusaj, kruzky, aj fora, kludne aj do kina chod sama, vysoka...mozno to pride ked to nebudes cakat.

hruska118

no moja tak ked budes len sediet doma tak to ti nepomoze.. musis chdit aj von napr. do krcmy abo vn s kamaratmi(v krcme ich njdes a tam aj budete vsetci kamarti, ked si vypijete!!!:D ) chod len pit, tam spoznas ludi....