Dotazník pre rodičov diabetických detí

eng

1111 Mirka,

v tomto fore ak je meno zobrazované červenou farbou dá sa naň kliknúť a dostaneš sa k e-mailovej adrese skrytej za NICKOM :-)

1111

Ďakujem Barča, mohlo ma to napadnúť skôr. Ináč ak by si mala nejaké nápady, na môj dotazník, kľudne napíš.
Alebo máte v rodine takéhoto chalana alebo kočku ?
V prípade pomocných rád prosím na moju mail adresu.
Vďaka

1111

Ahoj DiabetikIvko\\\",
bola by som Ti vďačná, keby si napísal Tvoju mail adresu. Ja sama som diabetička a tiež píšem bakalársku prácu ako vplýva DM na prospech a dochádzku žiaka strednej školy. Bola by som rada Tvojím návrhom, zdáš sa mi rozumný zbehlý muž v tejto téme. Týmto by som chcela vedieť aj informáciu, či nepoznáš mladých ľudí s DM, ktorí by bolo ochotní vyplniť môj dotazník.
Mirka

DiabetikIvo

fifiBB,

ja by som skôr napísal, že by si si asi najprv mala ujasniť čo je vlastne témou tvojej diplomovej práce, aké pre ňu potrebuješ vstupné údaje, čo pomocou nich chceš zistiť a potom sa pokúsiť sformulovať anketové otázky tak, aby si potrebné údaje získala v patričnej kvalite, ktorá zabezpečí to, že vyhodnotenie týchto údajov bude reprezentovať niečo konkrétne, čo zodpovedá téme Tvojej diplomovej práce...

Neviem aké máš vedomosti o tom čo obnáša diagnóza Diabetes Mellitus (E10 až E14), ale myslím si, že by si sa v tejto problematike mala najprv trochu zorientovať, konfrontovať to s predmetom diplomovky a potom začať niečo robiť na získanie relevantných údajov, ktoré Ti pomôžu naplniť úlohu diplomovej práce...

V tomto si musíš urobiť jasno. Ak máš ohľadne diabetu otázky, kľudne mi napíš na môj mail, budem sa Ti snažiť odpovedať na otázky tak, aby si z nich naozaj získala potrebné informácie na ktoré sa môžeš spoľahnúť...

Ivan

barča

Rovnako som rozmýšľala nad otázkou aktuálnej rannej glykémie, akú má výpovednú hodnotu. Jediná hodnota nesvedčí o ničom, ani o dobrej či zlej kompenzácii diabetu. Možno by bolo lepšie uviesť poslednú známu hodnotu glykozylovaného hemoglobínu, ale aj to je veľmi individuálny údaj z hľadiska veku a dĺžky trvania diabetu.
Je tam viac otázok, o ktorých sa dá polemizovať, možno by pomohla konzultácia s lekárom diabetológom, pacientom diabetikom, alebo rodičom dia dieťaťa.