zapory hormonalenj antikoncepcie

Príspevok v téme: zapory hormonalenj antikoncepcie
huhuuu

dobry den, viete mi niekto poradit kde by som si mohol precitat nieco o hormonalnej antikoncepcii? keby ste mohli dat nejaky link. na nete je toho kopu ale rad by som sa dozvedel aj nieco ine ake uzasne je krmit sa hormonami. vsade pisu ako to kladne posobi na organizmus, zabranuje rakovine, znizuje bolestivost pri menstruacii. musi to mat aj nejake zle vlastnosi, nie? neskodi to na pecen? nie je to karciogenne? zevraj moze dojst k nadmernemu zvyseniu tel. hmotnosti. skuste aj vase skusenosti, nazory..diki

zds

Ahoj, Markket :)
Prijímam tvoju pravdu a tiež s tebou v niečom súhlasím.
Naozaj to dnes často inak nejde, ako s tými liekmi.
Len život mojich najbližších ako aj môj vlastný ma donútil hľadať iný smer.
Veľké utrpenie som videl na vlastné oči a bol som voči nemu bezmocný ako aj najmodernejšia lekárska veda.
To človeka poznačí na celý život.
Držím ti palce :)

markketa

ahoj zds.ja som tiž svojimi prispevkami netvrdila,že v niečom nemaš pravdu,iste,že maš,ale v dnešnej dobe sa to naozaj neda vždy riešit podla toho čo uznavaš.je to sice krasne a dobre sa to čita,ešte lepšie by sa to žilo,ale niektory ludia naozaj musia takto.nemaju inu možnost,alebo sa im neda inak pomoct.ja tiež netvrdim,že tie pirule budem jest až do svojho prechodu,alebo dokial budem žit,no momentalne mi pomahaju a vyhovuju.viež hovori sa 1000ludi,1000chuti,tak je to aj z nazorom,či už na život,na čokolvek.každy z nas ma v niečom pravdu!no nie každy vie tu pravdu prijat.

zds

Strava a celkový life style, o ktorom píšeš Markketa, vyzerá ok.
To, že sa ti nedarilo vyladenie hormonálneho systému, je vec taká zložitá, že sa nezmestí na stránky tohoto webu – príčin môže byť viacero a zdanlivo nesúvisiacich.
Viem, že toto ti nepomôže, ale to nebol ani zámer mojich príspevkov.
Skôr som sa pokúsil vyjadriť inú názorovú hladinu.
.
Ale je mi jasné, že nemám šancu oproti všeobecne uznávanému zázraku modernej medicíny – pilulke.

zds

O umelom prerušovanom tehotenstve, tak to je medicínsko-eticko-právna zložitá otázka.
Všeobecne ho neuznávam.
Ospravedlňovať branie HaK, že predídem neželanému tehotenstvu, považujem za pozeranie na zázrak života z úplne nesprávneho uhla pohľadu.

zds

Držím palce všetkým ľuďom, aby si napravili svoje zdravie. Aj za pomoci liekov, ak momentálne nie je iné východisko.
Často ani nie je, preto vznikajú ďalšie a ďalšie lieky a drahé diagnostické prístroje.
Ale je to začarovaný kruh.
Marketta, máš pravdu, utrpenie treba riešiť dnes, nie zajtra.
Ale súčasne treba hľadať cesty, ako sa mu v (krátkej) budúcnosti vyhnúť. Pre nás aj naše deti.

zds

To doc,
Len sa kludne nadychni. Aj toho vzduchu von, aj inych nazorov.
Pozri sa na nazov tejto temy. Tak pisem k tomu moj nazor.
Ziadne druhe nazory neodsudzujem, tak sorry, ak som sa ta niecim dotkol.
Je mi vsak luto toho vsetkeho, co sa okolo nas a v nas deje.
Som presvdeceny, ze sa to da postupne zmenit.
Sme vsak pod takym silnym tlakom medii a vydobytkov modernej mediciny, ze nazory podobneho typu, ako uvadzam, ludi skor evokuju k obranno-utocnym reakciam, ako hladat odpoved na otazku:
.
„Kde sa to do haja zeleneho babre?“

markketa

tak čo mi poradiš?lebo ja som už skušala všetko.zdravo som sa stravovala,jedla zeleninu,ovocie,pila štavi,cvičila som,chodim do prirody atd.....bola som u x dr.všetci potvrdili,že som zdrava.nefajčim,nepijem alkohol,nefetujem,nedrogujem,ani som to nikdy nerobila.ak by som mala žit podla toho čo pišeš,tak umriem od hladu a smedu.voda-zavadna!vzduch-znečisteny!slnko-ozonova diera!more-špinave!priroda-devastovana!zvierata-ra z vtačia chripka,potom šialene kravy.ach a toto je len par veci ktore som vymenovala.napiš,ako bez nich žit?a potom budem odporučat tvoje rady dalej.maš iste v niečom pravdu,ale musiš sa naučit tu prirodu aj vnimat taku aka je,aj zo zavadami.aj ludia čo maju rakovinu beru chemoterapiu,aby tu snami mohli trošku dlhšie žit.aj to su jedy a stonasobne horšie,su ludia,ktorim sa už pomoct neda,prečo nepomahat tam,kde sa da?!a čo potrat?vydel si už video tohto zakroku?je to hroza,des,plakala som cely den ked som si to pozrela.je to vražda.mysliš,že je to spravnejšie,ako volba antikoncepcie?problem treba riešit včas a z rozumom a nie plakat ked už je neskoro.a potom sa mnohe ženy rozhodnu pre takyto hrozny čin.tak porad,ako teda bez toho?

zds

To čo píšeš, marketta, je dnes masový jav.
To čo popisuješ, je vlastne oslabenie celkového „systému“, ktoré popisujem v predošlom príspevku.
Ak ti HaK pomohol, tak „vykryl“ problém, ktorý sa deje kdesi inde.
Potom ale je tu otázka:
Používať HaK až po menopauzu alebo hľadať aj iné riešenie?

zds

To doc
Hormonálny systém je veľmi dokonalý.
Ale výstupy každého systému (zjednodušene) závisia od vstupov, správania (vlastností) systému a okolitého prostredia ako aj vnútorných a vonkajších determinantov.
Naše dnešné vstupy: denaturovaná potrava, potravinové jedy, zlé kombinácie potravín, kontaminované potraviny, výrazný deficit alebo nadbytok potrebných látok v potravinách, množstvo ale veľké množstvo liekov, drogy rôzneho druhu (aj káva...), zamorený vzduch
Okolité prostredie: hluk, stres, vibrácie, elektromagnetický smog...
Determinanty : naše vzdelanie, problematický rebríček životných hodnôt, ale aj ohraničené možnosti a vyčerpané adaptačné mechanizmy človeka (o.i. imunitného ale aj vylučovacieho systému...
Za takýchto podmienok žiaden systém nemôže fungovať ok. Ani hormonálny, ani imunitný, tráviaci, endokrinný, srdco-cievny ani iný..
Jednoducho nemôže.
Pán (Príroda) nám nedal rozum na to, aby sme kašľali na zákonitosti fungovania jeho (jej) systému.