dioptrie 6,5 pre 4r dieťa su veľmi silné?

Príspevok v téme: dioptrie 6,5 pre 4r dieťa su veľmi silné?
rajana

chcem sa spýtať dieťa má veľa zdravotných problémov najnovšie dostala dioptriu 6,5 na obe očká že nevidí na blízko, ma aj strabizmus s odchylkou +12, dávam momentálne žiadosť pre zlý zdravotný stav dieťaťa do 6r viete mi poradiť mám šancu aby mi to schválili a čo dioptria je veľká že nieje konečná

ela070

neuvazovali ste to dat operovat v bratislave tam je klinika neovizia jedno oko stoji 1000 eur ale davaju na to dozivotnu zaruku.nie je to laser.poznam taku co si to dala spravit cez vianoce uz vecer pozerala telku a bez bolesti nie je to ako operacie laserom.pozrite si to na googli.vysetrenie stoji okolo170 eurto potom odrataju z tej ceny .ta znama ich bolo 8 ludi a mali to lacnejsie .

amandine

jajka, rajana má zrejme na mysli predĺženie rodičovskej dovolenky do 6. rokov veku dieťaťa.
rajana, žiadosť posudzuje úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, ale najdôležitejší je posudok lekára, ktorý dáva stanovisko k zdravotnému problému a tam by malo byť uvedené, či je dieťa schopné navštevovať predškolské zariadenie alebo vyžaduje individuálnu starostlivosť.
nad 6 dioptrií sa jedná o vysokú hypermetropiu, aj keď, ak sa dá korigovať, nie je to závažný stav. naopak, pri ťažkej krátkozrakosti, čo je ale opačný prípad, hrozí riziko poškodenia sietnice jej odlúpením.