Vznik Zivota Co si o tom myslite ?

Príspevok v téme: Vznik Zivota Co si o tom myslite ?
Serafe

Zaujima ma co si o tomto myslite.
Ako sa zjavil zivot. Viem ze to podla niektorych je abusrdne sa s tym zaoberat , ano je len chcel by som vediet vas nazor na to.

Podla niektorych to moze byt zasah vissej moci, alebo len nahoda ?

Pri zivote myslim nas povod.

Aby som to upresnil mali by vzniknut tri skupini.

1. Zasluha vyssej moci
ta sa da rozdelit na dalsie dve casti
A, Boh - ako stvoritel
B, Inteligentnejsia rasa (podobna aka je nasa)

2. Chemia
cize nahodne zmiesanie aminokyselin za ten dlhy cas.

Dakujem za Vas cas a ospravedlnujem sa za chybi a interpunkcne znamienka pokial to niekomu vadi.

Serafe

A mohol by stvorit inteligentnejsie dielo ako je sam stvoritel, mozno stvoritel stvoritela bol len natolko inteligentny ze svtoril len stvoritela nedokazal by stvorit vsetko sam.

Serafe

lost to co pises je zaujimave a snazis sa na vec pozerat logicky , v niektorych veciach s tebou suhlasim. Paci sa mi jak si to rozpisal. Ja som len chcel vediet ci si skor mysliaci alebo veriaci, tym nechcem urazit nikoho pobozneho, len vo vesmire by malo byt vsetko zalozene na fyzike a chemi , a aby jeden nadprirodzeny clovek stvoril vsetko je to neuveritelne, a ta posledna cast ma naozaj rozosmiala :D

blondula

vesmir nevesmir....ja sa zase stale pytam,ze ak svet stvoril Boh...tak kto potom stvoril Boha ?? sal sa nemohol len tak vyskytnut !! :D

lost

neviem, ale existuju len 2 logicke vysvetlenia :)

1. Boh existuje
2. existuje NEKONECNO alternativnych vesmirov a hold, toto je jeden z nich, kedze to ze zijeme tak ako zijeme je EXTREMNE NEPREDSTAVITELNE KOMPLIKOVANE (1 sekunda oddychu pre nas znamena pokoj, ale v realite nase telo pise extremne komplikovanu historiu milionov(!) procesov, a co potom znamena taka 1 boda v meste? a mesto je potom 1 bodka v kraji a kraj je 1 bodka v europe a europa je 1 boda na mape sveta a svet je.. musim pokracovat? :P )
cize to aby vznikol len 1 vesmir a hned takto komplikovany, nemyslim ze je to matematicky realne.. vsimnite si prosim, ze za 2000 rokov co mame celkom podrobnu historiu sme sa fyziologicky nic moc nezmenili.. tiez zaujimave..

ha, inac fakt super zaujimava debata :D to je na taky 5 hodinovy prispevok zas :D ale uz nemozem.. nikto by to aj tak necital :D

kazdopadne, nemyslim si ze "pravdu" zistime skor nech "budeme moct" resp. ak vobec.. a to je tak ci tak, ci uz Boh je, alebo nie je..

tak napr, napadlo mi nieco :D vo filme Battlestar Galactica (scifi) sme ako pozemstania "utecenci" z inel galaxie, lebo sme tam prehravali nad cybogmi.. :D ci ako sa to pise.. ale to by sme si pamatali nie?