myslel niekto z Vás už na to?..EURO

Príspevok v téme: myslel niekto z Vás už na to?..EURO
lulu22

V poslednej dobe sa všade píše o krachu Eurozóny a tak mi napadajú čím ďalej, tým viac otázky typu - Čo sa stane, ak padne euro? čo sa stane s peniazmi v banke a pod? zostanú mi úspory, čo mám? Alebo sa oplatí radšej do niečoho investovať? aj z toho mála, čo zarobím, sa snažím ušetriť, takže by ma asi porazilo, keby som nemala potom ani cent.. alebo by bolo istejšie všetko vybrať a zameniť za nejakú inú menu? napr.českú korunu či libru?
Nerozmýšlaľ už nietko z Vás nad týmto?

lost

A trochu som sa nudil, na tuto temu, have fun..

Y2K

Killer bees
en.wikipedia.org

Razor apple
en.wikipedia.org

pohyblive schody (media strasil iake su nebezpecne)

pravidlo "if bleeds it leads"

-20% realna kriminalita, ale +600% v mediach (zaujimave, co ?)
menej kriminalita viac zbrane (taktiez zaujimave co?)

Ak sa opytam reportera, po com by skocil, ci nejaky trhak alá zbrane, alebo topiace sa dieta, odpoved je jasna..

Co kupuju ludia ked maju strach? Hmm, napr alarm.. (moze by fajn biznis).

Kanada
Podla wiki 594 v 2007 (190 stabbings and 188 shootings, ??? etc)
en.wikipedia.org

Vacsina ludi tam nezamyka.. (dokonca ani po tom co ich vykradli)

cca 31,612,897 ludi v 2006

Nasilie sa samo predava, tj. taky film prakticky ani nepotrebuje reklamu (vid preplnene kina).

A teraz USA
According to the FBI, in 2008 14,180 people were murdered in America
cca 312,827,000 v 2011

cize takmer 3x viac..

Co z toho vyplyva?
Locked Martin

Nevedia vyslovit

Inac ako media u nas, na Slovensku?
Uprimne - netusim :D nepozeram to, nemam potrebu, ale tak.. vacsinou to zacina tak ze "ZABILI HENTOHO A HENTAMTOHO, zrazili tamtoho, prepadli tamtoho, ukradli tamto" no a potom krimi, to nepocitam, lebo to je len o krimi.. pockat ?! 30 minut LEN pre krimi? ahaaa, ahaaaaaa! toto som specialne pre tento moment vyhladal: www.youtube.com lebo ma super hlas henten :D .. sranda co?

ehm, teraz ked pocujem/vidim hentu komediu, nechce sa mi pokracovat :D

kazdopadne,

rok.....vrazdy...lupeze..celkom
2011...90........756......6524
2010...89........1188.....7532
2009...84........1358.....8337
2008...94........1371.....9030
2005...106
2004...122
2003...146

ale "stale zijeme v horsej spolocnosti" vsak? teda aspon podla medii, ked potrebujeme 30 minut denne na krimi, ok - budem dobry a orezem to na 10 minut denne, vynasobim len 300 rocne, to je 3000minut kazdy rok. to akoze nam oznamuju absolutne kazdy pripad? aj vymysleny pomaly ....

Tolko v skratke o mediach, a myslim si, ak by som sa v nich hrabal este dlhsie, dalo by sa najst vela velmi zaujimavych veci.. Ale co uz.. Kto nas nuti pozerat tieto veci? ;)

OK, znovu ta stara otazka,
Co kupuju ludia ked maju strach? Hmm, napr (alarm bol), kupia si zbrane? (noze, strelne, spreje)

zaujimave, ale ved je menej kriminality..

bludny kruh.. media by KRACHLI ak by nebolo o com?

Ani nie, spat ku Kanade.. tam media neplodia tolko nasilia kolko u nas a kolko v amerike a politici sa rozpravaju skor zabavnym stylom. (je tam cca 16% mensin)
en.wikipedia.org

Národnostné uloženie v roku 2006: Slováci (85,8 % - asi je to menej o 2-3% vid poznamku na wiki)
sk.wikipedia.org

hm, cize sme na tom cca rovnako

V usa je to "Not Hispanic or Latino = 84%" a 64% bielych
en.wikipedia.org

kazdopadne, je to plus minus rovnake

Ale je zaujimave, ze su to rozlicne male podobnosti.. v USA nenavidia black (vsimnite si serial, show, COPS, kde nahanaju zvacsa len ciernych, vsimnite si ze vacsinou ked niekto nieco urobi, je to black, i ked v skutocnosti je to inak ako media a stats naznacuju, media tam robia "black = dangerous" a u nas presne toto iste, lenze s romskou mensinou.. to som zvedavy kam to az dospeje..)

este by ma ale zaujimalo, ci maju prispevky limit, ale myslim ze nie :D

no na dnes staci :P

ozaj.. strach - cele je to umele.. svine chcu aby sme sa bali.. strachom sa da lahko ovladat, skuste ovladat strachom psa, povedzte mu ze nedostane jest, alebo macku, ci ine zviera.. skuste sa mu vyhrazat vazanim, ak nespravi nieco dobre.. (pozor, nemylste si docastny strach, tj. zlaknutie, psychycky ci fyzicky trest (pozor! pes pocuje 4x hlasnejsie/lepsie ako clovek) so strachom dlhodobym. tj ludskym).

A ovecka, ehm sorry, chcel som povedat CLOVEK, co nema strach, je nepouzitelny pre akehokolvek vodcu, teda je.. na fair play pravidla, ale tak, ktory vodca u nas chce take nieco ? :D phce..

ale to je uz mimo temu a limit prispevku :D

(zabudol som zapnut varenie jedla uz pred 45 minutami, zas budem mat neskory obed, no toto.. blbe media, je to ich vina !! )

lost

anemarie, len taka otazka, ci clovek co nepozera TV ma strach, mozno by bola zaujimava otazka, ktora skupina ludi ma strach, ti co TV pozeraju (krimi hlavne), alebo ti co nie :)

katka-

no do kelu, ja som na toto nemyslela...mám na bežnom účte niečo, na termínovanom účte niečo a ako blbá som sa pred 5 rokmi dala nahovoriť a investovať na sedem rokov do allianz index plus ( mimochodom, nezarobila som ani centík, dokonca mám menej ako som vložila, ale vybrať nemôžem, lebo by som za to platila..hold kamarát nahovoril, už tam dávno nepracuje a tri roky sme ani neni v kontakte..vytrhala by som mu uši, hajzlovi )...
no a moje úspory dokopy sú cca 35 OOO,- eur..poradte čo s nimi...

bývam sama, mám 42 rokov, mám hendicep, aj napriek tomu celý život pracujem a šetrím...mám v živote veľa trápenia, moc si ten život ani neužívam, ale šetrila som na to, že raz môže nastať doba, že nebudem vládať robiť, budem nutená ostať doma, tak aby som mala z čoho žiť, keˇže dôchodok budem mať mizerný...poraďte čo s peniazmi ? ďakujem velmi pekne

anamarie

Lost a kolko mas tych diamantov, ze ich nenavidis?:)
Este ze necitam/nepozeram spravy, sladka nevedomost, co sa robi so svetom.

jajka001_

najlepsie asi investovat do know-how, skutocneho, cize ako prezit, ako nieco vyrobit, ako si usit saty, ako vyrobit jedlo, ako z nicoho spravit nieco, ako nieco opravit
a potom mat vzdy poruke nejaku tu zbran, keby nieco

sweater

ved to, ja niesom ziadny znalec, ta kze neviem povedat co je naj, ale zlato bude asi lepsie ako mat peniaze doma pod matracom :)