Vyhrazny email

jajka001_

pri dalsej ip mi to ukazalo presne miesto v ba, ale, tam bude asi nejaky ten server ci ako sa to vola...nejaka centrala. ako to je, ked mas ip tak to moze byt spolocna pre uzivatelov nejakeho uzlu na ktory je napojenych povedzme sto uzivatelov? ako zistia potom toho konkretneho?

atm

inac lost trochu som to tiez skusal a ked odosielam mail z telefonu pripojeneho na internet cez mobilneho operatora, tak je v hlavicke z nejakeho dovodu len zaznam o vnutornej (neverejnej) adrese zo siete mojho poskytovatela a to je teda totalne nicnehovoriaci udaj, ktory by bol na 2 veci aj fbi spolu so cia a kgb:) teda aj keby vonkajsia adresa bola dynamicky pridelovana je to jedno, pretoze tam nebude vobec zaznamenana. jedine co ti v pomoze je policia ktora zisti z vyziadanych zaznamov smtp servera kto a s akou vonkajsou adresou sa na tento server prihlasoval, dalej vyziadanie zaznamov od pripadneho proxy servera a dalej k poskytovatelovi az k zaznamom pripadneho smerovaca sa zisti, a to pozor, zase len majitel pripojenia, ktory logicky nemusi predstavovat aj realneho uzivatela ktory nieco odosielal..:) zvlast ak ma dotycny majitel nahodou napriklad nezabezpecenu wifi a niekto sa mu cez nu z ulice pripaja na internet..;) takze cely ten proces zistovania konkretneho cloveka v takychto pripadoch moze byt nielen pomerne zdlhavy, ale este k tomu nemusi priniest ani ziadne realne vysledky..:)

jajka001_

uhm:) po slovensky je to trochu inak - ukázať pôvodné :)
ale treba sa tam pohrabat v tom, hej. ja som len taky bezny uzivatel takze klikam len tam kde musim:)

jajka001_

kde presnejsie je to na gmaily?
ta ip z centrumu, vyhodilo mi to mesto:)
v niektorych pripadoch aj to staci:)
idem este poskusat