Vymena tabletky :(

jankaaaaaaaaa

angelina nikto tu netvrdi ze kazdy typ hjak obsahuje rovnake tabletky, ale ze hak, ktoru uziva ona obsahuje vsetky tabletky uplne rovnake

1angelina23

Aha... aj ja beriem maitalon, je to ok :-)) uzivaj dalej.. sprav si sipku,ze ktore tabletky si si prehodila - ja som si tak spravila.. aby som nezabudla, lebo ja som sa pomylila, v stredajsej spodnej a vrchnej.. dala som sipku a idem dalej :D

1angelina23

Nuz, toto sa stalo aj mne.. nic si z toho nerob, pochopitelne.. neviem aku mas hak,- ja som nevedela a tiez som bola mierne v strese.. ;) Cize mna vobec nezaraza ze ani ty si nevedela aku hak vlastne beries,narozdiel od slecien,ktore tu musia vsetko skonstatovat namiesto toho aby ti pomohli. A nie nie je pravda ze kazda tableta ma rovnake zlozenie je 5 typov hak. - monofázické, nízkodávkové: obsahujú rovnaké množstvo estrogénu a gestagénu vo všetkých 21 tabletkách
-trojfázové, nízkodávkové tabletky: mení sa v nich množstvo estrogénu a gestagénu, rešpektujúc prirodzené zmeny hladín hormónov v ženskom organizme
-dvojfázové, bifázické: obsahujú nízku dávku gestagénu aj v prvej fáze
-sekvenčné: v prvej fáze obsahujú len estrogén a v druhej fáze sa k nemu pridáva aj gestagén
-minitabletky (tzv. POP: Progestion-only-pills): obsahujú len gestagén vo veľmi nízkych dávkach. Je veľmi dôležité, aby sa užívali každý deň v presne rovnaký čas.
Neviem, ake tabletky beries pokial monofazicke co bol moj pripad ako som sa docitala v letaku, tak je to v poriadku a nic sa nedeje.. A pokial nejaku inu tak ti radim,neries to cez forum,ale osobne chod k doktorke na to kompetentnej. Tu ti toho vela neporadia

maruska123

tiez ma zaraza, ze dotycna ani nevie co vlastne berie..ved jasne to je uz z druhej vety, ze kazda aktivna tableta ma rovnake zlozenie..niektore baby tam hladaju presne naformulovanu vetu, ale co tak pohnut trochu rozumom a zistis to hned?

Ivka 1

Kedze tabletky uzivas uz dlhsiu dobu, pricinu traviacich tazkosti by som hladala inde. Moze to byt sposobene stravou alebo virusom.

odpovedam

vsetky tabletky maju uplne rovnake zlozenie. vobec nezalezi na tom, ktoru vezmes ako prvu, ktoru ako strednu, ktoru ako 18-stu a ktoru poslednu... na to asi jankaaa narazala...

V letaku mas napisane, ze proste vsetky tabletky su rovnake. Cize ich pokojne ber aj v nahodnom poradi, nic sa nestane. Tie dni v tyzdni su len pre lepsiu orientaciu, aby si vedela, ci si v dany den tabletku vzala alebo nie...

takze sa nestalo nic...

tabletka

Ahoj :) Vies co maitalon uzivam uz dlho, toto sa mi naozaj este nestalo, zial... mala som doma zhon a teraz mozem trrrpnut... sex som nemala, takze otehotnenie neocakavam , len sa obavam ci to hormony nemoze nejako zblbnut. Tiez neviem ako to bude teraz s ochranuo najbliszie "piatky" Zajtra uzivam poslednu tabletku z blistra takk hadam sa nic neudeje:)
Dakujem velmi pekne za odpovede a prajem krasne sviatky :)))

Maoam

tabletka: myslim, ze sanca otehotniet je minimalna, ale kedze nejake to 1% tam stale je, pre pokoj v mysli by som Escapelle kupila a zjedla, proste pojdes na istotu