Hrozienka v rume

Príspevok v téme: Hrozienka v rume
acidkooo

prepacte za nazov temy, ktora sa sem nehodi, ale velmi potrebujem zistit ako sa namacaju hrozienka v rume. ci staci iba ich do neho nasypat, aky asi je pomer a ako dlho sa tam maju nechat. potrebujem ich dat do plnky a niekde som citala, ze ich predtym treba tusim aj povarit a dat do rumu. ale neviem presny postup. je tu nejaka sikovna cukrarka, ktora mi poradi? mooockrat dakujem!

maruska123

mas pravdu, je to tak...vyrobcovia sa snazia usetrit kazdy cent a ludia to iste

a uz len ked sa zamyslime, v akom zivotnom prostredi zijeme, aky vzduch dychame, akym zivotnym stylom zijeme atd atd, je to hrozne cele

acidkooo

ale aj tak, ked si clovek uvedomi, kam to vsetko dospelo, co uz musime konzumovat: vajcia, maso a mlieko s hormonmi, obilniny a zeleninu s pesticidmi a vsetko este s konzervantami a farbivami. videla som v telke ako v spanielsku striekaju do rajcin cervenu farbu. a my to tu potom kupujeme a tecu nam slinky. a pritom mame v sebe viac chemie ako prirody.

maruska123

no ano, to mas pravdu...tak ja napr nekupujem bio vyrobky vobec, pridu mi predrazene...len citam obaly, pretoze aj z ne-bio vyrobkou si vies vybrat take, kde je co najmenej chemie, to mne staci, aspon to mnozstvo zredukovat na minimum

acidkooo

a este si treba uvedomit aj to, ze napr. niektore bio-vyrobky sice neobsahuju konzervanty, ale zase su plne plesni. prave preto, ze tam tie konzervanty nie su, rozmnozuju sa tam bakterie a plesne. takze je to jeden cert.

maruska123

no ja om tiez na to volakedy kaslala, ale potom som sa o to zacala zaujimat a zistila som, ze niektore overene a zname znacky su na tom asi horsie ako niektore lacne produkty, ktore mozno clovek podvedome v regaloch obchadza...nie je to sice pravidlo, ale preto treba citat obaly, lebo dnes cena a overena znacka jednoznacne nezarucuje kvalitu

acidkooo

ano, mas pravdu, ja necitam, iba pozriem rychlo na obal a kupim alebo nekupim. len ma zaujima datum spotreby, ine si velmi nevsimam. ale vidim, ze by som mala. vela veci mi unika. dik za upozornenie, budem davat vacsi pozor.

acidkooo

no clovek tym vyrobcom do hlavy nevidi a nevie teda ci nieco dodrziavaju alebo nie, ale ked je na vyrobku bio, tak snad to niekto kontroluje. ja si to nemam ako overit, mozem iba doverovat.

acidkooo

tak som si teraz precitala co je na obale a je tam napisane "neosetrene siricitanmi". tak to asi netreba odsirovat.