Kto bude chudnut so mnou?

Príspevok v téme: Kto bude chudnut so mnou?
sloniatenko

ahojte vsetci.ja mam 165cm\\66-67kil.pribrala som za vyse2rokov asi 14kil.a 5kil z toho lenza kratucku dobu :( pred pribratim som vahu nemusela vobec riesit.bola som chuda a jedla so hocikedy a neobmedzovala som sa.a pptom som zacala priberata co je horsie v poslednom case uz dost dlhom stale jem sladke denne i niekolko kusov.a pritom to len zhltnem nic z toho nemam.som uz zifala.bud furt chudnem:bud zdravo ze jem 5x za den a furt myslim co jem aleno myslim na diety.ale proste kvoli tomu neustalemu premyslaniu za kazdy kusyik jedla som si tym znicila nervy...furt premyslat co zjem je na nervy len sa atresovat potom to asi neni moc zdrave..takze som sa rozhodla s tym skoncit a nemyslet furt na to co moze
m a cone ale jest lachsie jedla ale nie sa stresovat ked si dam obcas rezen ci cokoladku alebo tak..proste chcem si zacvicit aspon 2x do tyzdna a jest menej tucne jedla a vecer odost lachsie jedla a vedet ze sa snazim ale nie za cenu nervov rafsej takto pomali a kludne a nie hned ze nesmie
m nic take a take a vtedy a vtedy atd...proste nechcem dopadnut jak bulimicka abo take daco lebo to stravovanie zevraj zdrave myslim to 5x za den nedovoli ani ovocie hoci krdy ani nic aj semiacka presne odvazene i jogurt len biely a presne mnozstvo.presne furt ratat kj b s t a to je zivot?nie to je trapenie!tak podme do toho spolu a pomalsie ale bez nervov a bez ratania kazdeho susta.idete?cakam na vas ja zacinsm od zajtra pridaj sa i ty! :)

Maoam

Sloniatko, aha, uz chapem, no a co keby si viac vyskusala doverovat vlastnemu telu? Kazdemu vyhovuje nieco ine, chce to ale chut vyskusat viac veci a to je uplne normalne, ze nic nie je idealne. U teba je to taky extrem, bud si na seba velmi prisna a ide presne podla nejakych (cudzich) pravidiel, alebo si povies, ze to kasles a je to jedno a spustis sa.
Mozno by si nemala ist podla vobec ziadnych cudzich pravidiel, ale podla samej seba.
Ja som to tak urobila, hoci trvalo, kym som prisla na to, co mi robi dobre, co nie, co dobre travim, co nie, trvalo to mesiace a mala som aj fazu, kde som stala snad 5 mes. na tej istej vahe a este aj pribrala.
Vsetko slo na styl pokus-omyl.
Lenze pozitivom bolo, ze som spoznala ovela lepsie svoje vlastne telo a teraz uz vobec nemam problem.
Ty by si mala prestat citat a sledovat, co robia druhi a ako to robia druhi a viac doverovat sama sebe.
No a ohladne po hybu, to je otazka zvyku.
Musela by si tomu prist na chut a nie sa do toho nutit.
To by chcelo najst nieco, co by ti robilo dobre, co by ta bavilo.
Napr. tanec s hudbou, alebo hocico ine, lebo zasa kazdemu vyhovuje nieco uplne ine.
Ty asi len este vobec riadne nepoznas seba samu?

sloniatko

a potom z toho chtim deppku ze napr obed nebol presne podla daakeho rozpisu ci odporucania a poviem si ze uz je to dnes i tak jedno..

sloniatko

maoam myslim ze mas ciastocne urcite pravdu..a tak isto si ja bud pekne chudnem a moc ma to neobtazuje a potom pride zlom a pocit ze vsetko robimzle(aj ked chudnem)a furt premyslam co je spravne kedy jest ci nemam vela toho malo toho..a vtedy si myslim ze je vsetkozle a pravdu ma len odbornikale ktory ked kazdy vravi ine..som v tomto divna proste zrazu nadobudnem pocit ze tie ranajky co mi niekto odporucal ze su super idealne su zas uplne zle..atd..

Maoam

Sloniatko, nebolo by pre teba dobre nieco ako chudnutie v skupine? Si v BA, takze tam urcite nieco taketo mate...Ty asi potrebujes spolocnost spoluchudnucich, aby si nebola sama, sama sa nevies tahat, musi tahat niekto iny + skupinova dynamika. Na tom nie je nic 'zle', pisem to len preto, ze mozno by stalo za to sa nad tym zamysliet? ze by si na to sla inak a hladala ine moznosti?

Maoam

Sloniatko: ked ta tak citam, tak nadobudam pocit, ze touto cestou to nepojde, ked polrocne snazenie prinieslo len maly vysledok a hlavne, nedokazes to sama ukocirovat, mas vlastne len dve moznosti, bud na to pojdes inak a nechas si pomoct, teda potrebujes nad sebou dozor (trener vo fitku, ktory bude sledovat stav, budes tam chodit pravidelne a aj sa konecne donutis k pohybu + väcsina z nich je fit aj v otazkach vyzivy), alebo to nechaj tak a kasli na to.

Lebo toto, ako je to teraz, to fakt nema vyznam. Nie kazdy ma volu a disciplinu na to, zvladnut to sam a nakopat sam seba do zadku, vytrvalo. A ak nie si tento typ, tak jedine cez fitko, trenera a dozor. Alebo kaslat na to.

Helus

ahojte baby sloniatenkp hlavu hore ides dalej pekne,ved ty vies ako na to,uspech bude len sa nakopni.Aj ja som mala blbe dni ked som rozbila notbuk minuly tyzden,a stal nie 600 ale 8000 euri to som sa dozvedela vcera.stresy som mala strasne,a cudujem sa,ze som nic sladke nepozrala,a idem dalej dnes som chcela zobrat vnucku von ale je blbo tak do sadu janka krala sa nepojde.Baby drzte sa a ono to pojde.

sloniatko

ahojte.maoam mne sa voobec nedari.ja uz neviem predtym som vydrzala aj niekolko mesiacov ist tak na 80-90% a teraz?vydrzim tak max.3dni..

Maoam

Helus, to mi je luto, to su strasne prachy :-/. Inak sa ti dari, s jedenim a pohybom, ty si velmi disciplinovana, to na tebe obdivujem :D.

Helus

Ahojte babulky moje dlhsie som tu nebola rozbila som na rocnom notbuku obrazovku,teraz sa splatil 600 eurovy,a uz je v riti.Tak som musela ist zase kupit novy,co narobim,a dalsie splatky mam na krku.Idem stale dobre vaha mi ukazala v piatok 64 comu sa tesim,ale nesilim nic,som spokojna,len tieto nove tlacitka mi lezu na nervy,tak sa na seba hnevam,ale raz aj hajzel na mna spadne,idem na partizansku luku obed bude rybka+ lusky,zatial pa.