Antibiotika u deti? Kedu su naozaj nutne?

Príspevok v téme: Antibiotika u deti? Kedu su naozaj nutne?
bubinko83

Aky mate nazor na ATB? Kedy dat či nedat? My sme boli u dokiny ktora nam dala na vysoku horučku a žiadnych inych pruiznakov antibiotika s tym že maly ma "trošku zapalene hrdlo" pričom pri vysokej horučke odporučala davat dalej Nurofen ktory som davala už predtym. Synčekovi horučky ustupili a je uplne v poriadku akurat ho chytil kašel. Myslite že su tie antibiotika fakt nutne ? Pride mi to chore predpisovat len tak,syn ma vybornu imunitu nikdy sme neboli chory a ja som mala antiboitikami tak zničenu imunitu že by som bola krkavčia matka ked by som mala toto do syna pchat len tak.

bubinko83

ladida syn ma 3 roky.Keby vidim že je to nevyhnutne tak mu ich dam,ale jemu nič okrem teploty nebolo a sama doktorka mi hovorila že su teraz nejake virozy kde su vysoke horučky a potom pride kašel a sopel. Takže vedela o čom hovori.

Mne len niekedy vrta v hlave ako mi iektore mamičky hovoria že aby som na to nedoplatila a syn tie choroby vždy neprechodil. Zatial sme sa vždy zaobišli bez ATB a sme tu.

ladida

ja by som si poziadala o to crp-cko,nech zbytocne nepojeda pilule.na druhej strane ja som raz bola s malym u dr,bol totalne zahlieneny(nadcha,kasel),dostal iba sinecod a za 2 dni sme boli na pohotovosti s bronchitidou a zapalovym loziskom uz na lavom pluci..potom mal antibio na 14 dni a chrchlal este dalsie 3 tyzdne..takze je to tazke u malych deti.kolko ma syncek?

bubinko83

dakujem za odpovede

ladida nie CRP nam nerobila a čo som sa dočitala vačšinou to je na žiadost pacienta všade.

Mne to prišlo ako virus lebo ako rychlo horučku dostal a vysoku tak rychlo mu aj odišla.Pri nižšej teplote som nedavala nič.Nestažoval sa na žiadnu bolest,nevidim ani biely povlak na jazyku ani žiaden zapach z ust.Ja viem čo je angina a vtedy som nemohla ani len slinu preglgut a nieto ešte stravu. On mi normalne fungoval a aj normalne jedol.

doubledog

nie, vacsinou nie su nutne

antibiotika velmi casto spravia viac skody ako uzitku.
akurat tie skody sa ukazu az casom, takze ich lekari mozu odignorovat.
pacienti ich vsak ignorovat nemozu. :(

pozri-

tazko radit-ja tiez mam zle skusenosti z antib.znicili mi creva/brala som velmi silne antib.na helikobaktera a 2x som brala silne antib.koli kliestu/myslela som si ze probiotikami sa zachranim-ale bohuzial nezachranila a teraz mam problem z crevami.../niektore potraviny nemozem vobec jest-len koli tomu ze som si znicila sliznicu criev antib./
...sama sa musis rozhodnut co urobis...nikto ti neporadi len napise svoj nazor ale rozhodnutie je len na tebe...

maruska123

ladida tak to mas este dobru doktorku, ked mu aspon urobi test, lebo bohuzial 98% slovenskych vseobecnych lekarov na to doslova serie a este sa na vas ani nepozru a uz predpisuju atb..je to chore, zvratene

maruska123

no na taketo priznaky urcite nie atb, ani sama by som si ich nevzala keby nemusim..atb sa davaju na bakterialne infekcie, cize zapaly...urcite nie su urcene na trosku zapalene hrdlo,ale na poriadny zapal, s cervenym hrdlom sa clovek stretne velakrat pocas roka a s tym sa vie telo vysporiadat aj samo

doktori atb predpisuju vo velkom lebo je to najlahsia robota, pritom casto predpisuju atb aj pri chripke (co je virus a teda je to uplne odveci!!!)...no nemam slov..

skor mu kup nejaky dobry sirup proti kaslu

ladida

bubino a neurobila mu dr crp-test?jeho hodnota prezradi,ci je infekcia viroveho alebo bakterialneho povodu,tzn ci dat atb alebo nie.mojmu synovi to automaticky urobia..bohuzial,vzdy s nalezom na antibiotika:/a to ma rok:(