Au-pair v Amerike

Príspevok v téme: Au-pair v Amerike
zuziiik

tento rok končím výšku a chcem íst na rok do ameriky pracovat ako au-pair kvoli naučenia sa jazyka a zároven by som tam aj študovala. Angličtina mi ide poslabšie. Vie mi niekto poradit, ako dlho trvá kým sa do toho dostanem? Nebojím sa rozprávat, mám na jazyk aj cit, ako dlho vám trvalo, kým ste boli so sebou spokojní? Bratranec ma odhováral, že amerika sa neoplatí, vraj je velmi daleko, ked sa niečo stane, neviem sa tak rýchlo dostat domov a aj so zdravotným poistením je to horšie, lebo je tam zdravotníctvo velmi drahé. V januári sa pojdem informovat do agentúry. Najradšej by som šla do californie. Da sa vybrat oblast, alebo to mi oni vyberú? Bol niekto z vás takto v amerike pracovat? Budem vdačná za hocijakú radu, čo vám tam chýbalo, akí sú ludia, kolko ste platili agentúre,.... dakujem

evkaolcnava

Hľadá sa:
AU –PAIR, NEMECKO, dedina SCHONDORF pri meste Heinsberg
Plat v čistom 400 eur ,s upratovaním 800 eur/ mesačne
Starostlivosť o babätko a 2 ročné dieťa, ktoré chodí do škôlky,
Rodina : matka slovenka, otec nemec, 2 deti - dievčatá
K dispozícii :ubytovanie zdarma - vlastný byt, strava zdarma, poistenie zdarma,, škola zdarma – vyučovanie nemeckého jazyka, auto, voľno 2 krát do týždňa,
Potrebný vodičský preukaz skupiny B

Dĺžka pobytu 2 roky, Sviatky voľné

anamarie

zuziik pojem Amerika zahrna 50 statov, tak sa neda povedat, ako sa "tam" jazdi. To akoby si povedala, ze v Europe je to tak a tak... Je pravda, ze vacsina USA aut ma manualnu prevodovku. Neviem ti poradit ohladom soferovania, mala by si to urcite zvladat, ked nechces niekomu rozmlatit auto:)
Drzim ti palce!

zuziik

začala som si tú ameriku vybavovať, strašne tam chcem íst, je to môj sen, len oni vyžadujú šoférku, ja síce mám vodičák, ale nejazdím, bojím sa a nemám skúsenosti. Bože tak veľmi tam chcem íst a to je podmienka. Co robit? Každý mi vraví, že v amerike nie je tažké šoférovať vdaka prevodovke a vraj tam sa ani nepredbiehajú, ale zas nato sa nemôžem spoliehať, budem tam a odrazu mi to nepôjde, ved mi predsa nedajú takto deti a stojí to peniaze. Nemám ani veľmi s kým trénovať.:(

chakamanina

Tiez tento rok koncim a rozmyslala som, ako si vymysliet po skole na par rokov este nejake "dobrodruzstvo", kedze sa este necitim na to, aby som sa usadila a zacala tzv. real life.
V Anglicku som uz pocas jedneho leta aupair robila, v Amerike som stravila posledne dve leta cez program Work&travel a neexistuje argument, ktory by ma presvedcil, ze Anglicko je lepsia alternativa ako USA, iba preto ze
_je to blizsie (? ked odchadzam zit svoj zivot, nebudem predsa jazdit domov kazdy vikend, ako zo stredoskolskeho intraku)
_ze je tam viac pristahovalcov (? akoze Poliakov? Nejdem sa tam nahodou naucit aj jazyk?)
_ze sa tam da skor najst slovensky rozpravajuca rodina (? aupair slovenskej rodine mozem robit aj tot v Bratislave, zacinaju sa vynarat aj take ponuky)
Nie. Amerika je ako skola zivota ta najlepsia krajina, s urovnou, na svete.
Robit aupair v Amerike znamena starat sa o deti, komunikovat s nimi, travit s nimi den, v Amerike si sucastou rodiny, si ich nevlastnou dcerou, soferujes ich auto a platia ti skolu a cestovne naklady- toto hovoria brozurky. Ja pridam z vlastnej skusenosti, ze Americania ta ucia jazyk - tu krasnu anglictinu bez britskeho patosu, bez akejkolvek namietky ti hocico zopakuju, pripadne vysvetlia inym sposobom, ze Americania sa usmievaju, su otvoreni, srdecni a priatelski, ze Amerika je presne ako vo filmoch a ze to tam vonia atmosferou, ze leta su horuce (teda ak sa bavime o tom,ze si vyberame iba juznejsie staty) a ze za par supiek si to tam cele obletis a mas zazitky na cely zivot.
Byt aupair v Londyne bol pre mna samozrejme tiez zazitok na cely zivot a nikdy by som ho nevypustila, ale vadilo mi tolko veci. Pocasie - lebo ano, skutocne tam vela prsi, moj status landlorda, kedze som sa v podstate nestarala o deti, ale o dom a domacnost,vsetky cestovne vydavky som si hradila sama a spominam si aj na neskutocnu nudu! Pocasie? Ludia?Viktoriansky styl vsade navokol? Neviem co ma nudilo viac.
Nevravim, toto bola moja jedina skusenost s Anglickom a urcite su podmienky v kazdej rodine rozdielne a zazitky kazdeho individualne.
Vravim iba to, ze urcite pojdem po skole do Ameriky a chcem zazit filmove vdakyvzdanie, americke vianoce, chcem precestovat skrz-naskrz americku podu od New Yorku az po Hawaii, chcem za to zaplatit iba par sto dolarov a chcem sa naucit fungovat samostatne.
Anglictinu mam dobru, nejdem tam kvoli tomu. Vzdy som tuzila po Amerike a plnim si sen.
Radim ti, aby si si urcite rozmyslela, ci tam ides kvoli peniazom, alebo kvoli zazitkom, ci iba kvoli anglictine. A pozor na Poliakov ( plus Slovakov a Cechov a hadam aj Rusov), lebo je ich vsade milion a vsade na teba budu rozpravat tym ich jazykom a zabrania ti ucit sa novym veciam.
Ak citis, ze ta laka Amerika, chod tam. Ja som to tak citila, ked som sla na W&T a prezila som najkrajsie chvile svojho doterajsieho zivota. Sny si treba plnit.
A este rada. Ako aupair nezarobis vela. Nebudes stratova, pretoze vstupne poplatky nie su vysoke, ale budes nakupovat handry, vela handier, budes cestovat, budes sa socializovat a to vsetko cosi stoji. Cize necakaj ze sa po roku z teba stane milionarka. Vratis sa na Slovensko a zacnes presne tam, odkial si odisla.
Tak si to aspon predstavujem.
Este mas dalsiu moznost a to Internship -odborna staz. Vstupne naklady su vysoke, tiez je to na rok a robis si tak medzinarodne platnu prax v odbore, ktory si studovala. Ak v tom odbore teda chces pokracovat.

zuziiik

chystáš na tam na dlhšie, alebo iba cez leto? Chodíš cez agentúru, ak ano, cez ktorú, ja rozmýšlam student agency, alebo cool agent. Náhodou mi v tom nevieš poradit?