Endogénna depresia najťažšieho stupňa

Príspevok v téme: Endogénna depresia najťažšieho stupňa
Lola65

Dobry den, pred nejakym casom mi diagnostikovali endogennu depresiu najtazsieho stupna s vysokym stupnom suicidality. Bola som liecena dlhou hospitalizaciou. Farmaceutika uzivam pravidelne, tak ako mam, a stale sa mi nechce zit, nemam na nic sil, neviem sa sustredit, som tu ako keby zbytocne. Nemam ani ziadne aktivity, ktore by ma bavili, mam problem so spolocnostou, som strasny introvert. Vedel by mi niekto poradit, ako sa mam dostat znovu do zivota? A ako len ..nebyt.. ale zit? Dakujem.

blochova

Ľudia, vy traja idioti, za tie rady by vás mali trestne stíhať. Tá pani má ENDOGÉNNU depresiu, to znamená, že jej depresia je zapríčinená nedostatkom hormónov, najmä serotonínu. Nie psychikou, nie postojom k životu, nedostatkom lásky, nejakými tragédiami, len jednoduchou príčinou - nedostatkom hormónov. Je to to isté, ako cukrovka - nedostatok inzulínu, alebo hypofunkcia štítnej žľazy - nedostatok tyroxínu. Skúste to terapiou láskou a filmami s nimi, potom napíšte, ako ste boli úspešní. Myslím, že v diabetickej kóme to bude veľmi účinné.
Vám dievčatá hovorím len jedno - nezúfajte, ak terapia nezaberá, nedá sa nič robiť, treba pýtať vyššie dávky liekov, keby ste mali cukrovku, tiež by ste si pichali inzulín podľa potreby.

hypatie

Ahoj, depresia je choroba duše. Ochorieš ak nemáš pocit bezpečia, alebo lásky alebo...

Aby se žena vyléčila, musí se cítit v Bezpečí
Aby se vyléčil Muž, musí se cítit Vyslyšen
Aby se vyléčilo Dítě, musí cítit Lásku
Aby se vyléčil Pár, musí se cítit Spojeni...
Aby se vyléčila Komunita, musí cítit Jednotu
Aby se vyléčila Země, musí cítit Úctu
Aby se vyléčila Planeta, musí cítit Harmonii
Aby se vyléčil Vesmír – Všechny tyto věci se musí stát

ja nebudem písať ďalšie pravdy, skús si pozrieť tento film, a uvidíš ako ťa ta bezmocnosť hlavného hrdinu preberie do reality. Po pozretí som bola tak správne nabrúsená, že keby sa na mňa večer len niekto zle pozrel, zle by skončil :-D
www.facebook.com

a potom si pozri tento film a pochopíš, že život je krásny aj keď ťažký a niekedy až krutý
www.facebook.com

Nakoniec si polož otázku. Veľmi jednoduchú. ČO BY SI ROBILA, KEBY SI SA NEBÁLA? SKUTOČNE ČO BY SI ROBILA? A SPRAV TO! NEČAKAJ!

Prajem veľa šťastia v uzdravení duše a ako praktickú radu, skúste si založiť vlastný blog a tam písať fakt o čomkoľvek na začiatok stačí stránka na FB a podobne :-)

Krásny dník

nestastnaaaa

ahojte ako vidim niesom sama :( ako zvladate zivot? pretoze mne sa vymyka spod kontroly a som strasne nepochopena okolim :(

eliz121

ahojte ja mam endogennu depresiu uz dlhe roky sa liecim casto sa mi to opakuje ale mala som aj take obdobie ze mi sadli lieky a 6rokov som bola na najnizsich davkach a bolo mi super od r.2013 sa mi to opakuje velmi casto 2krat som lezala na psychiatrii a 3krat som bola na lieceni vo Velkom Zaluzi par mesiacov bolo dobre a potom sa to zhorsilo 12.4 opet nastupujem na liecenie vo Velkom Zaluzi pevne dufam ze sa mi stav zlepsi vsetkym ktori tiz trpite touto chorobou prajem vela vela sil pri jej zvladani vsetko dobre priatelia

eliz121

ahojte ja mam endogennu depresiu uz dlhe roky sa liecim casto sa mi to opakuje ale mala som aj take obdobie ze mi sadli lieky a 6rokov som bola na najnizsich davkach a bolo mi super od r.2013 sa mi to opakuje velmi casto 2krat som lezala na psychiatrii a 3krat som bola na lieceni vo Velkom Zaluzi par mesiacov bolo dobre a potom sa to zhorsilo 12.4 opet nastupujem na liecenie vo Velkom Zaluzi pevne dufam ze sa mi stav zlepsi vsetkym ktori tiz trpite touto chorobou prajem vela vela sil pri jej zvladani vsetko dobre priatelia

eliz121

ahojte ja mam endogennu depresiu uz dlhe roky sa liecim casto sa mi to opakuje ale mala som aj take obdobie ze mi sadli lieky a 6rokov som bola na najnizsich davkach a bolo mi super od r.2013 sa mi to opakuje velmi casto 2krat som lezala na psychiatrii a 3krat som bola na lieceni vo Velkom Zaluzi par mesiacov bolo dobre a potom sa to zhorsilo 12.4 opet nastupujem na liecenie vo Velkom Zaluzi pevne dufam ze sa mi stav zlepsi vsetkym ktori tiz trpite touto chorobou prajem vela vela sil pri jej zvladani vsetko dobre priatelia

annemary

nič absolutne nič nemá zmysel, este aj doktor vam povie ze vam niet pomoci tak chcem zomrieeeeeeeet, načo sa iba trapit, len neviem aky sposob je najvhodnejsi a najucinejsi poradte mi ale sposob konca

xIrenka

Ahojte,chcem sa spytat ci niekdo beriete na depresie ID,ja som mala Bap zmiesanu fazu a teraz mam Bap fazu hlbokej depresie...

kukucko

Nooo, podla mna je depresia dosledok chybajucej lasky. Moze to byt i neschopnost lasku prijimat, ci davat. Chce to dobreho milujuceho priatela. Chce to hlavne uprimnu a vernu lasku.

Ale niekedy moze byt i dovodom neschopnost sa postarat o vyhovujuce zivotne podmienky ( neuspech v praci, slaba placa ). Tu zasa najviac pomoze dobry zdravy kamarat ...