Prenášanie dieťatka dlhšie ako 9 mesiacov

Príspevok v téme: Prenášanie dieťatka dlhšie ako 9 mesiacov
Vitoria

Z akého dôvodu sa nedoporučuje prenášať dieťa dlhšie ako 9 mesiacov? Je to riziko hlavne pre dieťa či pre matku, alebo oboje? Zadusilo by sa dieťatko plodovou vodou alebo by bolo príliš veľké a nemohlo by sa preto narodiť prirodzenou cestou? O predčasných pôrodoch toho bolo popísaného mnoho ale ako je to v prípade, keď matka nosí svoje dieťatko pod srdcom dlhšie ako 9 mesiacov? Existuje vôbec vo svete nejaká rekordmanka, ktorá prenášala dieťa 10 či 12 mesiacov, bez toho aby to zanechalo nejaké následky?

jahodka123

Neviem, ako to vlastne je, ale viem, že moja sesternica prenášala dosť dlho a museli jej dať nakoniec nejakú vyvolávaciu injekciu a plodovú vodu mala normálne zelenú už ! Neviem, prečo lekári tak dlho čakali, ale našťastie všetko dobre dopadlo.

netehulka

ja si tiez myslim, ze je to hovadina s tymi citrusmi. Ja som jedla asi kilo citrusov denne az do porodu, mala som planovanu sekciu v 40 tyzdni a o tom, ze by mala chcela vyjst von sama nebolo ani chyru.

watermelon

Sweet lolita na mne to nefungovalo, počas celého tehu som jedla kopce tropických plodov. A každý deň som pila liter pomarancoveho džúsu čerstvo vytlaceneho. Porodila som začiatkom 38. týždňa.

Lulu2011

ja som mala plodovu vodu ok, aj placentu, jej zrenie sa da zistit cez usg, takze je to podchytene, ziadna toxicita :) vela zien prenasa a nema ziadne problemy ;)

sweet_lolitta

pocula som, ze porod (aj predcasny, takze pozor) vyvolavaju extremne uvolnujece potraviny, co sa energie tyka - cize napr tropicke ovocie citrusy...skus to v tomto pripade aj ty a zacni ich papkat, malo by to zabrat. Vyvaruj sa naopak stahujucim potravinam, ako maso, pecivo, vela pecenych a suchych veci.

netehulka

laurina- nemusi byt po 7 dnoch toxicka, to mas odkial. V zahranici sa prenasa do 14 dni po termine max. Niekedy je voda ok, niekedy uz cira nie je.

Laurina22

Nehadam sa.Mne moj gynekolog povedal,ze ak zena prenasa tyzden nad termin porodu,plodova voda sa stava toxickou a dieta musi ist von.

Lulu2011

mne zacinal uz 43 tt ked som rodila, vsetko bolo v poriadku, ak este niekedy budem rodit, chcem rodit v 38-39 tt nech sa nemusim rozparat velkym babom :))