ist na VS alebo nie

Príspevok v téme: ist na VS alebo nie
kamist

neviem sa rozhodnut. neviem co robit.
teraz chodim na jednu technicku skolu, vztah som k tomu nikdy nemala, ale vravela som si ze to niako zvladnem. skusim skoncit tento rok s Bc. a dalej uz nechcem (1. rok som bola na dennom, potom som presla na dialkove).
zaroven chodim do prace, kancelaria a mam pocit ze este mesiac a bud obesim vsetkych tam alebo seba. neznesiem to necinne sedenie a papiere.
vyzera to, ze ani sama neviem co chcem, to mate pravdu. utesujem sa myslienkou ze aspon viem co nechcem. podotykam ze este som nepocula o takej praci co by bola stvorena pre mna (a v dnesnej dobe duplom, mozem byt rada ze mam tuto co mam).
nakolko mam uz pomerne silne depresie a zufalstvo, co sa mi prejavuje aj na zdravi, pleti, nervoch potrebujem sa rozhodnut co dalej.
1. ist na dalsiu VS, ktora mi bude blizsie (aku, to neviem). vyuzit ze stat plati do 30 rokoch zdrav., socialne. lenze na denne pravdepodobne uz nie, cize zase na dialkove a najst si pracu aby som pokryla naklady. tj. dalsi zbesily kolotoc ucenia sa a zarabania.
2. ist do prace na TPP a zarabat. jednoducho to vyzera. a co ma bude zaujimat sa naucim aj doma.
3. ist na jazykovy pobyt. bud cez skolu - Erasmus, co si budem musiet ale zase zaplatit vysoke skolne alebo si proste zarobit a ist na par mesiacov cez niaku agenturu.
3. dobrovolnictvo niekde vonku.
ono, ja by som sa rada vzdelavala, ja som sa kedysi rada ucila, zaujimala sa o vselico ale ucitelia co som mala ma zvycajne pripravili o vsetku tu chut. tym to nezvalujem na nich, ale bola som zvacsa sklamana.
VS si nerobim iba pre titul. skor to beriem ako nieco kde sa naucim nieco co ma zaujima (este som o takej nepocula).
dakujem za pozornost pri tychto nezmysloch:/

xy:)

si daj po bc pauzu a po case uvidis,.. ak ta to az tak hrozne nebavi nie je zmysel to dokoncovat, to je tiez pravda.

kamist

dalsi rok uz nezvladnem, nehovoriac ze neviem co urobim na dokoncenie Bc.
bola som vzdy na farby, kreslenie, hudbu, literaturu, film a skoncila som na skole kde som musela sa naucit matiku, fyziku, kybernetiku, operacnu analyzu. vlasy mi neskutocne zredli, nehovoriac ze v 23r. mam niekde sedive, ruky sa mi trasu, ostala som strasne citliva, rychlo sa rozculim, som unavena stale, nic z mojich konickov ma uz nebavi, uz sa mi stalo ze v obchode som roztrhla mlieko a rozplakala sa tam lebo som proste nezvladla situaciu.a k takejto radikalnej zmene som prisla v priebehu poslednych dvoch rokov. este chvilu na tej skole a zabijem sa.

xy:)

ked mas bc, je lepsie skolu dokoncit. ten bc nejaku vahu vacsinou nema. na erasmus treba peniaze, ak ich nemas, je zbytocne o tom polemizovat. dobrovolnictvo - tam peniaze nezozenies, mozno prides na ine myslienky, ale to je tak vsetko. ked sa odtial vratis budes tam, kde si bola. ked uz do zahranicia tak pracovat a na nieco zarobit, aby si tu potom nemala problem so skolnym a pod.

kamist

dakujem:) podnikanie urcite nie, na to treba mat povahu:)
laka ma to zahranicie, ani nie studovat a dorobit si titul ale ist len tak na jazykovy niaky. trebars taliansko:) dost drahe to je ale nasla by som si niaku pracu, zarobila a odisla. niekedy mam tolko napadov a chuti, kym som mlada a nemusim sa zariadovat uz nastalo.

allie

Moja rada je jednoznacne, chod niekde vonku, ci uz erazmus, alebo cez organizaciu, to je fuk. Dostane sa ti novej perspektivy, zdokonalis si jazyk, spoznas novych ludi a otvoria sa ti moznosti, ktore ta mozno zaujmu viac, ako tie co mas tu. Dalsie studium moze byt fajn volba, skus sa mozno poobzerat v zahranici, naklady mozno vyssie, ale da sa zarobit fakt lahsie. Ak teraz pojdes na tpp, nespoliehaj moc na to, ze co ta zaujima sa naucis aj doma. Co by som konkretne urobila na tvojom mieste ja je dokoncenie magistra mimo sk. urcite si najdes nieco, co ta bude a bude dostupne s technickym bc. Niektore programy trvaju iba rok.