Ako ste zacinali s pc?

Príspevok v téme: Ako ste zacinali s pc?
michaela22

Ahojte chcem sa popýtat, ako ste sa naučili všetko o počítačoch?? ako ste sa do toho dostali??? Mám svoj pc len nedávno, predtým som mala len v škole, neviem o tom nič, a akonáhle sa mi stane dačo z PC , tak musím za dakým kto mi pomože. Velmi rada by som o tom vedela sama si porobit, antiviraky, virusy dat het, skotrolovat nejake veci, všetky tie skratky ako Ctrl lt Delete - správca uloh a pod..A neviem nič a je toho tak vela, že ani neviem , čím začat:D Tak že ako ste začínali vy??? Dakujem:-)

Michaela22

ano - dakujem za rady:-) No to bolo take zložitejšie, proste som sa k tomu dostala až v škole, ekdže v škole boli PC, niekedy na základke, a tam som sa učila, ako prišlo samo, preto mám pozastavený vývoj v tomto asi:D A doma som dlho dlho nemala pc doma, peniaze - velmi zložite, nejdem rozpisovat. A teraz mám konečne svoj notas a začínam:-)
Nie som debil, vravim word a excel a internet a veci, čo treba v praci ovladam ako tak. Len tie hlbšie už akosi nie..

! ! ! PLS a viem, že sa da kopirovat tak, že nemusím mysou tahat po celom texte, ale že stačí dačo stlačit a celú stránku mi naraz označí a ja už dam len ,,copy,, len neviem,, čo mám stlačit??? Napisete to tlačidlo niekto prosim???:D Dakujem:-)

ano.

treba na to cas. Podla toho aj co vsetko chces vediet. Urcite ked sa vyskytne problem nejaky, nejaka hlaska, chyba atd. aby si to riesila sama pomocou googla a skusania. Postupom casu zistis co a ako...

z C-ka radsej nic nemaz, ked sa ti zaplni disk, ak mas len C-ko, sprav si zalohu a skus naistalovat windows nanovo, kazdym nainstalovanim vycistis pc, a postupom budes vediet co ti treba instalovat a co nie :-)

skratky napr:
alt+tab prepinas
alt+f4 zatvaras
win+d davas plochu
alt+shift (vacsinou) prepinas jazyk klavesnice
ctrl+koliecko mysi zoomujes v prehliadaci na nete
ctrl+s ukladas veci
atd

inak mat 22 a nevediet moc s pc je zaujimave, ved teraz uz do kazdej prace to treba, inak mam aj ja tak :D a zaciatky pc boli ked som mal 5-6 rokov, to ani windows sa nezmestil na disk, take pc boli :D

michaela22

zewa - tolko kolko je číslo za mojim nickom:D
Viem si zapnut a vypnut PC:D viem si skopirovat, tlačit, print screen, viem ist na net, klasicke veci, ale už neviem take hlbšie, ked sa dačo posere, neviem, čo možem a čo nie zmazat v disku C-systemove veci, neviem si to pretriedit, ked je to už plne, neviem si dat virus het, ked dačo, tak ani neviem, že taky program existuje, a milion tých klávesových skratiek:-((( Hodte dake tipy aj na tie klavesove skratky, niečo ako to Ctrl Alt Delete - správca úloh.atd.

zewa

Ja som skusala. Nastastie som nikdy nic nepokaslala :)
Ono bud tomu rozumies abo ee.
Skus trebars kurz. Neviem kolko mas rokov. Ale su rozne kruzky. Skor ako google, by som ti odporucila dobru knihu. A ono je to aj o tom, ze to vsetko pokial nepouzivas dostatocne casto, tak to aj tak zabudnes.

karkulkaa

ahoj...ja som sa stále niečo niekoho pýtala, potom som čítala pc fóra, ak som mala nejaký problém a nechcela som nikoho otravovať.Mala som aj to šťastie,že som bývala s chlapíkom,ktorý sa celkom vyznal v pc,tak aj to mi pomohlo.A to aj tak neviem všetko.