Chudnutie a návrat do formy behaním, mám správny spôsob?

Príspevok v téme: Chudnutie a návrat do formy behaním, mám správny spôsob?
BBik

Na začiatok trochu čísla
mám 24rokv
meriam 175cm
vážim 82kg
v páse a na bruchu mám 95cm
cez prsia 100cm
a brucho dosť odstáva

pred tromi rokmi som vážil 73kg
na bruchu som mal tehličky (v číslach neviem nebol dôvod merať)
cez prsia 115cm
civčil som 2-3x do týždňa podstivo (beh, posilovňa, cviky z vlastnou váhou)

podstata je v tom, že som začal robiť na zmeny a popri tom chodiť externe do školy.

Už minulý rok som sa pokúšal schudnúť, dokonca sa mi podarilo behaním zdravou stravou a L-Carnitinom schudnúť zo vtedajších 80kg na 77kg za necelé 2mesiace. No prišli štátnice a na cvičenie som sa úplne vykašlal.

Teraz som sa do toho pustil znova a podstivo.

Behám vždy hodinu v kuse, (12km) z výdržou nie je problém, občas si aj 5-15minút prihodím navrch. Štýlom 2dni po sebe beh jeden deň oddych a toto dokola. (zatial to tak robím iba 2týždne, zmena hmotnosti skoro žiadna, zato energie mám oveľa viac, ale viem že je to skoro čakať výsledok na hmotnosti)
Stravoacie návyky som upravil tak, že jem menšie porcie a častejšie no stále si neviem odpustiť aj menej zdravé mastné 4i sladké jedlá. Čo sa popíjania týka, tak z každodenných 3-4kusov 12° pív som to osekal sečteno podtrženo 1flašku bieleho vína za týždeň.

Na jedálničku stále pracujem, tam sú veľké medzery.

Môj cieľ je schudnúť na 75kg do apríla/mája, bez tríznenia hladomorom.

Moja otázka č.1 je nasledovná: či to behanie stačí, a či je to správne rozvrhnuté. Rozmýšľal som nad behaním so závažím a v kratšom časovom intervale.

otázka č.2: po schudnutí plánujem začať cvičiť v posilovni (nejde mi o objem). Tak som sa chcel spýtať či je tento postup správny, alebo či mám do posilovne chodiť už teraz na úkor behania. Cviky ktoré som niekedy bežne cvičil, hlavne na brucho sú pre mňa teraz utrpením a nedokážem urobiť rozumný počet opakovaní.

BBik

Tak môj už upravený jedálniček keď mám rannú:
5:00 budík
počas hygieny vody koľko do mňa vojde
6:00 raňajky (raňajkujem až v práci) väčšinou 2x sladký jogurt + 2x obyč. pečivo, v priebehu doobedia sa nalievam čajom bez cukru, alebo minerálkou.
8-10: olovrant najlepšie nejaké ovocie, ale pritrafí sa aj nejaký slaný koláč
12:30 obed: mäso rôzneho druhu + príloha + čo najviac zeleninového šalátu, malinovka izbovej teploty, alebo čaj
16:00 hodinovy beh, po behu krabica mlieka
17:00 olovrant cestoviny, alebo niečo z vajec, prípadne niečo z kuracieho mäsa
20:00 večera väčšinou syr z niečím
23:00 spánok

odpoludňajšia/voľno
8:30 budík + pitie vody
9:00 raňajky
12:00 obed
15:00 olovrant
18:00 večera
19:00 hodinovy beh + mlieko
22:00 kočím v práci
00:00 spánok

nočná

12:00 budík
12:30 obed
17:00 olovrant
21:00 večera
23:00 hodnový beh
02:00 lahký spánok ak sa dá
06:00 odchod domov
06:30 spánok doma

ďakujem za stránku. idem ju preštudovať

annddyxxl

je to stranka kt.zalozil muz a on normalne robi trenera a poradenstvo v strave a veci podobne..su tam aj videa a obrazky..je to rozdelene na jednotlive tyzdne kazdy tyzden mas nieco nove v cvikoch.

annddyxxl

kukni stranku www.cviceni doma.je to super stranka odporucam muz sa dostzal do formy bez diet a upravenej stravy,cvicil.aj ja to uz praktizujem..fakt odporucam alebo aspon kukni na to.za kuknutie nedas nic a uvidis este sa mi podakujes:-))

xdanielax

zase je pravda, ze tuku z brucha sa nezbavis robenim brusakov. Len ti spevnie, cize to kardio je u teba prvorade, ak chces chudnut:)
napis co si napr. jedol vcera alebo co asi jedavas cez den.

BBik

asi si nechám poradiť tou "posilovňou".

v práci mám hrazdu a karimatku a relatívne veľa volného času. tak si nejaké cviky nasekám. Na začiatok asi nejaky druh klikov a nejake to dvihanie na hrazde aj ked je to momentalne maso, s nadvahou a ochabnutejsimi rukami.

Doma mam rebriny lavičku, kde si môžem upravovať náklon roviny, k tomu kopec jednoručiek a príslušného železa.

Okrem toho ešte lavičku na sklápačky ale tej sa bojím jak malé decko.

Zatial asi začnem cvičiť ruky normálne a brucho tak oddychovejšie. ten pupok strašne zavadzia... Kde sú moje brušáky so 7kg kolečkom na prsiach.

xdanielax

ja by som ten beh s posilovnou skombinovala. Aspon 2x do tyzdna skus ist, daj si kruhac a na zaver 20min.kardio v aerobnej TF. Jeden den maj uplne volno a ostatne si chod zabehat :-) Tak to idem zacat praktizovat aj ja, kedze chcem zlepsit svoje bezecke kvality :D
hlavne jedz pravidelne a poobede/vecer skus vynechat tie sladke,mastne. To das :-)

doubledog

ja myslim, ze na to ides dobre, ved zas tolko schudnut nepotrebujes a mas na to dost casu.
ale do posilovne urcite zacni chodit hned, ak si niekedy cvicil, tak sa rychlo dostanes do formy