skodia vitaminy peceni?

odpovedam

multivitaminy typu spektrum, centrum ci kalibrum skodia same osebe. Mne lekarka medzi styrmi ocami povedala, ze je to len obycajna reklama, ktora iba plni vrecka farmaceutom. Cloveku to skodi. Niektore vitaminy sa dokonca nesmu uzivat naraz, ma to zly vplyv na krv, niekedy aj na jej zrazanie. Chod si dat urobit krvny obraz a vysetrenie hladin vitaminov a ich metabolizmu. Potom doplnaj len to, co ti chyba a najlepsie v strave. Taky umely betakaroten ma napr. opacny ucinok ako jeho prirodzeny naprotivok - rakovine nezabranuje, ale naopak, moze ju podporit. Preto sa treba trosku premoct a naozaj jest normalnu stravu. Umelina predsa nikdy nemoze nahradit to, co clovek prirodzene potrebuje...

vitaminocka

ja ich papam pretoze mam psoriazu. Aniekde som citala ze je dolezite uzivat pri tom viac vitaminov aby som si obnovila imunitu, len som chcela vediet ci si tym mozem poskodit pecen.

llek

Vitaminocka, ak nemas poruchy prijmu potravy, ak sa normalne zmiesane stravujes, hybes sa, nie si po nejakej vaznej chorobe, tak to vsetko co uzivas vlastne ani nepotrebujes. Mozno kratkodobo, ale dlhodobo - urcite nie. Zvykne sa tomu aj horvorit, ze si clovek vyraba pojedanim vitaminov drahy moc, hlavne ten B a C vit odidu totizto ako prebytok mocom.

house

Hovori sa ze vsetkeho vela skodi.Ked beriete B-komplex treba zvazit multivitamin ,hlavne nenahradzujte potravu vitaminmi ! Chemicky vyrobene vitaminy podla mna mozu skodit vo velkom mnozstve nielen peceni , ale aj oblickam.Radsej sa vratte k prirode.Niektore vitaminy vo velkom mnozstve Vam mozu ublizit (A,E), teda pozor !Neprehanajte to !