mam vyginalnu mykozu alebo nie?

Príspevok v téme: mam vyginalnu mykozu alebo nie?
kika5646

Dobry den chcem sa opytat ci mam podla vas mykozu-uz dost dlho ma trapi husty bieli vytok nie priesvitny!niekedy som mala aj svrbenia a to sa nedalo vydrzat tak som si kupila mycomax 150 svrbenie aj vytok prestali ale vytok sa mi po 3 dnoch vratil.pred par dnami som mycomax uzila znovu ale vytok nepresiel vobec teda ziadna zmena.par hodin pred menstruaciou mi vytok zmizne a kramy mam normalne..potom den po menstruacii nemam vytok a ptm zas kazdy den az do menstruacie.v noci a rano ekd vstanem vytok nemam ale inac ho mam cely den az do vecera.citala som ze to ma nieco z ovulaciou ale cely mesiac ? a to mam 15 ...prosim poradte mi co to podla vas je ci je to normalne alebo je to mykoza aj ked ma nic nesvrbi,nepali ale ten vytok mi vadi!!

macka26

presne. bud si najdi na internete podla referencii niekoho dobreho alebo zajdi k tomu, kam chodi tvoja mama. to nie je problem, urcite nejakeho najdes. a ci si alebo nie si panna je jedno v tomto pripade...

srdiečko

Miska_Pipiska ...nechcem ist tam kde mamča , byvam v malom meste,chcem ist tam kde studujem len najst dobreho skor mam hladat sukromnika nez ist do nemocnice ze ??? viem ze mam ist k nemu a pojdem ale som či nie som ? pohlavny styk 100% som nemala aj ked sa pokusal nedal tam vsetko iba kusok a blana sa pretrhla prstami .

Miska_Pipiska

Srdiečko: Ked nevies k akemu gynekologovi mast ist, chod k tomu, napr. kde chodi tvoja mamina. To ze si, alebo nie si panna, nehra v tomto pripade ziadnu ulohu. Mas problem, ziavne nelieceny (len povrchne) a treba to riadne doliecit, aby si neskor nemala este horsie problemy a potom si budes hlavu o stenu buchat, aka si bola hlupa, ze si nesla k lekarovi.

P.S. To, ze mas pretrhnutu blanu neznamena, ze uz nie si panna. Blana sa da porusit alebo pretrhnut vseliako. Panna uz nie si, ak si mala pohlavny styk.

srdiečko

macka26 : nemam este kartu u gynekologa a ani neviem ktory je dobry ..kazdí ma rozdielne nazory a technicky uz nie som panna ,,,mam mu povedat ze som alebo nie ked uz nemam blanu ? pretrhla sa ..udajne .viem bolo by vhodne ist k lekarovi ale teraz pokym som chora nemam sancu a hlavne najst dobreho doktora.

macka26

srdiecko a preco nejdes k lekarovi, spravi ti stery na pliagy pripadne vyhodnoti ci mas alebo nemas nejaky problem

srdiečko

dobry den ,chcem sa opytat asi koncom juna sa mi zmenil vytok predtym normalny fyziologicky a neskor som mala priatela kt,asi do mna vosiel neumytymi rukami,mam dojem ze mi tam nieco zaviedol. Cele prazdniny som mala vytok sfarbeny do žlta ale v auguste ma tam uz zacalo sfrbiet,vytok zaschynal na nohavickach po zaschnuty bol tvrdší . Kupila som som si canesten !! a pomohol mi ,uz ma nesvrbi ale farba je stale nažľtla. A musim dodat cez jul-august mi vytok pachol za cesnakom. je to normalne ? momentalne beriem antibiotika( z dovodu chripky) a bojim sa ze sa mi opat nieco podobne vrati.mozno su to kvasinky alebo infekcia ?

macka26

ten mycomax nemozes jest ako lentilky... pravde podobne mas mykozu a uz aj obycajny plodny hlien povazujes za mykozu.. ta je typicka zapachajucim hrudkovitym vytokom... ak je vytok neutralny ciry alebo biely, nie je to mykoza... je to len meniaci sa hlien podla toho v akej casti menstruacneho cyklu sa nachadzas... musis v obdobi pred menzesom obmedzit cukry, pretoze ph v posve klesa a candida sa lahsie moze premnozit. ziadne tanga, bavlnene nohavicky, prezehlovat medzi nohami, ziadne cukry, alkohol, vyrobky z bielej muky... vygoogli protikvasinkovu dietu.. plus probiotika... pocas mykozy vyplach a nasledne probio cipky do posvy.. atd...

eam

Daj si do google : Vaginálna mykoza a budeš múdrejšia. No z vlastnej skúsenosti ti môžem povedať, aj ja som tým určitý čas trpela, doktorovi som vravela, že už si môžem uňho dať prechodný pobyt čo som tam tak často chodila. Neskúšala som sa doma liečiť, lebo som nevedela ako, on mi vždy čosi predpísal a prešlo to. Treba, aby sa aj partner preliečil, lebo opäť budeš tam kde si. Okrem vkladania tabliet alebo krému, pomohol výplach z TAMTUM ROSE. Ale určite by som neobchádzala gynekologa, lebo časom sa ti to môže stať chronické.Treba jesť probiotika, nosiť bavlnené spodné prádlo, nie tangá a hygienu len čistá voda, ale to asi máloktorá dodrží, ja som používala Laktacid. Prať spodné prádlo jemným detským prachom.