liecive kamene - reklamny tah?

satanisko

ano maju liecive schopnosti, ked sa na to zacnes sustredit, ucitis, ze maju ucinky. Nie je to sugescia, chce to len velmi citlive pozorovanie s otvorenou myslou.

Lolitha

zASE PRAZDNA INTčELEKTUALNOST ?! PROSIM NETARAT NAPRAZDNO Pouzivam ich NAPR cHALCEON JE DOBRťY NA STITNU ZLAZU Treba sa aôe o nich dobre starat a ked sa vybiju dobit na mesiaci alebo na slnku Mam aj svoje oblubene ale nepoviem ktore to su nech si kazdy najde tie prave

RNG

Inac ja mam osobne velmi rad drahokamy a polodrahokami, za zivota som ich kupil uz hromady, ale je to vo forme sperkov pre manzelku.Rozhodne nie pre "liecive" ucinky, hoci vlastnictvo peknych kamenov ma uspokojuje, tj robi mi to dobre, co by niekto mohol vysvetlit aj ako zdravotny prinos.

RNG

Liecive kamene davaju zle meno alternativnej medicine, podobne ako homeopaticke pripravky. Oboje je zalozene na viere, nie na "double blind" testoch ucinnosti.
Ak to niekomu pomoze cez placebo efekt, to este neznamena, ze je to bez neho ucinne.
Tak isto pomahaju lekarom predpisane roznofarebne cukrove pilulky, ked je clovek presveceny, ze mu lekarom predpisany "liek" pomoze.

maringotka

Mesiac má dokonca väčší účinok ako Slnko. Vidno to napríklad na prílive a odlive, na ktoré má práve Mesiac silný vplyv, ale nie v súvislosti so splnom alebo novom. Na spln a nov reagujú aj rastliny a zvieratá. Ale to sú staré známe veci. Dnes o tom ľudia veľa nevedia aj preto, lebo málo čítajú. Nechce sa im vzdelávať a keď počujú o niečom, o čom nič nevedia, tak si utvoria názor podľa toho, aké sú ich vlastné skúsenosti alebo poznatky. A tie sú často nulové. A potom - fakt je, že dnes je aj veľa všelijakých šarlatánov a keď sa človek s takým stretne, potom zanevrie na celú tú oblasť. A myslí si, že je to všetko blbosť.

marianna v.

@ jankaaaaa: praveze ja mam menzes skor nepravidelny. ale uz x-krat som si vsimla, ze v tu noc, ked som sa len prehadzovala, bol spln. a tie problemy so zmenou poca som mala od detstva, paradne ma boleli koncatiny, ked sa menil tlak vzduchu. aj som obehala doktorov (internistov ci neurologov), a nic.