Sťažnosť na lekára za obťažovanie

Príspevok v téme: Sťažnosť na lekára za obťažovanie
Machette

Rada by som sa podelila o negatívnu skúsenosť, ktorú mala nedávno moja veľmi dobrá kamarátka (mladá študetka) s jedným doktorom. Bola na bežnom vyšetrení u oftalmológa (meno neuvediem zámerne, ale aspoň zopár poznávacích znakov: je to veľká kapacita v obore oftalmológia, je CSc., pracuje aj so synom - menovcom v Poliklinike na Tehelnej ul. v BA na 4.poschodí, má tam s.r.o.-čku - ambulanciu spolu s očnou optikou). Tento postarší pán doktor ju počas vyšetrenia nemiestne obchytkával (chytal ju za prsia a za zadok), pričom setrička sa vo vedľajšej miestnosti tvárila že nič nepočuje. Keď sa kamarátka (v šoku) ohradila, správal sa k nej potom veľmi odmerane a arogantne. Presvedčila som ju, aby na neho podala oznámenie na Úrade pre dohľad nad zdrav. starostlivosťou, ale pochybujem že sa bude viesť aspoň disciplinárne konanie, vzhľadom na to, o koho ide. Preto by som aspoň touto cestou chcela varovať všetky ženy - nechodťe k nemu na vyšetrenie samé - vždy s niekým, najlepšie s manželom, priateľom - aby si na vás nedovolil, to čo si dovolil na mladé nevinné dievča, ktoré má z tohto "útoku" doteraz traumu. Ďakujem za priestor!

tarantula

Tvoje Nicky, Meno a adresy domov používaj výlučne len Incognito a nikde ich nikomu neuvádzaj , jeho meno treba hneď zverejniť- čím viac ľudí bude o ňom vedieť tým lepšie pre celú spoločnosť, čím menej Ľudí to bude vedieť tým horšie pre celú spoločnosť...

hanka9

Cize zakonny postup pre monitorovanie osoby tymito kamerovymi a inymi prostriedkami s cielom zadovazit relevantne dokazy a preukazat trestnu cinnost lekara treba nechat na organy cinne v trestnom konani. Samozrejme skutok treba ohlasit na policii, mozno aj na prokurature najlepsie viacerymi „poskodenymi“ no a spomenute orgány mozu v takychto pripadoch konat tymto sposobom (neviem ci treba suhlas sudcu). To je len moj nazor, nie tvrdenie.

hanka9

Uz v minulosti som upozornovala na skutocnost, ze v niektorych pripadoch sa netreba hrat na nieco, co nie sme, resp. do coho sa nevyzname. Co mam tymto na mysli?

Drzme sa zakonov a faktov, ktore hovoria jasnou recou. Kto, kedy a za akych zakonnych okolnosti moze pouzivat monitorovacie zariadenie na snimanie osob, ci ine podobne zariadenie, o tom pojednava zakon.

Z uvedeneho vyplyva, ze keby som ako fyzicka osoba monitorovala lekara bez jeho vedomia a suhlasu a zadovazila si proti nemu dokazy tymto sposobom, sud ho urcite neodsudi !!! A to aj napriek tomu, ze ho bude kamera usvedcovat !!!

Dokazom mojho tvrdenia je zopar rozsudkov s podobnymi pripadmi, kde sa nelegalne monitorovali osoby. Kamera ich jasne odhalila a usvedcila z trestnej cinnosti no a sud ich oslobodil, pretoze boli nelegalne monitorovani.

Na stranke ministerstva spravodlivosti sa da v rozsudkoch dohladat, o com pisem.

chalice

R. tie dokazy by ti pomohli, zvukove aj vizualne. Najlepsie ist k takemu lekarovi s mini kamerou a nejakym odpocuvacim zariadenim tak, aby o tom nevedel. Najlepsie nastrcit nejaku peknu babu. Zavolajte to telky. Raz davali o jednom talianskom gynekologovi, ze obtazoval pacientky. Potom k nemu prisla jedna z televizie akoze sa dat vysetrit. Vsetko sa to nahralo na kameru nachadzajucu sa v kabelke a mali dokaz.

R.

Vzhľadom na obťazovanie mojej príbuznej zo strany oftalmológa MUDr. M.H. CSc. je spísané trestné oznámenie na dotyčného lekára. Podľa názora môjho právnika, to nemá príliš význam, vzhľadom na nedostatok svedkov. Význam by to malo, oba keby sa k trestnému oznámeniu pripojilo viacero osôb.

Na tejto stránke je kontaktný formulár, kde zbieram ľudí ochotných podať spolu so mnou trestné oznámenie za obťažovanie.

Konkrétne sa jedná o paragraf §2a článok 5: Sexuálne obťažovanie je verbálne, neverbálne alebo fyzické správanie sexuálnej povahy, ktorého úmyslom alebo následkom je alebo môže byť narušenie dôstojnosti osoby a ktoré vytvára zastrašujúce, ponižujúce, zneucťujúce, nepriateľské alebo urážlivé prostredie.

Ihneď po podaní trestného oznámenia, by mal sudca rozhodnúť o predbežnom opatrení, to znamená zákaze činnosti. Súd zrejme rozhodne o finančnom odškodnení, ktoré môže byť pomerne značné, pretože pre tieto prípady neexistuje v zákone horná hranica.

Link na formulár: docs.google.com

doubledog

ved preco by neordinoval a neobtazoval mlade dievcata?

kludne to moze robit, pristup verejnosti ho v tom podporuje.

dokym budu ludia vnimat lekarov ako nadradene autority, ku ktorym vzhliadaju a nemozu na nich povedat kriveho slova, dovtedy sa lekari budu ako nadradeni spravat.

Harfa

to mas pravdu na SVK su ludia radsej ticho ako bymali bojovat za svoje prava. v takej amerike ci v anglicku by uz vysudili miliony na sude a lekarovi by odobrali licenciu ale tu je kazdy ticho lebo slovaci nemaju odvahu sa branit. radsej sa nechaju zneuzivat a obtazovat ako sa bit za spravodlivost. sme taki zakomplexovani narod.

Prezývka55

Harfa ze nemaju odvahu ist k inemu :D :D :D dobre teraz si ma rozosmiala, este ze nie som astmatik lebo by som si musel dat intal inhaler :D. A je dobre ze nie som ani kardio pacient.

U mna by len raz spravil lekar nieco co nechcem alebo nieco co by sa mi nepacilo a v zivote k nemu uz nevkrocim :) ved mam na vyber.

Nela41

jedulka ako prepáč ale nestaraj sa do vecí do ktorých ťa je veľké hovno. Milujem také typy ako si ty :)
Išlo o chirurgický tím ktorému prešlo na sále stovky možno tisícky iných prípadov, zachránili kopec iných životov. Pred tým nechybovali, bohužiaľ sa stala chyba a kvôli tomu má prísť zodpovedný chirurg o licenciu a slobodu? Ty si nikdy nespravila chybu? Určite milióny chýb, ale lekár je bohužiaľ v takom postavení že jedna chyba je veľmi veľa.. to ale neznamená, že lekár nie je človek a že chybu nikdy nespraví. Tá žena žije a nič jej nie je. Špachtla sa vybrala a žije! A niekde kde ju ľudia nevidia si mydlí ruky, lebo určite dostala veľmi štedré odškodné.. takže pokiaľ si nestála na tom sále a pokiaľ si nikdy nedržala v ruke skalpel s vedomím, že život pacienta je na tebe zavri klapačku a nestaraj sa. Mimochodom miešať tento prípad s tým úchylackým doktorom je ako miešať jablká a cibuľu :)

A k tomu doktorovi tiež by som s televíziou prichystala niečo také, aby sa to začalo riešiť.. Toto si lekár nemôže dovoliť ale kým sú pacienti ticho tak sa mu to vždy prepečie