Lietanie v tehotenstve

Príspevok v téme: Lietanie v tehotenstve
Jana149

Dobrý deň, o mesiac letime na dovolenku ,
na dovolenke by som mala mat ovulaciu, ale neviem ci by sme sa uz mohli zacat snazit o babatko, ovulaciu mam od 27- 30 oktobra a 1.novembra letime domov 10hodinový let + prestup. myslite si ze ak by sa mi nahodou podarilo otehotniet, ze by mohol let ohrozit tehotenstvo?

Ewka12

ahoj,ja som letela v 18tt tehotenstva na Rodos cca 2,5hodky.nijaky problem u mna nebol,vsetko sme v pohode prezili.urcite je lepsie ist letecky ako busom ci autom.v lietadle mozes ist na WC,poprechadzat sa co mi pomohlo lebo dlho neobsedim.ale zase neviem ci je OK letiet v prvom trimestri kedy su caste potraty.spytaj sa urcite lekara

Jana149

ved to si hovorim aj ja. ale uz som raz potratila tak preto by som chcela byt opatrna..tiez si hovorim ze by som este ani nevedela ze som tehotna,ktovie ako je to uplne v tych prvych dnoch.. mozno by sa normalne plod uhniezdil, len ci by bolo zdrave, ci by ten tlak z lietadla nejak na to neposobil

blondula

ja som letela v prvom trimestri a neskor v piatom mesiaci.lekarka po prehliadke povedala,ze este letiet mozem...

watermelon

ja som letela v prvom trimestri, konkretne v nejakom 8. a 10. tyzdni alebo tak nejak. Cakala som dvojicky, ostalo jedno. V 9. tyzdni odislo (ale vraj zomrelo uz ovela skor). Ktovie. ALe nemyslim ze to bolo sposobene letom, ved tolko zien urcite lieta a nevie ze su tehotne v prvych tyzdnoch...

Weva

Mne sa to zda odkladat uprimne prehnane ak sa o babatko len snazite... ale ak budes pokojnejsia a prelozit to nerobi problem je to len na tebe

Jana149

ale na jednej stranke mi lekar odpisal na tuto istu otazku ze sa neodporuca lietat na zaciatku tehu ani na konci.. tak to asi odlozime..

cinkaa

4 dni po oplodneni to plod este veru nie je, je to blastocysta a tehotenstvo zacne az po jej nidacii v maternici. Prvy trimester by sa nemalo lietat, ale to preboha plati pre zeny, ktore su tehotne, nie pre tie, ktore maju oplodnene vajicko putujuce vajecnikom...

Jana149

pýtam sa preto, lebo som pocula ze zmena tlaku ked lietadlo vzlieta alebo klesa moze negativne posobit na plod. aj ked neviem ci v takomto skorom stadiu by sa to dalo nazvat plodom.