Škaredé nechty na nohách!

Príspevok v téme: Škaredé nechty na nohách!
Wennyy

Chcela by som poprosiť o radu ako sa starať o nechty na nohách ktoré majú nádych žltej farby, ich povrch je zhrubnutý a pokožka okolo prstov je tvrdá a suchá. Vyskúšala som viaceré kozmetické produkty a taktiež aj domáce recepty s octom, soľou a pod. ale nepomohlo to. Ďakujem, každá rada poteší!

jojovnik

Ahoj.mám problém.začali sa mi skrucat nechty na veľkých palcoch na nohe dospodu.dá sa to neako preliecit? ;( ďakujem.

Necht

no mam a to som neskusala ale skusim dakujem za radu :) lebo toto ma fakt trapy ta tvrda sucha koza pri nechte .. :)

pedicure

nie si jedina co si myslela ze to nic nieje
ludia neberu velky ohlad na nohy lebo skoro vzdy su "schovane" v topankach a preto si skoro nik stoho nic nerobi
az ked dojde k najhorsiemu ked su potrebne tabletky popripade dr, na strhnutie nechtu ale to su uz tie horsie pripady ,preto je najlepsie liecit nechty hned ako sa vyskytne minimalny naznak plesni
najviac su postihnute najvacsi necht a ten najmensi cize palec a malicek ..
ak si doma sama " hoblujes " paty ?
najlepsi je ten velky cierny pilnik biela rucka a cierny smirgel ,vlastne spachtla, verim ze mi rozumies ;),baby ho pouzivaju na sucho ,ak ti mozem odporucit namoc ho do vody nie na dlho len ho namoc a vytiahni a okolo nechtu si pomaly opiluj suchu kozu,daj pozor radsej jemnejsie pomaly nie drhnut ako o dusu predsa je to len koza :)
mrtva koza ti pekne zlezie dole,tak isto aj necht pilnikom klasickym ho spil ak ich mas velmi zhrubnute myslim po celkovej ploche ,ale tak isto pozor ,ja sa radim tym ze menej je niekedy viac :)ak prezenies neuveritelne to boli .tak vela stastia a hlavne pekne zdrave nozky ak este daku otazocku kludne sa pytaj :)

pedicure

jednoznacne do sprchy v gumenych slapkach
8 z 10 ludi ma plesen na nohach
krem nestaci krem je skor na plesen na chodidle ako celkovom
odporucim sprej dostanes v kazdej lekarni staci pytat sprej na nechtovu mykozu ktomu si nohy natieraj tiez kremikom ak sa ti nohy potia co je najhorsie na mykozu kup si aj puder na chodidla
samozrejme nepouzivat "umele" ponozky silonky atd..bavlna 100 % najlepsie a skoro kazdy vecer si vloz nohy do lavora s octom vymoc tam aj ponozky a ak mozes zmen obuv,
niekomu to pride az prilis prehnane ( viem o com hovorim ) ked to ludom odporucim pozeraju na mna ako keby som im radila skocit z 10 poschodia ;)
to je to iste ako ked clovek si da poriadnu sprchu a oblecie si spinave veci na seba,alebo sa utrie do spinaveho uteraku ,to som mala namysli stymi topankami preco asi ich zmenit
ak nie zmenit aspon oprat ak su to tenisky popripade vytriet poriadne octom
naozaj nieje sranda stouto plesnou! ked sa to nevylieci so sprejmi moze to prejs do takeho stadia ze su na to tabletky a tie su hrozne!! zatazuju pecen
dufam ze som aspon trosku pomohla

Necht

no mne to smrdi pod nechtom ale tak ja neviem mam spolocnu sprchu v praci tak to bude asi tym ach :( staci aj canesten krem ? na plesen na nohach ??

pedicure

ahoj som pedikerka
ked si cistis s pod nechtou, smrdi to ako pokazene maslo ?
ak ano je to plesen
ak nie pricina je v niecom inom ,ale podla toho ako si opisala necht je to na 99 % plesen
zajdi k pedikerke objednaj sa ,osetri ti nohy a poradi ako sa tej pliagy zbavit

ja ti mozem pomoct asi len tak ze si kup v lekarni sprej na nechty proti plesniam popripade krem s protiplesnovym ucinkom ,ak pouzivas spolocnu sprchu nikdy nechoj do sprchy bosa ale radsej v slapkach
bavlnene ponozky,ktore vymoc tiez v octovej vode,tie bakterie sa neznicia ak ponozky peres na nizkej teplote
vela stastia

Necht

mne nerastu dohora ale su hrube a ked ich striham strasne to vyzera a nemaju ani hladky povrch taky hnusny draplavy ..

User_37597

ale ak uz mae aj nechty tak mierne do hora..ze rastu nie rovno z pohladu profil ale mierne do vrchu je urcite plesen.no cez nohy sa lahko dostane do krvy.k doktorke a nasadit liezbu.