Syndróm karpálneho tunela

Príspevok v téme: Syndróm karpálneho tunela
magyelka

Prosím poraďte mi, čo mám robiť. Mám preťaženú ruku - už druhý mesiac ráno celkom zmeravený a veľmi bolestivý pravý palec a v podstate celá ruka. V tejto ruke nemám silu, a pri bežnej práci /som účtovníčka a celý deň robím na počítači/ niekedy neznesiteľná bolesť - musím zobrať Ibalgin proti bolesti. Chodila som na RHB - zlepšenie len minimálne - mám sa ukázať odstupom času - spomínali mi nejaký karpálny tunel - ale mám bolesti doteraz - mám si na tú bolesť zvyknúť a žiť na Ibalgine, alebo existuje ešte aj nejaký iný spôsob, aby som prestala mať bolesti? - už som z toho celkom rozladená a veľmi nervózna - som praváčka, mojou profesiou je matrikárka, účtovníčka a mzdárka, o tom nehovoriac, že mám rodinu - ruku potrebujem k práci. Ďakujem vopred za každú radu.

jannn

Top plasticky chirurg Presov,som po operaci karpalneho tunela:Sofyc Clinic PRESOV:Dlzka operacie 15 minut,datum operacie:25.6.2018.Na druhy den vybrata drenaz,den treti ruka 80% funkcna,den stvrty nemozem uverit ze som po operaci,vzhladom na tu dlzku a problemy ktore sa tu uvadzaju,po zakrkoch karpalneho tunela:Je pravdou ze som siel hned vcas,utlak bol maly,caka ma aj druha ruka.Dnes je siesty den normalne robim,ruku normalne pouzivam,niekedy sa stane ze zapichne,predsa su tam stehy davam pozor ale n,to vtedy ked pretazim,normalne bezne veci v pohode.Inac neregistrujem operaciu pri pouzivani pocitaca chodeni atd.Prsty,komplet hybem vsetkymi pohyblivost 100%,stehy idem vybrat o tyzden.Dlho som vahal kde s tym kedze cakacie doby 2 mesiace vsade,akurat KOSICE saca mesiac.Zavolal som kazali mi urobit vysetrenie emg,a tiez krv kedze beriem tabletky an riedenie krvi.Pocas objednavkly mi hned dali termin cca 2 tyzdne,pretoze tie vysledky predooperacne a emg trva kym sa zasa objedna.Dva dni pred operaciou mi volali ako som na tom ci mam vysledky a ci pridem,dohodol som sa ze ano,ale ze najprv to chcem s doktorom prekonzultovat ok ,nemusite davat operovat ak nechcete,preknzultujete uvidite.Den operacie konzultacia u lekara ,je tam utlak emg potvrdilo takze operujeme?Vahal so, opisal mi ako to prebieha,ze sa niet coho bat,suhlasil som.Operacia bez probemov lokalne umrtvenie citil som akurat trikrat pichnutie zrjeme ked to prerezaval a kontroloval ,ale to v podstate smiesne pichnutie:-)zasite vybavene..Konzultacia 10 eur operacia 25 eur.Nie je co riesit so Presova mam 60 km do kosic 100,tych 35 eur by som dal na benzin,hlavne clovek necaka,riesi sa hned,Odporucam kazdemu,uz keby ruka ostala tak ako teraz je to ok:-)
Operoval ma doktor MUdr:Beneš TOMAS,TOP PLASTICKY CHIRURG DAKUJEM CELEMU SOFYC CLINIC A OBZVLAST JEMU.TAKTO SA MA RIESIT PACIENT,..MAM UCTU A RESPEKT..!!

Alka BB

Mna operoval MUDr. Pikula v BB - plasticky chirurg v NOVAMEDe. Som spokojna, prijemny a profesionalny pristup, bolesti okamzite po operacii zmizli, jazva sa dobre zhojila (vybledla az po roku). Teraz sa zacala "ozyvat" aj druha ruka. Nahodou som sa sprostredkovane dozvedela o lieku VITANERV. Je to kombinacia B-vitaminov, selenu a kyseliny lipoovej. Ta udajne sprostredkuva odovzdavanie vzruchov v perifernych nervoch a s vekom sa jej vylucovanie znizuje. Brala som s rezervou, ze to okamzite zaberie, ale povedala som si, ze vyskusam. Dala som si ho vecer a uz prvu noc som sa ani raz nezobudila na strpnutu ruku. Vyskusajte, mozno nepomoze kazdemu, ale mne pomohol uplne zazracne tak ako kamaratke, ktora mi o nom povedala. Drzim palce!!!

Jordanka

Dobrý deň, viete mi prosím odporučiť lekára v BB kraji, ktorý operuje úspešne karpálny tunel? Ďakujem

artur1311

Priaťelia, včera som bol na operácii karp.tunela a super ,už teraz ráno som to odfačoval prstami hýbem bez probémov samozrejme na reze to trochu bolí ae v poho...v noci som spal super...žiadne problémy...výborná lekárka..zajtra idem na kontrolu...počítam že o týžden znova do práce..a nie lahkej..robím stolára a tažké fošne a amino...no verím si...

dana b

Ahojte som 6 deň po operácii karpálneho tunela.Operácia sa dala vydržať,operovali ma vo vojenskej nemocnici RK. Pred operáciou som mala neznesiteľné bolesti brnenie, mravenčenie prstov a celej ruky, pálenie dlane a nočná mora narušeného spánku.Nezabralo ani nekonečné množstvo užívania liekov a ani 2 krát absolvovanie injekcii priamo do dlane, rehabilitácia tiež nepomohla.Až operáciou sa mi konečne uľavilo. Zatiaľ som len na začiatku, ale verím že boj s karpálnym tunelom som konečne vyhrala.

mamina341

Dobry den, Trpnu mi prsty narukach a na pravej ruke mi to uz ide do celej ruky, Mam ju taku drevennu a obcas v nej nic necitim. Bola som aj na emg vysetrenk,no nic mi nezistili. Neviem ako je to mozneked sa mi to stale zhorsuje. Ako mam postupovat dalej,poradte mi prosim. Vdaka.

Jaro52

Ahojte, ja som velke problemy. Kvoli karpalnemu tunelu som nemohol ani spat, potom som si pri sporte zlomil zapastie na ruke, kde som mal karpalny tunel "Stastie" Museli mi operovat zapastie a neskor aj karpalny. Dlho som bol pn, ale teraz som už zase ako novy. Operacia mi pomohla. Lekar mi odporucil wobenzym, aby som sa dal skor dokopy a pomohol.