Svrbenie v rozkroku

Príspevok v téme: Svrbenie v rozkroku
Gabor123

Dobrý deň,
mam tento problem uz asi 2 mesiace. Myslim, ze je to z toho, ze som bol dlho na silnom slnku, spotil som sa a odvtedy som mal zapalenu (zacervenanu) oblast na vnutornej strane stehien v oblasti rozkroku (z pravej aj lavej casti). Nikdy predtym som nemal takyto problem. Precital som si na nete, ze proti svrbeniu (ktore prvy tyzden bolo na nevydrzanie a aj skrabanie nemalo blahy efekt..) pomoze Sudocrem. Kupil som si ho, natieral 1-2x denne a velmi mi to pomohlo. Uz nemam tu oblast vobec zacervenanu, vyzera to normalne, akoby ziadny problem nebol. Avsak stale ma trapi svrbenie, nie vsak cely den. Najviac rano a vecer. Mam pokracovat so Sudocremom, alebo existuje proti svrbeniu aj nejaky naozaj ucinnejsi pripravok? K lekarovi by som isiel nerad, lebo nechcem vyzerat ako idiot, ked vizualne vyzera vsetko ok. Za kazdu radu som Vam vdacny.

Detsky puder som tiez skusal, ale nepomohlo to - svrbenie bolo dokonca este vacsie, preto som zostal pri Sudocreme.

Sliedic

Ešte som zabudol doplnit, že ten krém sa mi zdá strašne agresívny a nemá vôbec také upokojujúce účinky, ako napr. Sudocrem (ktorý však paradoxne je na niečo iné). Celý problém ešte zhoršuje aj to počasie, je veľmi teplo a dusno a aj keď nosím čo najvolnejšie oblečenie, cítim sa nepríjemne pri každom kroku.

Sliedic

No, tak 24-teho som si kupil Imazol Krempastu a natieram odvtedy dôsledne každé ráno a večer, presne podľa návodu. Ale som sklamaný, pretože už od druhého nanesenia mám pocit, že to má presne opačné účinky, aké má mať. Dnes v noci som si dokonca intuitívne v polospánku obe strany (sčasti aj semenníky) rozškriabal od strašného svrbenia a ráno mám tie miesta trochu mokvavé (lepkavé) a presne PROTI tomu je podľa návodu tento Imazol ! Ja tomu nerozumiem. Je možné aj to, že som na niektorú zložku obsiahnutú v nej alergický. Ale to by sa snáď prejavilo hneď.

je zaujímavé, že pri Sudocreme som nikdy nemal počas dňa nepríjemný pocit v rozkroku, teraz, po 4 dňoch užívania mám ten pocit celý deň :(

Ešte by som sa rád spýtal, keďže Veverička písala, že "prečo my chlapi" :)
No preto, lebo som veľmi hanblivý človek a neviem si predstaviť situáciu, keď vojdem do ambulancie kožného lekára a poviem "Dobrý deň, svrbí ma v rozkroku už 2 mesiace, čo s tým?" Napíšte ako to riešite Vy, pretože ja nemám v týchto veciach skúsenosti a ani fantáziu ako to riešiť. Na lekára však ŽIAĽ od používania Imazolu myslím každý deň :( Asi je to naozaj nevyhnutné...

Ďakujem za rady, anjeli.

tpch

ale ta pudrova zlozka zase vysusuje zaparenu pokozku a odsava sekrety, takisto obmedzuje potenie. Vsak on sa sam rozhodne, co si kupi, myslim, ze sluzbu mu urobi to i to.

tpch

V pohode.
Toto je teda forum-jeden sa mi vyhraza fyzickym nasilim a zela mi, aby mi skapali deti a pre druheho som anjelik.