Predsudky

Príspevok v téme: Predsudky
kpl

Zaujimalo by ma, preco maju ludia predsudky voci pacientom psychiatrie? Preco si hned vsetci myslia, ze sme blazni? Preco sa nas boja, preco pri rozhovore ustupuju? Ake mate skusenosti vy, co ste pacienti psychiatrickej ambulancie? A vy, co nie ste psychiatrickymi pacientami aky mate postoj? Preco tolko predsudkov? A netvarte sa tu vsetci, ze nas chapete. Mozno takto cez net ano, ale v realnom zivote je to ako? Vdaka za odpovede, snazim sa to pochopit.

Jankaaaa :)

môj priateľ už dva roky navštevuje psychiatriu, rok predtým chodil k psychológovi...Keď tam začal chodiť a povedal mi to, v prvom momente to bol šok, lebo by som nepovedala, že človek ako on potrebuje takú pomoc...no v konečnom dôsledku si ho ako človeka ešte viac vážim, pretože si uvedomil, že má problém a sám si s ním nepomôže (trpel úzkosťami) :) Takže ja voči ľudom, ktorí potrebujú pomoc psychológa resp. psychiatra nemám absolútne žiadne predsudky :)

lllp

Podľa mňa majú ľudia a veľké predsudky.
Ja som pacientka a vidím to aj na iných.
Stále sú tieto ochorenia veľké tabu v spoločnosti.Naozaj si niekto nevie ani len naťukať do počítača tieto diagnózy. A keď si aj naťuká polovica z nich nepochopí podstatu. Najlepšie to vie ten kto to prežil. A nech si nemyslia iní že sa nemôžu ocitnúť v psychiatrickej ambulancii.Stať sa to môže hocikomu.

blondula

mna zajima len to,co si myslim ja,ini su mi ukradnuti !!!! inak aj moja krstna dcera ked bola mala mala chodit k psychiatricke.svagrina to spomenula pred mojou mamou a ona hned sa opytala ze "co je sibnuta" ??? vela ludi si to myli a ani nevedia,ze tam chodia ludia aj s depresiami a inymi problemami :D

Maoam

zaujima, ale uz len do istej miery

kedysi to bolo ovela horsie, ale ked toto nezmenis, utrapis sa

ked ti ludia, kvoli ktorym sa trapis budu raz mat problem...uvidis ako im bude suma-fuk co si ty o nich budes mysliet, najviac ohovaraju ti, ktori sami ked maju problem, su prvi, ktori utekaju k lekarovi a prvi, ktori postavia okolo seba regiment roznych pomocnikov a prvi, ktori budu ziadat vyhody a pod.

ludia ako ty vzdy najprv hladia na inych a az potom na seba a to je problem - tvoj

viac sa sustred na seba a menej na tych ostatnych, vsak oni do teba nevidia, nevedia preco si sa dostala do tych problemov, nemaju sajnu o tom co si prezila - ako ta mozu sudit?? a ked to robia, tak su tupi a nemaju sajnu o nicom, takze stoja ti tito ludia za to???? za tvoj cas, energiu, namahu? venuj svoj cas niecomu co ta posunie dalej a nie tomu, co ta dostane nadol

Maoam

kpl: ale preco ti tak velmi zalezi na tom, co si o tebe myslia druhi ludia?

moze ti to byt jedno, zi svoj zivot, pochopenie velmi necakaj ani keby ze mas fyzicke ochorenie...ludia vedia byt velmi hnusni aj ked mas nieco uplne pochopitelne a 'normalne'...bud ti to neveria alebo zlahcuju alebo okamzite podozrievaju, ze prehanas a chces z toho vysekat vyhody, napr. ID a pod...

kasli na druhych

kpl

Ked clovek niekomu povie, ze ma skoliozu, vyoperovanu oblicku, tak to ludia zoberu v pohode, ved je to normalne. Ale psychiatricke diagnozy normalne pre vacsinu ludi nie su. Radsej ani nechcem mat dovernych priatelov, aby ma nahodou nenapadlo sa s tym niekomu "pochvalit". Mam sto chuti urobit nieco, co konecne otvori oci sirokej verejnosti aby pochopili, ze nie sme blazni :(

Maoam

kpl: podla mna to nie kazdy takto berie,
ja osobne poznam viacero ludi v mojom okoli, ktori chodia na psychiatriu, je velky rozdiel s cim tam ides, ci si schizofrenik, alebo mas depresie, uzkosti, pripadne trpis patologickym hracstvom, alebo si byvaly alkoholik, alebo ta v detstve zneuzivali, tych moznych dovodov je proste XY a je chybou mat predsudky, ale tie maju ludia vo vsetkych oblastiach zivota....
je to o ludoch, s ktorymi si v kontakte, ak mas tu smolu ze trpia hlbokou nevedomostou a nemaju ani tolko sudnosti v sebe, pripadne ochoty sadnut si aspon k PC a natukat do wikipedie depresia, nieco si o tom precitat, ale ta vopred odsudia, tak mas smolu na nespravnych ludi

ja to vidim tak, ze velmi casto clovek skonci u lekara s fyzickym alebo u psychiatra s psych.ochorenim, ktore sposobil niekto iny, pripadne je to dosledok niecoho, do coho clovek vpadol ani sam nevie ako, strasne vela ludi berie AD, ja mam chvilami pocit ze hadam uz aj kazdy druhy...

moja skusenost s psych. chorymi ludmi je ta, ze je niekedy velmi narocne s nimi jednat, lebo maju ovplyvnene vnimanie a prezivanie, takze su bud napr. cynickejsi alebo naopak prehnane precitliveli, nevies co si mozes a co nemozes dovolit povedat a tak, velmi neprijemnu skusenost a to hned niekolkorocnu mam s clovekom, ktory trpel manio-depresiou a ten hrozne zle narabal so svojim okolim a co bolo najhorsie, svoje ochorenie pekne zneuzival a aj vyuzival a tazil z toho velke vyhody a k ludom bol uplne hnusny a vzdy mu vsetko preslo...takze nie jeho choroba bola odsudeniahodna ale to, ze bol tak inteligentny a tak prespekulovany, ze z nej vytazil uplne maximum...ibaze u neho si myslim, ze mal crty psychopata a ze ochorenie mohla byt len zasterka - a nebol postihnutelny...za veci ktore robil by clovek isiel pred sud, ale on mal papier...nic by sa mu nestalo...vsak choroba nie?

takze vratim sa k tebe: zato, ze mas depresie a uzkost by som ta v realnom zivote keby ze ta osobne poznam nemala preco odsudit, problem ako kazdy iny

jajka001_

kpl nie je to celkom tak ,urcite skupiny maju predsudky, bohuzial su to tie hlupejsie a klebetne ktore si potrebuju do niekoho pichnut a vyvysovat. ale su aj chapavi ludia.

kpl

Liecim sa na psychiatrii ambulantne. A pritom sa neradim medzi "cvokov" ci "blaznov". Mam prosto depresiu a uzkost. A najvacsia sranda na tom je, ze tieto problemy mam vdaka niekomu inemu, kto vyraznym sposobom negativne zasiahol do mojho zivota.
A teraz si predstavte situaciu, ze mate kolegynu, ktora chodi k psychiatrovi. Ale nepovie preco. Ja si myslim, ze keby sa toto v praci dozvedia, tak ma odtial budu chciet rychlo vysupnut.
A pritom si za to ani sama nemozem. A presne tak, ako tu bolo poznamenane ludia si hned pri slove psychiatria predstavia to najhorsie. Velmi ma taketo reakcie okolia bolia.