Da sa uzivit spevom v SR?

Príspevok v téme: Da sa uzivit spevom v SR?
martina222

Mam 21 rokov a chcem sa živit spevom, hudbou, je to možne??? Co si o tom myslíte. Spievat viem, nie som z tých nesebakritických. Ale proste ide to aj inak ako cez Superstar??? Tou takou typickou garažovou cestou??? Neviem ani či už neni neskoro v mojom veku. A vkuse všade čitam, že to je na Slovensku ťažko atd,..a pritom vkuse vidim spevakov na hentakých dovolenkách, onakých pobytoch, s takým autom, hentou vilou....Je to ale moj sen..a zatial si ešte aj vyberam VS,..tak neviem kam sa ubrat a čomu dat prednost...Diki za vaše nazory.

bibba

jasne, ze to je u nas tazke. ale budem drzat palce... ak to je tvoj sen, nesmies sa ho vzdavat... a davaj si pozor nato, co si prajes, lebo raz to mozno dosiahnes:)))

martina222

No tak už som dočítala, hm, čo poviem, mas pravdu v tom ,že sa takto tažko cez net radi..a sice aj vaščina ludi sa sprava k človeku, ako keby ho poznali tých desat rokov a vyhovaraju a prehovaraju...ja som chcela len nejaký názor, subjektivny, objektivny, niekoho, ineho človeka, ako som ja, ako vidi veci on, čo je podla neho asi to ,,prave orechove,,..a na základe toho sa rozhodnut. si mi napisal, že ako radit, radšej ukažeš chyby, ktorým sa ma človek vystríhat - hlboko važim:D Presedím 5 rokov života v škole, z ktorej možno zistim, že nemám až take uplatnenie, ako sa vačšinou krasne pise v knižkach o VS pod pojmom ,,uplatnenie absolventa,, :D:D:D
Na druhej strane školu som skoncila v 19 a keby som sla rovno po škole na VS, tak teraz, v 22 rokoch, by mi chybal už len rok k titulu Bc. Takto som bola dva roky doma, pracu som si aj tak nenašla a mame som neprispela aj tak ničim-a to bol dovod prečo som nemohla ist na skolu..financie...topim sa v nich za tie dva roky doma:D:D:D
A teraz tu prišlo zase to rozhodnutie,či ist na školu..a som to zvažovala, a dalšia kriza prisla, tak že radšej ako doma budem kvasit v škole...radšej??? OMG:D:D:D no nece sami ale tak čo už..a najhoršia je dilema, kam ist...dakujem ti ale za tvoj nazor..viem Mgr. art sa v tom vyzna..herectvo je o silných laktoch a konexiach a keby som sa dala zlakat snom ,možno by to bolo v tejto dobe až priliš neuvažene..taký risk...ale tak hej, som mlada, ale nemám ani tie ,,dramataky,, za sebou ani nič...,,len,, spievam:D No a chcela by som si asi najst niečo poriadne, neviem či chcem do tridsiatky robit chyby a skusat a potom si najst niečo, čo mi da na chleba..a spievat možem aj popri robote..ale aj tak..spievat a hrat..tym cem mat na chleba...ach..ja už idem asi spat. ma porazi asi. :D:D:D:

lost

A k tej tema na tie skoly v BB..

hmmm, tak to netusim ako by som poradil :/

ale studoval som 1 rok v TT pedagogicku fakultu, presnejsie anglictina-informatika (a matika ma zabila :D )

a ake by som mal uplatnenie.. tak to netusim, asi aj preto som to rdsej vzdal, proste zahodil som vrabca v hrsti a isiel som nahanat holuba na streche :) i ked.. zatial nemma ani holuba a uz ani vrabca..

anglictina by bola fajn, ale informatika.. no na to mi pedagogicka nestaci, aby som uzivil rodinu, s 500-600e platom, to tazko.. to by som nechcel takto zit.. ak mam byt uplne uprimny..

ucenie moze byt zabava, ale aj spravanie deti musi byt OK.

sice je to take ze vstavat o 7 kazdy pracovny den a prist domov o 16 ci kedy..

ale je to relativne jednoduche (no neviem ci to ale chapem dobre).

ak ma k tomu clovek vztah, ak skutocne od srdca chce predat mudrost dalej, aby sa tie deti naucili co to do zivota, tak to moze byt fajn praca.. len nie financne.. tam by to pobom chcelo nieco vedlajsie, nieco nezavyslejsie.. budto podnikanie, alebo netusim co..

ale velmi tazko predpokladat ktorou cestou sa vydat.. to ani ja neviem a to mam az 22 :)

prilisne myslenie dopredu obcas rozboli hlavu :D aj ked by som sa snazil akokolvek naplanovat co budem robit presne o 5 rokov, staci 1 malickost.. 1 mala nehoda v akomkolvek slova zmysle (vyletim zo skusky, zrazi ma auto, padne financny system) a snu bude mozno koniec :) ale a jtak nemusi.. clovek sa vynajde ak mu ide o zivot :)

netusim ako je to s herectvom, mozno sa da presadit a mozno nie (netusim), avsak Mgr.art. ma dobry nazor na toto vseobecne a je do toho viac zasvatena :)

ale ak by ma naozaj skutocne tahalo/lakalo herectvo, asi by som skusil zajst do divadla na nejake predstavenie, stale na to pozeral (aj ciac krat za sebou to iste) a cakal co to so mnou spravi, a potom (nech to spravi uz cokolvek), skusil by som zajst za veducim na pokec, ze ci mam nejake sance, nech proste povie svoj nazor :)

avsak... netusim ci by to takto mohlo fungovat v realite.. lebo ludia nikdy nemaju cas a ani chut.. ale neviem na co potom ziju :) (iste sa da oponovat, ze ak by im tam teraz doslo 1000 ludi,tak by nemal cas ani na ranajky.. to ano.. ale 1000 ludi tam teraz nema :) a aj keby, tak ved je to jeho praca :D potom mam pochybosti ze taky clovek ma vobec nejaky vztah k svojmu dielu...ale to je uz mimo temu :) )

... ludia aj hovoria ze "titul je lepsie ako nic" to je sice pravda, lenze za 10 rokov bude mat fakt kazdy titul a potom bude zas kazdy "seberovny" :D

velmi narocna tema teda :)

ale tak, tvoja vyhoda je ze si mlada , tj. mas relativne viac casu ako ten co uz je po skole.. cize mas istu moznost "risknut" svoj sen, a ked zlyhas.. vzdy mas moznost sa vratit na "socialny odbor, ktory ma 1/2slovenska"

jedine co stratis je par rokov zo zivota, no ale aspon odpadne kamen zo srdca.. je to trochu sialena teoria a velmi lahko sa na to da mladeho cloveka namotat ((lebo je to u mladeho proste velmi popularne, robit veci srcu blizke a nie mozgu blizke :D ) (preto na toto upozornujem, ze nechcem nikoho zivot ovplyvnovat bez ukazania aj tej horsej stranky veci)..

snad nemozne poradit niekomu len tak, cez net, to ani ak toho cloveka poznam 5-10rokov :) kazdy ma ine sny, ine plany, ine vnimanie reality, inu davku naivity (toto je podla mna synonymum k risk-faktoru, silna zbran, ale nebezpecna ak zle pouzita) atd atd.. jedine co by som vedel je napisat moj kusok pribehu a mozno mozno sa z toho da nieco vybrat, resp. jedine co viem je upozornit na chyby, ktore by som nechcel este raz urobit :)))

martina222

Jej, dakujem, a inak, ešte som zabudla, ešte tam mam jednu temu, ,,Téma: STUDIJNY PROGRAM : OCHRANA OSOB A MEJTKU RPED POžIAROM,,...tak aj tu mi možeš pozriet:DD:D:
A inak, neplanuješ ptm radšej zahraničie?? alebo sa ti tu dari?:D

lost

idem to pozriet :)

a aby som co najskor odpovedal, nie VS nemam :) ale je to zmiesany pocit.. je to ako ist na cestu cez Saharu len s pol litrovou mineralkou :))

DA SA PREZIT.. avsak rizika su tam mnohonasobne vyssie.

ale..

zaroven to nebude nudne a mozno objavim aj ropne loziska :D

(tym myslim, da sa prezit aj bez VS, no clovek to nema jednoduche, tam uz viacmenej bez podnikania prezit bude extremne narocne, pokial mieni clovek zostat na SVK)

martina222

A inak, ked si už taký sčítaný, mohl by si mi helfnut s vyberom vs,???? Už SOM TOTIž ZUFALA:-((( Ak máš čas, dala som to tu pod nazvom Akademia dramatických umeni bb....tam je všetko vypisana, čo zvažujem a tak, je to v tom že..temy netykajuce sa zdravia:D:D:D Diki ak to kukneš a poradiš...a inak, mas VS?? a aku?? a myslíš, že je to potrebne???

lost

jaj nie, ja nie :) ja len sem tam som robil svoje stranky, tak som si chcel zarabat ale padlo to (viacmenej lebo som na to nemal cas), a tak som vtedy hladal info, i ked to bolo uz pred 4-5 rokmi :)

ono pointa celeho zivota je:

"Vsetko je mozne" :)

len...

len treba vediet ako na to :D

a v tomto je google (ale nie len on) genialny... staci si z prace spravit puzzle a cast po casti poskladat a clovek ziska vlemi vela info (prakticky ako v skole)

a ked to info ziska.. pochopi ze ako veeeeeelmi malicko vlastne toho infa ma :))) velmi velmi malo :D

martina222

Páni, no teda, tolko info:-) Ty sa v tom vyznáš počúvaj. Venuješ s niečomu takemuto, alebo si sám umelec a využívaš toto???

lost

reklamu na vlastnu stranku, no mozes napr na forach (ale nemyslim len to, ze to dat sem ze pozrite moju stranku, ale su stranky napr ako (ziadne mi nenapada, ale mozes tam dat PODPIS k prispevku (tj. BB forum sa mi zda)
napr tu je priklad:
www.blackberryforums.com
tam ma zopar ludi "podpis" (signature)
vies co myslim?
tak napr kamosi by ti mohli dat do podpisu stranku napr.. a mozno to pomoze (nie velmi, ale jedna kvapka do pohara)

alebo potom spravit youtube profil a tam tiez reklamovat stranku a tie youtube videa posielat na fora, kde je na to tema (niektore fora mozu mat napr ze "co prave pocuvate" a tam to hodit)

to su take zadarmo veci ktore mozu zvysit navstevnost, no nie su az take efektivne :)

pomohlo by potom urobit nejake SEO na tu stranku (tj. ak niekto nieco hlada na googli, aby nasiel aj tvoju stranku). ale vobec si nespominam ako na to, to uz bolo velmi davno, udajne sa tie veci aj menia (kriteria na zaradenie na google 1. priecku)

popripade si mozes vymienat linky s inymi strankami, napr ze niekto ma web, a tam ze "odporucame" a tam pod tou kategoriou budu linky na ine stranky, napr jeden z nich aj na tvoju..

ono kazda jedna tato metoda zvlast predstavuje sice len 1 kvapku :) ale ak ich mas 1000, tak to je uz viac kvapiek :D

ale hlavne nie spamovat zbytocne, to potom kazi "meno" stranky :)

ono by si ta potom uz ludia mali najst, dobre slovo o stranke/spevakovi tiez velmi pomaha..

I ked na superstar sa to asi nechyta, lebo predsa to je "show" ktora je extremne silna v reklamovani (promotovani) spevakov...