problem s fb

lost

asi by to mohol byt aj nejaky virus teoreticky asi aj ano..

ten DNS navod co som pisal, to je to ze tvoj PC najskor kontaktuje DNS server a ten prelozi "facebook.com" na "IP adresu facebooku.com" a tak sa ti to zobrazi (velmi zjedonuchsene povedane)

niekedy moze byt problem asi aj v tom, ze nieco sa niekde "pokazi" a potom nic/nieco nejde :D

lost

jaj tak, cize mas taky net.. no este by sa mozno dalo zmenit DNS..

A to sa robi zhruba takto:

Ak mas Windows XP, tak START > ovladaci panel > sietove pripojenia > pripojenie k miestnej sieti (LAN) - a tu pravy klik a zvolit "Vlastnosti" a v to mmas kartu "Obecne" a na nej mas volby :
-klient siete Microsoft
-zdielanie suborov..blabla
blablabla
uplne dole mas :
"protokol siete Internet"
tak klik na to
a zas klik na vlastnosti

a tam mas, "ziskat DNS automaticky" a tesne pod tym mas "pouzit nasledovne DNS nastavenia"

[dolezite:
AK mas to druhe a mas tam nejake cisla, tak najskor si ich napis na papier, keby nieco, aby si ich vedela tam vratit]

ak mas to prve, tak klikni na to druhe a napis tam toto

208.67.222.222

208.67.220.220

(cez www.opendns.com )

neviem ako na win 7, ale ak mas to, daj vediet a skusim nejak skomolit navod na toto aj tam.

Barborka27

basenka co je ten sused priečny? tak to je dost blbe mat net od priečneho suseda..dufam ze ti tu šarapatu nerobi on :D

basenkaaaaaa

dakujem presne tak som to urobila a nejde to..ja som zufala a mam strašne nervy..vrr..inak net restartnut,to ako? lebo ja mam internet na kabel cez suseda..to by som musela ist k nemu ze a on to asi neurobi :(lebo je spričny
ale dakujem za ochotu fakt

lost

Hmm. a mas Win XP, Vistu, alebo Win 7 ?

Skus ist do Start > a tam v spustit (na win xp) alebo tam kde mozes pisat tesne nad startom nieco vo vista/win7 napis:

cmd

a potom tam napis (zobrazi sa ti cierne okienko kde mozes pisat):

ipconfig/flushdns

a potom by to mozno chcelo aj restart PC/ modemu/routru podla toho co mas. (staci ho vypnut zapnut, ale najskor skus bez akehokolvek restartu, potom 1. restart pc a ked nepojde tak 2. restart internetu)

basenkaaaaaa

oops! this link appears to be broken..toto mi napiše..dneska sa kamos na to skusal pozerat ale nic vobc nula faza..:( inak nemam moc koho sa spytatť

lost

tak mozno to bude internetom (alebo DNS to mohlo bloknut), ono je to trochu narocnejsie prist tomu na problem.. bud to odide samo, alebo to chce niekoho fyzicky pri PC, mas nejakeho znameho co tomu rozumie?

a co sa stane, ak pojdes na tuto stranku?:

69.63.189.11