Práca...dobre platená?

Príspevok v téme: Práca...dobre platená?
sojase

som zúfalá pracujem v štátnej ...či verejne správe. a tie platy sú tu tak ubohé že to ai nie je asi normálne. a preto zvažujemmuž dlhšie odchod ale vážne uvažujem na tým .....je fakt taký prblém násť lepšie prac. miesto? teda hlavne lepšie platené . je to v tejto poondiatej dobe ozaj možné len po známosti?

doubledog

da sa aj u nas najst akotak alebo aj dobre platena praca.
ale musis nieco vediet a mat co ponuknut, len tak z fleku ti nikto nic neda.

Barborka27

však zacat mozes hocikde, anglicko je v tomto fajn, da sa tam slusne najst praca aj na zaciatok, kym sa trosku clovek rozhliadne a pochyti trosku rec.. ja na anglicko nedam dopustit a keby som vedela predvidat buducnost tak odtial neodidem a asi doteraz by som tam bola.. zivot na slovensku som uz zabalila, co z toho ze tu mas znamych, rodinu, a necitis sa ako cudzines - ked nemas poriadne z coho zit,v robote sa narobis ako kon,este aby si bol vdacny ze mas robotu, zazivas buzeraciu,a za take smiesne peniaze, za ktore si nemozes dovolit skoro nic, maximalne ist niekam na vylet, do zoo, alebo s kamosmi na pivo. A jedina "zabava" ktora ta tu ma tesit su drbnute programy na markize a na jojke, lets dance, farma..oblbnut ludi, vymyt im mozgy.. Znie to mozno depresivne ale je to realita, kazdy clovek pride do stadia kedy si to naplno uvedomi, a otazne je co s tym spravi. Ja ked som v robote (pracujem manulane) tak som sa hocikedy zrazu zastavila, obzrela sa okolo a zacala som sa smiat ze prebohaco ja tu vlastne robim a za ake peniaze a este musim posluchat ludi nadomnou, ktori nemaku ani adekvatne vzdelanie, ale maju adekvatnych znamych ktori ich dotlacili na tie pozicie..boze moj. Na slovensku bohuzial, ked sa nevies narodit ako svina, nemas hrosiu kozu, tvrde lakte, neodrbavas ludi, tak nic nedosiahnes..mozes byt vzdelaný, pracovitý,mat prehlad-to nikoho nezaujima

jankaaaaaaaaa

ja idem do londyna aj s priatelom. trocha sa obavam lebo neviem super po anglicky, ale znami, ktori tam ziju ma ubezpecuju ze to nieje ziadny problem. ale tak v podstate je mi to jedno, vzdy lepsie zit tam ako tu, aj keby som tam mala zit zo dna na den.. co sa snad nestane..
drzim ti palce aby ti to vyslo :)

Barborka27

janka ja som bola v anglicku a v irsku..v anglicku to bolo fajn, ale potom som skoncila v jednej praci, a známi boli v irsku, tak sme isli za nimi s nadejou ze to tam bude lepsie a lahko si najdeme robotu, kedze po anglicky vieme velmi dobre..lenze zrazu z nicoho nic sa zjavila KRIZA a uz to v irsku bolo velmi tazke..tak sme sa vratili domov, ze sak, prachy mame, kupime byt, najdeme fajn robotu a prezijeme..osudova chyba!
Chystame sa do Holandska, kedze anglicko a irsko ma uz moc nelaka, a z blizsich europskych krajin kde sa da dorozumiet po anglicky je najlepsie asi holandsko. Dufam ze v septembri sa mi odist podari. a ty sa kam chystas?
na slovensku to podla mna inde nebude, to sa musi vymenit cela generacia, zmyslanie ludi, ale to je asi sci-fi

lost

jazyk sa da naucit kedykolvek..

muz a syn si zvuknu..

predstav si, ze by teraz na slovensko padol meteorit, takztiez by bolo nutne odist do neznama :)

chce to len "odvahu"

(i ked suhlasim ze slovensko je genialne v tom zmysle, ze si chyti ludi a udrzuje ich tu lepsie ako telo udrzuje na sebe tuk, proste podmienky slepej ulicky..)

cize to chce naozaj poriadnu odvahu to risknut..

jankaaaaaaaaa

je to strasne. jak si moze taka rodina dovolit dovolenku alebo ist niekam na vylet-? neda sa, len doma sediet a pocitat kazde euro , rozmyslat co si mozu dovolit kupit a co nie..
lenze vo vyspelych krajinach si clovek aj z minimalnej mzdy nieco dokaze usetrit, ist na vylet a mat sa dobre, a nie zit zo dna na den ako tu u nas. ked clovek nekradne tak nema nic

sojase

lulu 22 ani ja nemám 500 v čistom si nič z toho nerob
hmmm no ja by som rada odyšla , to je pravda...ale neviem jazyk, a ani muž a syn má 10 rokov takmer , mala som nad tým skôr uvažovať.
viem si predstaviť v pohode no v pohode skôr z odretými ušami prežívať z tej min. mzdy ale musí to byť sstrašné. šak ja z toho môjho platu musím uvažovať v obchode čo kupiť a čo nie čo si môžem a čo nemôžem dovoliť.
no je to fakt bieda

jankaaaaaaaaa

presne tak.. kto moze nech ide, ved tolko slovakov uz zije mimo svk ze natom nieco bude, lenze nase slovensko sa nemeni ani sa nechysta zmenit tuto situaciu len place ze mladi ludia odchadzaju aj vzdelani a tu na svk chybaju.. ale zeby sa patralo po pricine a nieco s tym robilo, tak ani nahodou...
kde si bola v zahranici a kam sa chystaS?

Barborka27

Presne tak janka, mas pravdu..uplne si to vystihla, pamatam si ked aj raz Miklos povedal ze: clovek ma ist robit aj za 3tis. korun. No je to normalne? My sme uplní chudáci, z tychto penazi sa neda zit, len zivorit a prezivat zo dna na den. Alebo sa zadlzit na cely zivot a byt neustale v strese, ak sa nieco stane..nechapem. Ja som zila vyse 3 roky v zahranici, a doteraz lutujem ze som sa sem vratila. Dva roky sme na slovensku a NIČ sme neusetrili, len sme sa zadlzili, sice minimalnou sumou ale ani tú nevieme z tychto platov splatit, a to nijako nehyrime, nemíname.. Zo dna na den prezivame, mladí ludia plní síl a energie. Je to hanba pre tento stat a velka. Takze aj ja sa chystam opat do zahranicia, aj ked je to tazsie ako bolo pred niekolkymi rokmi, ale ked si da clovek dokopy dve a dve, tak ine vychodisko nie je.

jankaaaaaaaaa

a neviem ako sa dnes da vyzit z minimalnej mzdy, netusim ako ziju rodiny este aj s detmi a obaja rodicia maju minimalnu mzdu? myslim ze sa to neda