Vynechanie antikoncepcnej tabletky

Príspevok v téme: Vynechanie antikoncepcnej tabletky
bosorka25

mam maly dotaz. Beriem antikoncepciu (Artizia), v tretom tyzdni uzivania som v piatok vecer vynechala tabletku, v sobotu rano sme mali s partnerom pohlavny styk pricom zostal vo mne. to ze som si zabudla dat tabletku som zistila az v sobotu vecer ked som si sla davat dalsiu. uzila som obe naraz a v nedelu som si dala poslednu z balenia. v pribalovom letaku je napisane, ze ak vynecham talb. v tretom tyzdni po viac ako 12 hodinach uzijem dalsiu, mam s tabletkami pokracovat bez 7dnovej prestavky (co aj tak urobim). chcem sa len spytat. 1.je moznost, ze by som bola tehotna? 2.po akej dobe od pohlavneho styku je mozne spravit tehotensky test? dakujem za odpovede

jankaaaaaaaa

o akych plodnych dnoch tu pisete???? pocas uzivania hak zena ziadne plodne dni nema!! ak vynechas jednu tabletku je veeeelmi mala sanca zeby za ten jeden den hned prebehla ovulacia

darina32

je veľmi malá pravdepodobnosť tehotenstva. Antikoncepčný účinok sa naruší, ak je vynechanie dlhšie ako 12 hodín, ale vtedy sa len "naruší" čiže ani vtedy nie je pravdepodobné, že by otehotnela len tak ľahko. Navyše si tesne pred menzesom - máš neplodné dni. Pokračuj hneď v ďalšom balení ako je to v návode, najbližších 7 dní nech sa priateľ držípri vrchole "mimo tebaô a bude to O.K. Tehotenský test zaregistruje zmenu hormónov 2 4 týždne po otehotnení, záleží od kvality.

bosorka25

mozem zobrat tabletku PO a sucasne uzivat antikoncepciu? niekde som sa totiz docitala, ze sa to nesmie kombinovat..

niki1510

povedala by som, že v treťom týždni nie je riziko otehotnenia vysoké-- ovulácia je totiž na konci prvého, resp. v prvej polovici druhého týždňa, takže sa niet čoho báť.. treba postupovať podľa príbalového letáka.. alebo ak ešte stíhaš tabletku PO (72 hodín od styku). tehotenské testy sú rôzne, ale je to cca 7-10 dní od vynechania menštruácie