Mozu sa jest surove sampiony?

slniecko222

Na Slovensku zrejme tie surove avokada nejedli pred 100 rokmi,no tazko si dokazem predstavit ze vobec nejake..ci Vy Jefitto pestujete doma avokada a prazite ich,opekate a pod? :-D zvlastny priklad..asi nedostanem 100 bodov,lebo netusim o akych problemoch je rec,kedze sa tu zatial pisalo len o sampinonoch a vitarianstve .. A ak je teda rec o zdravotnych problemoch ludi,ktore sa daju ovplyvnit stravou,tak jednoznacne je chyba v problemovych potravinach,nespravnom zlozeni stravy,plus neinformovanosti ludi..pisete Jefitto,ze podla Vas to je opacne- takze surova strava nie je pre Vas dost dobra? Pobavili ste ma kazdopadne :-D a som zvedava kam sa az tema surove sampinony dostane,mam tusenie ze k politike :-D

Jefitto

Vieš, ja som totiž opačného názoru... problém dnešnej dobe totiž nie je v strave, ale vniečom inom...

Myslíš si, že pred 100 rokmi ľudia žrali surove avokada? To sotva... strava sa takmer nezmenila, zmenila sa jedna iná vec... kto uhadne 100 bodov

Takže problem netkvie v strave a v tom, ako sa žere

ACTON

jefitto, mohol by som ti davat dalekosiahle skolenia o zdravej vyzive, mam univerzitu ako a co konzumujem...
no poviem ti jednu storku, u mna vo firme pracuju ludia z uzbekistanu, v oblasti kde v lete dva mesiace neklesne teplota pod 40, pijem kazdych 10 minut vodu lebo ta horucava je neznesitelna, moji uzbekistanci rano pohar caju a vecer pohar caju, to je vazne vsetko co oni vypiju pocas dna, ked som sa ich pytal preco nepiju vodu odpovedali ze ich ucili ze voda je nezdrava preto iba caj piju, ked som jedol pred nimi surovy karfiol dostavali infarkty ze to sa nesmie, vsetko tepelne upravuju, oni naozaj nic surove nejedia, a vyhladal som v google kolko sa dozivaju, maju stastie ktory sa doziju 60tky...
pripomenul si mi to ked som cital tovje premudrele komentare, tiez si taky papagaj co radi a pritom nevie...

slniecko222

Jefitto :-D nie si matka Tereza ale malo informovany,varenim sa potrava skutocne nici a stava "jedovatou" ..kazdy clovek ktory sa zivi surovou stravou Ti moze len potvrdit,ze to ma blahodarny vplyv na organizmus..sice obcas si dam aj maso,ryby,vajicka samozrejme tepelne upravene,ale je to vynimocne,urcite Ti mozem odporucit sa trosku pozaujimat aj o tomto zivotnom style..ak sa aj pre neho nerozhodnes,aspon si rozsiris obzory :-D K tym sampinonom- nejedla by som ich radsej kazdy den,predsa len je to huba, ale urcite raz za cas neuskodia