výsoká škola,masmediálka ...potrebujem radu

Príspevok v téme: výsoká škola,masmediálka ...potrebujem radu
natusa42

dobrý den,neviem na akú výšku by som šla,a tak som sa rozhodla pre masmediálnu komunikáciu,ale to len tak -lebo zatiľ nemám ešte o výskach nejaký obraz ..-málo sa v tom hrabem ...ale dozvedela som sa o tomto -o masmediálke ,ževraj tam sa robia talentovky normálne kreslenie a tak ?či to bola len nejaká kačica ?alebo sú tam také predmety,kde sa kreslí a niečo modeluje alebo vytrvára ?a vraj uchádzači by tam mali mať už uverejnených pár článkov v časákoch -a ja nič nemám uverejnené,ja až tak nepíšem slohy výborné a ani nemám nejako extra o to záujem ..a to ani nevravím o tom výtvarníctve o tých umeleckých vlohách ,mám proiblém nakresliť domček :D prosím Vás neviete ako to tam funguje ???dakujem Vám za vaše odpovede

Aja02

Baví ta dejepis a náuka o spoločnosti. Nechcela by si ísť na právo? Tam sú tie predmety, čo ta bavia potrebné, teda min. dejepis. Ja viem, že právnikov je veľa, ale sama píšeš, že masmediálna komunikácia ta nezaujíma a zrejme na ňu nemáš ani vlohy a právo by ta celkom aj mohlo baviť. ;-)

lubka11

Ja tiež rozmýšľam nad masmediálnou komunikáciou. Na prijímačkách matematika nie je určite(to je jeden z dôvodov, prečo tam chcem ísť), a myslím, že ani ďalej tam matematika nie je, veď načo aj. A taktiež pochybujem, že máš talentovky z kreslenia a tak. Načo by redaktor v tv či v rádiu potreboval kresliť. A tie napísané články sú potrebné podľa mňa skôr na žurnalistike. Inner, môžem sa ťa spýtať, kde pracuješ, keď si vravela, že si sa uplatnila? A tí, čo ste sa tam dostali, z akej strednej ste tam šli? Aj ste si pred prijímačkami niečo konkrétne naštudovali alebo boli na prípravnom kurze?

matussska

ja som bola na prijímačkách aj v TT aj v NR. V TT bol iba test zo všeobecného prehľadu + cudzí jazyk a v NR boli aj talentovky-bolo tam kopec úloh na logiku, mala si tam nakreslených pár čiar a dokresliť obrázok podľa svojej fantázie a potom sme robili koláž ale už si nepamätám na akú tému...takže ak to chceš čo najlahšie by som volila tú TT...

natusa42

ja by som sla do TT alebo NR tam ..

ahá,čiže mám tomu chápať tak ,že len v prešove sa robia také talentovky -lebo naozaj na to ja nemám ,ja neviem nič manuálne ,ani kresliť,ani nič také ,ani vytvárať ...a toto sa mi celkom páči,ale ako vravím ,nemám ani žiadne články uverejnené,ani nič ..vôbec proste v tejto oblasti nie som,

@mrak a ty si tiež nemal takéto nejaké výtvarné vlohy ?je tam teda aj estetika ako som sa dozvedela ,ale dúfam ,že kreslenie a tak tam nie je ,lebo to by zle strasne dopadlo :D
a niečo s počítačmi tam je alebo ?alebo matika ?neviete ?lebo to nechcem,neviem ani s tým robiť ..vravím mna baví slovenčina a dejepis,geo ,noska ,som v tomto dobrá ....
a mrak ,ty si mal aj nejaké uverejnené články ,alebo si sa v tom nejakopredtým angažoval,alebo ?
a myslíš ,že je to dobrá VS na uplatnenie ?

mrak

tuto skolu som skoncil ja aj moj brat. kazdy robime nieco uplne ine, ale v managemente, takze ziadne klasicke media. isli sme tam preto, lebo je to lahka skola a urobi ju skoro kazdy. tiez som v tom veku este nemal predstavu co chcem robit. mozno by bola lepsia ekonomicka, ale v podstate je to jedno, zamestnavatela velmi nezaujima co mas aku skolu, ale ako sa obracias v robote a co je v tebe.

Inner

Zavidi od toho, na ktoru masmedialku sa hlasis. Pokial viem, talentovky sa robia v Presove. Ale nic take ako kreslenie tam pravdepodobne nebude :-). konkretne v Presove sa robi prednes textu, ktory si dopredu pripravis a potom improvizacia na temu, ktoru si vytiahnes az priamo na prijimackach. Uverejnene clanky su plusom, no nie je to ziadna povinnost. Ale to si uz sama musis zistit, neviem, co sa zmenilo na sposobe prijimania...

Co sa tyka masmedialnej komunikacie ako takej, je to dost obohacujuce studium, ak si ten "spravny" clovek na "spravnom" mieste. vela tam zavisi od pristupu studenta, pretoze ak sa tam dokopy nebudes icomu venovat a studovat to len kvoli titulu, velmi ho v praxi nevyuzijes.

Narozdiel od vacsiny skol je masmedialka dost prakticky zamerana a da sa tam rozvinut vela schopnosti, takisto je tam vela moznosti, ako sa v tomto smere vzdelavat, mat rozhlad a zucastnovat sa roznych podujati, akcii, konferencii a vyskumov. Ako studium je to rozhodne zaujimave, ale ak sa budes chciet potom aj presadit v praxi, bude to chciet vela priebojnosti... ale vacsine, co poznam sa to podarilo a mne takisto :-)))

lenca45

Z masmedialky sa uplatnia len ti najlepsi, ktori maju talent a robia v tejto oblasti min. pocas skoly. Ostatni (najma v Trnave) su tam do poctu, aby mala skola peniaze. A dievca, ty si uplne mimo, sorry. Pekne slohy pise xy ludi, ak chces byt zurnalista, clovek pracujuci v mediach, musis mat celospolocensky prehlad, chut pisat objektivne (nie prihody z lesa, haha) a chut na sebe makat. Dalo by sa pokracovat aj dalej... Zbytocnych absolventov su plne urady prace. Ak nevies, co chces v zivote robit, je to znakom Tvojej nedospelosti, nezrelosti a radsej sa na vysku nehrab. Takychto su plne UP, s VS titulom a prazdnou hlavou. Pozri si, po com je aktualne dopyt, ako to vyzera na pracovnom trhu a potom si vyberaj VS. A zhodnot pri tom KRITICKY svoje schopnosti...