cigarety v tehotenstve

Príspevok v téme: cigarety v tehotenstve
lizinka

Zdravim..trinast rokov som bola tuha fajciarka (10-20 cigariet denne)..a zistila som, ze cakam babatko :)..odkedy mi test ukazal dve ciarky, nemala som cigaretu v ruke..ale..zacinam pocitovat abstaky a rozmyslam, ci je tento brutalny sek pre babo ta lepsia alternativa, ako prestat postupne (napr 1 ciga denne, 1 za dva dni a postupne prestat)..uz treti den nefajcim a som veelmi z toho nervozna, oblieva ma studeny pot..predsalen-telo bolo zvyknute :( poradte...

nefinka

a ja som skôr toho názoru, že lepšie postupne uberať ako naraz spraviť telu šok..veď sama píšeš, aká si z toho nervozna a pot ťa oblieva, to mi dojde možno ešte škodlivejšie takéto reakcie ako jedna cigareta.
Netvrdím, že to dieťatku neškodí, jasné, že dobre mu to isto nerobí, ale vždy podľa mňa lepšie ako mať také stavy.

nefinka

ja mám v tomto neuveritelné stastie, odkedy som tehotná, cigarety mi jednoducho nechutia:) sama z toho nechápem, keďže som takisto cez 8rokov fajčila okolo 15 cigariet denne a teraz sa mi hnusia a nemám absolútne žiadne "absťáky" :)

lizinka

diky za reakciu..a neviem, preco by mi mal niekto nadavat, ved sa snazim az nad svoje sily..kebyze nemyslim na male, uz si davno zapalim a netrapim sa...len my sme sa dlho snazili o male a neslo to..tak sme to nechali tak.. a zrazu to prislo tak neocakavane..co sa tyka tejto neresti, nebola som pripravena, ale chcem to zmenit..len ta nervozita je mozno este horsia..a pritom, aky smog dychame, vyfukove plyny z aut a podobne..a to nikoho netrapi..a ku doktorovi idem buduci tyzden, tri dni viem, ze som v tehu..

sewie

no priprav sa ze par ludi ti tu poriadne vynada ze si zla sebecka atd-ja k nim napatrim, len ta varujem! no takze na toto je tazko odpovedat-najlepsie je poradit sa s lekarom ale aj ich nazory sa lisia. Pocula som pripady kedy lekari tuhym fajciarkam povedali ze nech si radsej kedy tedy tu cigaretu daju(ale fakt neviem ako casto) poznam babu co bola tiez tuha fajciarka a ked otehotnela, prestala ale dala si jednu tusim tak raz za tyzden s tym ze ten stres , nervozita atd co mala z abstakov pre babo asi tiez nebudu idealne....a vsetko bolo ok. skusila si napisat napr sem do poradne alebo sa spytat doktora?