Hanbim sa za mamu

Príspevok v téme: Hanbim sa za mamu
jacquelinn

Neskutočne. Má 43r. a vôbec sa o seba nestará. Neumýva si zuby, smrdí, od cigariet je celá zožltnutá, nestrihá si nechty, neupravuje, nesprchuje (tak raz dva krat za mesiac), vlasy ma mastne ulizane do copu vecne, v kuse chodi oblecena v tom istom. Raz za pol roka ju chyti ze ide kadernicke, da si spravit farbu, strih ale na druhy den je uz zase taka, ulize si to do copu - ma ich strasne riedke, maluje sa tak ze si silny nanos spiraly da a silnu ciernu linku dole takze vyzera ako matoha..hlavne ked ju vzapati ,,svrbi oko,, alebo nieco don padne tak si ho zmoli.alebo sa nenamaluje vobec miesto toho aby sa umyla nasprejuje sa hnusnou sladkou tazkou vonou z Ludovky co sa s tym smradom zmiesa.ked ju donutim nieco si na seba kupit alebo aj sama si kupi v sekaci/cinan (sporit na nieco poriadne nebude ani za boha, radsej da na cigarety) tak je to stale v skrini a oblecie si to co vzdy (vraj je tucna alebo to nema s cim skombinovat).
milionkrat som jej to uz vravela, kupila jej veci, chcela ju namalovat, vysvetlit jej to ale ona nic, vzdy ma niaku vyhovorku. to co si o nas znami alebo okoloiduci ludia myslia mi uz je jedno, ked som bola mladsia ma to ponizovalo dost ale teraz sa uz mne samej hnusi.co mam robit, zvyknut si?

tpch

Podla mna je tvoja mama ukazkovy priklad rezignovanej a zatrpknutej zeny bez zmyslu zivota, ktora len preziva dni jeden za druhym, kym si po nu nepride smrt...a co je na tom najsmutnejsie, jej to vyhovuje, pretoze nema ziadny ciel, nijaku buducnost, ziadny zmysel zivota. Ak byvate spolu, trvaj aspon na zakladnej hygiene, nie si povinna vdychovat jej zhnity smrad.
Umyvanie zubov a pravidelna sprcha je zaklad, na ktorom musis jednoznacne trvat.

Eva83

Ked sa zena o seba prestane starat, vzdy je za tym nieco a vznika to v hlave. Nie kazda si potrpi na tip-top vlasky, sminky, nechtiky a ihlicky, ale hygiena musi byt. Keby bola taka odjakziva, boli by ste tak vychovani aj vy - deti. To znamena, ze ani nahodou by ta nenapadlo sem nieco take pisat.
Nepresla niecim psych.tazkym (smrt v rodine) Spomen si kedy sa to zacalo s nou takto tahat. I ked mozno je len apaticka k zivotu, nic ju nebavi, nenaplna.. pracuje? Chodi rada do prace?

kasicka

nema nahodou depresiu? taka celkova nechut k vsetkemu, k zivotu, lahostajnost - za tym moze byt aj psychicky problem.

jacquelinn

nezalezi na tom kolko mam rokov, zalezi na moje mame.
jej manzel... je zvacsa prec ale ked je chvilu doma tak tiez sa mu to nepozdava ale v podstate mu to je jedno. tiez sa jej snazil dohovorit ale nic.
niekedy ju za to neznasam, ako je lahostajna voci sebe, ako jej je vsetko jedno, ako sa jej nic nechce, ako nas tym uz ako decka deptala.

kasicka

chapem ta,iste nie je prijemne zit s takouto zanedbanou mamou. cloveka to uraza aj boli. hlavne co pises o tej hygiene, to je dost silne. povedala si jej niekedy, ze by sa mala castejsie umyvat, lebo nevonia najprijemnejsie? pytala si sa jej, preco o seba nedba? a co tvoj otec? zije s vami? alebo ma ona nejakeho partnera? ved aj tomu by to mohlo prekazat.
tvoja mama je pravdepodobne dost leniva. mozno drie okolo domu a chodi do prace, ale pravidelne cinnosti tykajuce sa osobnej hygieny ju zrejme otravuju. ak bola taka vzdy, je mala pravdepodobnost, ze sa to zmeni. ak to zacalo od nejakeho konkretneho casu, treba vypatrat, co je za tym, preco sa taka zmenila. ty mas kolko rokov? co keby si sa osamostatnila a odstahovala sa? ak nemas sancu ju zmenit, potom by to bolo mozno lepsie riesenie. aj ked mama je mama, aj ona ma svoje povinnosti voci okoliu.