Faktor 50

Príspevok v téme: Faktor 50
Ester120

Idem na dovolenku som svetlejšej pokožky a kúpila som si na dovolenku krém s faktorom 50. Ide o to že síce chcem byť hnedá ale nie priveľmi. Teda presnejšie povedané nechcem sa spáliť do červena a tak sa zlúpať už po prvom dni... ale opáliť sa len do prirodzenej hnedej :) Opáli ma vôbec aj s 50-tkou? Máte niekto skúsenosti?

Katka87

palacinko: ked boli natreti 50-tkou tak ich nemohlo spalit, skor si to asi nenatierali aj v priebehu dna, ale len rano a mysleli si, ze im to vydrzi cely den? Lenze ono to nevyrzi a ja som na to uz tiez doplatila :( Treba sa proste v priebehu dna par krat pretriet, lebo ono to zlieza s potom, s vodou a to aj tie "vodeodolne".

Katka87

50 ta neopali vobec. Ja som bola v Egypte kde su ine horucavy a slnko a natierala som nou a bola som uplne biela. Na opalenie si si mala kupit nizsi faktor.

soffa

neopali ta.ja som mala natrety chrbat s 50 a domou som prisla biela,ako som aj odisla.a este ti chcem povedat ze to je taka husta konzistencia,ze sa zle roztiera,a mat take biele,neprirodzene otiene na tej casti kde ti to das.,inak povedane velmi zle sa roztiera a nechava taky biely film na pokoze.

Ester120

Ďakujem za rady.. :) ja sa natieram stále používala som 15-tku dokonca aj keď sme boli na dovolenkách v minulosti a stále ma spieklo až nepríjemne do červena. Síce to potom zhnedlo ale bolo to otrasné aj potom také neprirodzené... ďalšie dni som už ani nemala chuť chodiť niekde na pláž... Preto sa pýtam aj o faktore 50 síce chcem byť hnedá ale nie spečená. Zase nechcem prísť od mora biela ako som tam prišla :)) Som z tých svetlejších typov so svetlými vlasmi.

palacinka123

v ziadnom pripade nestaci natriet iba urcite casti tela!!!! dovodom na rakovinu nemusi byt len cervena spalena pokozka, staci ze mas v urcitych partiach ktore si nenatieras znamienka a moze to byt nebezpecne.. a ak dobre vidim, tak zakladatelka temy nejde na kupalisko, ale na dovolenku (predpokladam ze k moru) a to je o dovod viac chranit sa pred skodlivymi ucinkami slnecneho ziarenia, najma ak je svetlejsi typ

SXY

palacinka ešte pozname niečo ako fototypy,, nepovedal som nenatierajte sa! a nespominal som nič ohladom primorskych prostredi, myslim tu na kupaliskach, stači natrieť miesta ktore su nachylne na spalenie a zaleži to aj od fototypu, neviem ako tebe ale mne ešte nikdy nespalilo oblasť lytiek alebo ruk bez natretia

alusss

Opaľovací prípravok obsahuje také zlúčeniny, ktoré menia škodlivé žiarenie. To, čo koža prepustí, už neublíži. Krém s faktorom 50 neobsahuje týchto ochranných látok dvojnásobok oproti dvadsaťpäťke, ale len asi o dve percentá viac. Aj s päťdesiatkou sa opálite. Ale na slnku budete môcť zostať dlhšie, než keby ste použili dvadsaťpäťku.
tu hľa čítajte koho to ozaj zaujíma :)

-odkaz odstránený-

palacinka123

somariny trepes ty ked radis druhym aby podstupovali riziko a nenatierali sa poriadne.. viac citaj a mozno natrafis na informaciu ze momentalne je na balkane extremne horuco a v obednajsich hodinach dokaze slnko prepalit aj SPF 50