Názor na tento typ stravovania

Príspevok v téme: Názor na tento typ stravovania
Ivka 000

Ahojte, rada by som poznala názor ľudí (nezaujatých). Zatiaľ som počula len názory mojích rodičov a tak sa chcem opýtať,či naozaj robím tak veľkú chybu v mojom stravovaní. Prestala som jesť mäso(nechutí mi, nemám potreby ho vôbec jesť a aj kvôli tomu aby mi to trocha ubralo kilá),nahradila som to sójovým mäsom, prestala som piť mlieko, jesť mliečne výrobky, tieto som zasa nahradila sôjovým mliekom. Nepijem nič okrem vody a aj kácu odmietam, denne vypijem aj 3 litre zeleného čaju. Naposledy jem o 12 poobede, potom aj keď mám občas chuť, len dačo zobnem(oriešky, hrozienka...). Takto to trvá 6 dní v týždni ale vždy jeden deň zjem to na čo mám chuť a je mi fajn :-) Mama mi tvrdí že to nie je správne, ale ja si myslím že kedže mám 19 rokov, už k vývoju nepotrebujem mäso a mlieko(nahrádzam aj vitamínmi). Čo si o tom myslíte vy?

bingham

uplne zle....celee zle... :)...treba pravidelnost....ako tu niekto pisal aspon 5krat denne....a hlavne nezabudaj pit(vodu samozrejme)...lebo toto skoro nikto nedodrzuje....

Ivka 000

Ďakujem pekne za rady, naozaj sa budem snažiť to zmeniť, aj keď asi budem zo začiatku kontrolovať každé kilo :-/ čo sa týka tých jedál ktoré si vymenovala ako zbytočné, tak súhlasím so všetkým. Pizzu si občas síce doprajem ale nie je to každy deň, ani každý týždeň, takže si myslím že nič strašné :-) je 7 hodín a akurát som sa najedla :-) neviem či som zvolila správnu alternatívu, ale bohužiaľ so surovín čo mám doma, som si urobila obložený chlebík(cereálny) so zeleninou.

Deee

Wau keby som od dvanastej nejedla, okolo tretej by som uz obhryzala notebook...
Podľa mna by si mohla papat menej a častejšie, u teba hrozí riziko, že ak sa tvoje telo naučí, že po dvanastej uz nebude jedlo, neskôr az budeš chcieť jesť normálne aj poobede, tvoje telo začne všetko ukladať do tuku v strachu, že nebude vedieť kedy zas dostane papat, tak skús aspoň o 16:00 zaradiť niečo normálne, aby sa metabolizmus úplne nezblaznil, no a potom uz len pravidelne zasobuj telo jedlom v menších dávkach, telo bude vedieť, že nemusí ukladať lebo ešte dostane

jajka001_

a cerealne pecivo je zdravsie ako biele
a nesladim, vynimocne iba - caj si sladim medom, ak uz
denne sa snazim zjest aspon trochu zeleniny a ovocia

jajka001_

polotovary (aj ked rybie konzervy sem tam jem), sackove polievky, sladke malinovky, fastfood, chipsy, slane pochutiny (zdrave su len orechy a oriesky neprazene nesolene), sladkosti, jedla z kysnuteho cesta ako buchy, pizza (ok, dnes som mala-vynimocne), vnutornosti tiez nejem, tucne maso, prepecene spalene pikantne maso, snazim sa vyhybat reznom, dalej majonezove salaty, hranolky a podobne
proste najzdravsie jedla su- surova zelenina, ovocie, dusena zelenina, chude maso - varene, dusene (pecene menej), zemiaky- varene, ryza, ryby (dusene, pecene), strukoviny, orechy, med, a rozne zdrave veci ktore nejem ako su klicky a cicer a podobne. a zabudla som mlieko, jogurty (najlepsie biely), acidko, syry (najzdravsi je obycajny, neudeny ale ja jedavam aj udeny aj taveny aj plesnive ako encian, syrceky, dalej cottage, fetaki, parenicu), maslo, bryndza, tvaroh

jajka001_

daj si acidko, to mne zabera na travenie perfektne
a mnohi si tu pochvalovali psyllium, to kupis v lekarni taky prasok , rozpustis lyzicku vo vode a vypijes

Ivka 000

A ešte otázka jedna na jajku :-) Ktoré su podľa teba zbytočné potraviny? Teda to je vlastne aj otázka na ostatných, zaujímalo by ma to...lebo ja tam radím napríklad: polotovary, sáčkové polievky, energetické nápoje a podobne

Ivka 000

no veď to ovocie, ktoré mám tak rada práveže popoludní už by sa veľmi nemalo, lebo obsahuje veľa cukru...a jajka každý ma iný metabolizmus, ja mám s tým veľký problém, preto sa aj veľmi bojím jesť, lebo sa to naozaj hneď odrazí. Moje trávenie nefunguje tak ako by malo, preto si občas dávam aj jablčný ocot, pijem rôzne čaje na trávenie, sušené slivky jem, ale niekedy nezaberá ani to

bezS_

toho sa neboj ak budeš jesť zdravo , zeleninu , ryby , ovocie atď. nebudeš sa prejedať a budeš športovať nič sa nestane možno nejaké to kilo ale to sa dá zachvíľu do poriadku :) a ten čaj to schvaľujem to aj ja by som mala začať piť ;) ale radím ti , že čo najskôr skoncuj s tým nejesť po 12 vieš čo je to pre tvoj organizmus? chudák ten musí mať "toľko" energie. Ak by si takto dlho pokračovala , môžeš aj odpadnúť , zlá kvalita pleti a vlasy a málo energie na dôležité veci takže rýchlo to zmeň ;)